farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

Narko    224

Prosze, moglby mi to ktos wycenic?  Rama z profila 100x100mm, grubosci scianki nie znam, szerokosc robocza 260cm.  Zalezy mi w sumie tylko na ramie, reszta pojdzie na handel.

Grubber  Bodenbearbeitung 2

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28810
1 godzinę temu, ZeTuR_7011 napisał:

Wydawało mi się że Wełpa ze "Złotych Łanów" miał dobitego mtz'ta ale jednak ten z ogłoszenia go przebija.

A mi wydaje się że nie. Chyba że przyjmujemy że ten z ogłoszenia ma 25 lat, a u Welpy miał wtedy max 10

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Jak myślicie? Inwestować w cielaki na opasy czy nie? Paszy mam dość Z sianem nie mam co robić....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbor    124

Jak lubisz przy tym chodzić i masz czym karmić oraz czas na to to warto. Saletra po 2800 to gnój ci się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Karol445 napisał:

Jak myślicie? Inwestować w cielaki na opasy czy nie? Paszy mam dość Z sianem nie mam co robić....

 

nie.

oddaj wszystko ubogim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10048
Dnia 5.10.2021 o 18:47, hodowcamlody napisał:

Pomiędzy różnymi wersjami 12 z Ursusa występują jak duże różnice czy za parę tysięcy wszystko można zrobić jak w ostatniej wersji? W tych ciągnikach typowo ślizga wom i przedni napęd nie?

Nie ślizga się ani wom ani przód jak jest sprawna mikro pompka i pilnowany olej. Bajka rodem z pgr i dziadów co się przesiadli z 60ki i do skrzyni leja stary silnikowy. Wtedy tarczki i pompa dostają po d*pie ostro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    796

Można takie opony założyć do siewnika oczywiście tył na przód? Musi być rozmiar 6.00-12, cholerstwo nie łatwo znaleźć do kupienia i w końcu jeden wulkanizator miał stare 5.00-12 i mi je założył ale to jakieś samochodowe i szybko zalepiają się ziemią. Pewnie przez to siewnik zaniżył prawie o połowę normę wysiewu dzisiaj...

https://allegro.pl/oferta/duro-hf251-6-00-12-4pr-tt-11238310692

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25874
8 godzin temu, KlimekPL napisał:

Można takie opony założyć do siewnika oczywiście tył na przód? Musi być rozmiar 6.00-12, cholerstwo nie łatwo znaleźć do kupienia i w końcu jeden wulkanizator miał stare 5.00-12 i mi je założył ale to jakieś samochodowe i szybko zalepiają się ziemią. Pewnie przez to siewnik zaniżył prawie o połowę normę wysiewu dzisiaj...

https://allegro.pl/oferta/duro-hf251-6-00-12-4pr-tt-11238310692

A węższa nie lepsza? Typowa do siewnika, i bieżnik jakiś normalny

https://allegro.pl/oferta/opona-przemyslowa-duro-hf252b-4-00-12-4pr-tt-10881857620?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_opony_i_felgi_pla_ss&ev_adgr=Opony&ev_campaign_id=14469707178&gclid=EAIaIQobChMImuG5zMO38wIVWpnVCh1-ugiMEAQYAiABEgK5mfD_BwE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9289
8 godzin temu, KlimekPL napisał:

Można takie opony założyć do siewnika oczywiście tył na przód? Musi być rozmiar 6.00-12, cholerstwo nie łatwo znaleźć do kupienia i w końcu jeden wulkanizator miał stare 5.00-12 i mi je założył ale to jakieś samochodowe i szybko zalepiają się ziemią. Pewnie przez to siewnik zaniżył prawie o połowę normę wysiewu dzisiaj...

https://allegro.pl/oferta/duro-hf251-6-00-12-4pr-tt-11238310692

Bez problemu znajdziesz oponki od skutera w tym rozmiarze, tylko przelicz sobie szerokość z cali na mm

Ważna jest też wysokość opony, nie tylko szerokość, mogą być węższe. I wcale nie muszą mieć bieżnika w jodełkę. Zajrzyj do łańcucha przenoszącego naped, może wymaga smarowania. Jak siewnik stawia za duże opory w czasie siewu, to nawet jodełka nie pomoże. Jak prekłamuje normę wysiewu o połowe, to nie są winne opony, trzeba szukac całościowo.

Ja mam jedną oponę z motocykla a jedną z koła dojazdowego z auta i normę trzyma bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28810
8 godzin temu, KlimekPL napisał:

Można takie opony założyć do siewnika oczywiście tył na przód? Musi być rozmiar 6.00-12, cholerstwo nie łatwo znaleźć do kupienia i w końcu jeden wulkanizator miał stare 5.00-12 i mi je założył ale to jakieś samochodowe i szybko zalepiają się ziemią. Pewnie przez to siewnik zaniżył prawie o połowę normę wysiewu dzisiaj...

https://allegro.pl/oferta/duro-hf251-6-00-12-4pr-tt-11238310692

Tutaj są takie same za pół pieniędzy 

https://www.olx.pl/d/oferta/opony-xiang-5-00-12-nowe-CID757-IDLmzQN.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

W tych czasach ja, jako sprzedający i prowadzący jakąś firmę, nie ryzykowałbym sprzedaży bez faktury komuś obcemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4279

Chyba nie dane mi posiać w tym roku. Zrobiliśmy te zwolnice (części + majster ~1600zl). Dziś rano rozsialem nawozy, uprawiałem, zacząłem siać, gdzieś z półtorej ha zasialem, dojechałem w koniec pola, nawrotka, ruszyłem - jebbb ciągnik coś przydusilo. Siewnik do góry, patrzę do tyłu - nic się nie dzieje. Puszczam sprzęgło - ciągnik w miejscu stoi i się dusi. Nie mogę wyrzucić ani wajchy od reduktora, ani od biegów. Ani go ściągnąć, ani nic. Teraz muszę się k**wa na swodku pola do pokrywy dobierać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4279

Tyle się domyśliłem, biorę się za rozbieranie. Pierwszy raz mi się coś takiego w nim, przez 4lata, zdarzyło. Jakaś kumulacja. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbor    124

Jak ktoś ma pecha to ma nieszczęść kupę, złamie palca wsadzając go babie w ... Ja też mam przymusowy postój. Pompa wtryskowa siadła, co ciekawsze traktor jeździł normalnie, tydzień lało to stał nieużywany i się zepsuł... A części do pompy nie osiągalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4279

Tylko czemu zablokowało w trakcie jazdy? Ehh za dobrze szło, jeszcze bym dziś koło domu skończył siać i co by wtedy bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj