farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

Gość   
Gość

Nie wiem, do takich zastosowań nie używałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19800
Przed chwilą, Rolnik200598 napisał:

To lepiej targać dalej na strych póki co. Zostawiłem kiedyś chyba z własnej głupoty dwa worki ze śrutą to po dwóch nocach wszystko pocięte w drobny mak. Teraz śruta do beczek to spokój. Najbardziej denerwuje to znoszenie ze strychu bo w żniwa wyciągasz wiaderkiem a znosisz po 47 schodach w workach. A dopóki nowego dachu nie mam na stajni to nawet na strop nie myślę sypać.

dziwne rzeczy, u mnie w bb mam po 5-6t śrutu i nic nie tna

Przed chwilą, gregor1284 napisał:

A ta zatruta pszenica na gołębie i wrony by podziałała? 

trochę tak, tylko z tym trzeba ostrożnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062
2 minuty temu, gregor1284 napisał:

A ta zatruta pszenica na gołębie i wrony by podziałała? 

Na gołebie napewno ale na to czarne cholerstwo to trochę słabawe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14157
2 minuty temu, soltys48 napisał:

dziwne rzeczy, u mnie w bb mam po 5-6t śrutu i nic nie tna

trochę tak, tylko z tym trzeba ostrożnie

Czemu ostrożnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25735

Trutka ma być bardziej atrakcyjna od tego co mają pod dostatkiem.

Przysmak to ziarno słonecznika czy konopii.  Więc najlepiej te zaprawić trudną. Do tego pić każde stworzenie musi, więc jak wyżej toxan w płynie. 

Pasty i kostki zawierają ziarno konopii, słonecznika

Edytowano przez Agrest
Ebana autokorekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9265

Ja kupiłem zapas trutki ze smalcem, słonecznikiem, konopiami i coś tam jeszcze, na razie biorą jak głupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rolnik200598 a Ty tam szczurów nie masz? myszy aż tak mocno nie marnują zboża i bagów. zdarzy się trochę, ale aż tak to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14157
10 minut temu, soltys48 napisał:

zabronione jest karmienie takimi rzeczami ptaków😉

A kto by umyślnie karmił ptaki tym, muszę z myszami porządek zrobić, bo mi został jeden nic nie warty kot

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, gregor1284 napisał:

No lepsze od Spawmetu, moją wczoraj przywiozła i na pierwszy rzut to lepiej wypadaja

Spawmet dobrze spawa, ale ten "leisty" trudno zchodzacy zgorzel to porażka.  Ostatnio do cieńkich rzeczy wziąłem sobie na próbę paczkę tych chińskich kraft delle, w szoku jestem jak dobrze się nimi spawa. Ja nieprzerwanie od kilku lat używam rutweldow 12. Lepszych nie potrzebuje - warunek, jak każda świeczka musi być sucha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szczur też czasem się złapie w żywołapkę. Wszyscy sąsiedzi i ja mamy tylko nie każdy "chce" sobie zdać z tego sprawę i łapać czy truć. Jak sprzątałem w zeszłym roku pod słomę przed żniwami to znalazłem dwa zmufifikowane czyli po trutce. Jeden sąsiad miał je pod wiatą, pod drewnem na opał i chyba dalej ich nie wytępił. Dlatego najbezpieczniejszy strych- dobrze doschnie jak trzeba i szkodników nie ma. Tylko to wnoszenie i znoszenie, matula mnie tylko opie*dala ciągle, że całe lastryko na klatce uebane bo ciągle się lezie żeby przynieść.

5 minut temu, pafnucy napisał:

Rolnik200598 a Ty tam szczurów nie masz? myszy aż tak mocno nie marnują zboża i bagów. zdarzy się trochę, ale aż tak to nie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, Rolnik200598 napisał:

Przecież ze świeżym zboża nie zawiąże, musiałem jeszcze rękami mieszać bo ciepłe było.

A dla czemu 🤔 mokre kosisz? 

Postaw na dole trutki w płynie, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie masz swojego kombajnu i masz wielkie kilkuarowe połacie do koszenia to nie dyktujesz warunków i usługodawca kosi wtedy kiedy jemu pasuje a nie Tobie. To nie te czasy, że idziesz w pole dzień wcześniej, sprawdzasz i następnego dnia rano zamawiasz Bizona z KR, który tego samego dnia przyjedzie.

Edytowano przez Rolnik200598

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no takie trzymanie zboża i noszenie wiadrem to trochę przechlapane. nic nie da się zrobić żeby gdzieś w jakimś budynku mieć? kurna , kawałek szopy z desek. jaki mały blaszak postaw.

Edytowano przez pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14157
22 minuty temu, PRIMO napisał:

Na gołebie napewno ale na to czarne cholerstwo to trochę słabawe. 

To co byś proponował? Czysto teoretycznie pytam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28763
30 minut temu, gregor1284 napisał:

Kiedys spawalismy taka taniocha z rynku, po 30zl paczka. Firma most, Kurna jak to pięknie spawalo

Most super elektrody, choć nowość silvery jeszcze lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9980
3 godziny temu, Ursus932 napisał:

No mam na wyjuchu, gówno 🤦‍♂️ale pomaga

Ja z moim w koncu doszedlem do ładu, ogarnięta hydraulika, oś od bizona na kołach 10.5 i daje radę. 

2 godziny temu, gregor1284 napisał:

Chłopy gdzie najlepiej się wpiąć w małym rusku z drugim rozdzielaczem. Myślę zaraz za wyjściem pompy a powrót z dodatkowego dać na ten fabryczny. Dodatkowo że tur jest na jednostronnych siłownikach to na wyjściu rozdzielacza dać przewód i trójnik, no i wpiąć się tym w powrót. Dobrze ja dumam? 

Z dodatkowego powrót dajesz normalniw do zbiornika a w wyjscie n wkrecasz tuleje ciśnieniowa i to łączysz z fabrycznym. 

Z podłączeniem jednostronnym tak jak piszesz, choć moz2 byc problem na pustym turze opuścić bo olej na powrocie rozdzielacza nie wpuści tego z silownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
14 minut temu, Rolnik200598 napisał:

Szczur też czasem się złapie w żywołapkę. Wszyscy sąsiedzi i ja mamy tylko nie każdy "chce" sobie zdać z tego sprawę i łapać czy truć. Jak sprzątałem w zeszłym roku pod słomę przed żniwami to znalazłem dwa zmufifikowane czyli po trutce. Jeden sąsiad miał je pod wiatą, pod drewnem na opał i chyba dalej ich nie wytępił. Dlatego najbezpieczniejszy strych- dobrze doschnie jak trzeba i szkodników nie ma. Tylko to wnoszenie i znoszenie, matula mnie tylko opie*dala ciągle, że całe lastryko na klatce uebane bo ciągle się lezie żeby przynieść.

 

Zainwestuj w jakieś małe silosy paszowe. Używane często po taniosci i po robocie i konfliktach będziesz miał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@PRIMO obróciłem widły , pociągnąłem karetką po ziemi , powyrywałem zabezpieczenia z wideł i tyle pożytku

2020-07-08 15.34.49.jpg

Edytowano przez kontenovy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25735

Też tak oberwałem widły. I też z takiego wózka tylko niski triplex. Pospawałem i dalej służą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, pafnucy napisał:

no takie trzymanie zboża i noszenie wiadrem to trochę przechlapane. nic nie da się zrobić żeby gdzieś w jakimś budynku mieć? kurna , kawałek szopy z desek. jaki mały blaszak postaw.

Podsunąłeś mi pewien pomysł, tylko betonu sporo trza będzie ukręcić. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Bo w ten sposób przekręcone widły to to zabezpieczenie w oryginale niema prawa działać bo nie do tego zostało stworzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14157
30 minut temu, szymon09875 napisał:

Ja z moim w koncu doszedlem do ładu, ogarnięta hydraulika, oś od bizona na kołach 10.5 i daje radę. 

Z dodatkowego powrót dajesz normalniw do zbiornika a w wyjscie n wkrecasz tuleje ciśnieniowa i to łączysz z fabrycznym. 

Z podłączeniem jednostronnym tak jak piszesz, choć moz2 byc problem na pustym turze opuścić bo olej na powrocie rozdzielacza nie wpuści tego z silownika.

To mus pod podłogę zajrzeć jak to tam jest do tego zbiornika, bez tej tulei to nie będzie chodzić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Micpan
      Czy ktoś wie co to za błąd? 
      Nic w instrukcji nie mogę znaleźć o tym błędzie. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj