farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

daron64    4258

Pamiętacie te moje problemy z elektryka? Przyjechał ten znajomy elektryk, pooglądam wszystko, podmienił bezpiecznik na inny (z b20 na c20 innej firmy) no i działa 🤷

Możliwe żebym trafił na jakieś felerne bezpieczniki? Bo w innym pomieszczeniu mam tej samej firmy, kupowane w tym samym sklepie i tam miałem problem ze spawarka (też kiedyś pisałem), że przy elektrodzie 3.2 mogę spać ciągiem dość długo, a przy 4 wywala mi bezpieczniki. No to ostatnio spawalem 3.2 i wziąłem bez przerwy zmieniłem na 4, to przy pierwszej elektrodzie wjebalo mi prąd - bezpieczniki w górze, a nic nie chodziło. Bezpieczniki wziąłem dół/góra i prad powrocil

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
10 minut temu, mariuszd93 napisał:

Sorry że w tym temacie, ale tu jest duża aktywność...

Mam pytanie -jaką macie w dowodach dmc dla ciągników w granicach 85 koni? Pytam bo w traktorze 95 koni mam 27ton ,a teraz robię pierwszy przegląd dla 85 koni i diagnosta wpisał mi tylko 16 ton... Traktory to Ford 7740 i Landini Blizzard 95

Chyba nie dmc, tylko masa przyczepy. Dla 8145 dmc mam coś ponad 7ton, a masa przyczepy 16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12193
mariuszd93 napisał:

Chodzi o dopuszczalną masę całkowitą zespołu pojazdów, czyli traktor łącznie z przyczepami

86km 20000 100km 34000


kg


115km 34990kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186
47 minut temu, daron64 napisał:

Pamiętacie te moje problemy z elektryka? Przyjechał ten znajomy elektryk, pooglądam wszystko, podmienił bezpiecznik na inny (z b20 na c20 innej firmy) no i działa 🤷

Możliwe żebym trafił na jakieś felerne bezpieczniki? Bo w innym pomieszczeniu mam tej samej firmy, kupowane w tym samym sklepie i tam miałem problem ze spawarka (też kiedyś pisałem), że przy elektrodzie 3.2 mogę spać ciągiem dość długo, a przy 4 wywala mi bezpieczniki. No to ostatnio spawalem 3.2 i wziąłem bez przerwy zmieniłem na 4, to przy pierwszej elektrodzie wjebalo mi prąd - bezpieczniki w górze, a nic nie chodziło. Bezpieczniki wziąłem dół/góra i prad powrocil

Oczywiście trafiają się bezpieczniki wadliwe, sam trafiłem na trójfazową s-kę, która nie przewodziła na jednej fazie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Żadna wada,przy spawaniu grubszą elektrodą spawarka pobiera większy prąd i wybija, w końcu po to są bezpieczniki...

C 20 mają większy czas zwłoki, B 20 są szybkie, stąd ta różnica. 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Jednak za szybko się cieszyłem..znowu. matula zrobiła jednego bąka, wyłączyła bo sąsiad przyszedł. Po dłuższej przerwie wlaczyla - na raz ok, na dwa - silnik stanął. Zjechałem z pola, no i nie wyrzuciło c20 w oborze, nie wyrzuciło następnych c20 w domu, wyrzuciło wcześniejsze b25 (idąc od głównej skrzynki koło piwnicy, kabel idzie na parter na bezpieczniki, z których na całą chatę się rozchodzą kable i wraca do piwnicy do kolejnej skrzynki, z której już wychodzi ta linia, pod którą jest podłączony silnik, także idąc od poczatku, to jest główną skrzynka - dalej b25-c20-c20-silnik.) Wlaczylem te które wyskoczyly, prąd wrócił. Podłączyłem silnik  - włączyłem na raz-  jest prad na 3zaciskach na silniku, po przekręceniu na dwa - wyrzuciło ten sam bezpiecznik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Bo 20 A to za małe bezpieczniki do Bąka.

JaNa zasilaniu w skrzynce mamC25 ,a przed silnikiem B25 i  hula

 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

https://www.olx.pl/d/oferta/traktor-ursus-c385-rok-1976-opryskiwacz-siewnik-poznaniak-CID757-IDLCZzo.html jaka promocja opryskiwacz i siewnik gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Steyerek8100    50
superfarmer02 napisał:

nie chcę ktoś półosi miękkiego przodu do regeneracji od 40? pasują do każdej 30 lub 60 która ma okrągła oś

Ile cebulionów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048
7 godzin temu, mariuszd93 napisał:

Bo 20 A to za małe bezpieczniki do Bąka.

JaNa zasilaniu w skrzynce mamC25 ,a przed silnikiem B25 i  hula

 

ja mam 16 i hula. czasami wybija ale 25 w skrzynce .

gdzies jest po prostu zwarcie-trzeba znalezc ..elektryka ktoremu bedzie sie chcialo szukac. u mnie dopiero trzeci mial natchnienie zeby poszukac zwarcia w domu.. najczesciej jest w miejscu gdzie jest najwiekszy pobor- trzeba chwile pomyslec zeby zawezic obszar poszukiwania/.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Co ja się k**wa mam sam ze sobą, to ludzkie pojęcie przechodzi. Orze sobie, no i został mi mały kawałek, ale paliwa też nie za dużo. Zmierzyłem, wyszło że z 15l jeszcze powinno być. No to objechałem dwa razy i mówię dobra zjedzam, ciemno już,  jeszcze mi gdzie stanie w końcu pola, a i tak muszę jutro przyjechać poprzeczniaki porobić. No i wyjeżdżam z pola - a ciągnik zdechł. Oczywiście na swodku wyjebanej kałuży. A ja w klapkach, bo jeszcze mi trochę ten połamany palec dokucza. Zaglądam do zbiornika- no k**wa pusto. Dobrze, że wioska mała - z wyjazdu z tego pola z 600m do domu. Dwie 5L pod pachę i do ciągnika. Dobrze, że zbiornik ma na górze, bo jeszcze jakbym musiał się pier**lić jak z małym jak się zapowietrzyl, to by chyba do jutra stał tam na drodze. Oczywiście na wiosce wszystkie psy atak. Jednego sąsiada pies na drodze, do tego buhaje na samym pastuchy przy drodze. Świetnie. Aż chce się robić.

4 minuty temu, jacus napisał:

ja mam 16 i hula. czasami wybija ale 25 w skrzynce .

gdzies jest po prostu zwarcie-trzeba znalezc ..elektryka ktoremu bedzie sie chcialo szukac. u mnie dopiero trzeci mial natchnienie zeby poszukac zwarcia w domu.. najczesciej jest w miejscu gdzie jest najwiekszy pobor- trzeba chwile pomyslec zeby zawezic obszar poszukiwania/.

Rozmawiałem  z tym znajomym, to powiedział że się z tym prześpi i jutro po robocie danznac czy coś wymyślił, ale że narazie nie ma pomysłu.

Najbardziej wkurwiające, że człowiek chce dobrze - wszystko nowe, nic nie robione na odpier**l. Instalacje robił chłop z doświadczeniem, silnik robił chłop z doświadczeniem a tu k**wa nie działa tak jak powinno.

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

U mnie też dwadzieścia kilka lat temu przełącznik gwiazda-trójkąt podłączał chłop z doświadczeniem, ja nie dałem rady. On z resztą też. po przełączeniu na trójkąt paliły się bezpieczniki. Okazało się że nowo zakupiony używany silnik mógł pracować tylko przy połączeniu uzwojeń w gwiazdę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

https://www.olx.pl/d/oferta/ursus-934-ursus-CID757-IDLeg89.html ale cena 🤭


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
42 minuty temu, daron64 napisał:

Co ja się k**wa mam sam ze sobą, to ludzkie pojęcie przechodzi. Orze sobie, no i został mi mały kawałek, ale paliwa też nie za dużo. Zmierzyłem, wyszło że z 15l jeszcze powinno być. No to objechałem dwa razy i mówię dobra zjedzam, ciemno już,  jeszcze mi gdzie stanie w końcu pola, a i tak muszę jutro przyjechać poprzeczniaki porobić. No i wyjeżdżam z pola - a ciągnik zdechł. Oczywiście na swodku wyjebanej kałuży. A ja w klapkach, bo jeszcze mi trochę ten połamany palec dokucza. Zaglądam do zbiornika- no k**wa pusto. Dobrze, że wioska mała - z wyjazdu z tego pola z 600m do domu. Dwie 5L pod pachę i do ciągnika. Dobrze, że zbiornik ma na górze, bo jeszcze jakbym musiał się pier**lić jak z małym jak się zapowietrzyl, to by chyba do jutra stał tam na drodze. Oczywiście na wiosce wszystkie psy atak. Jednego sąsiada pies na drodze, do tego buhaje na samym pastuchy przy drodze. Świetnie. Aż chce się robić.

Rozmawiałem  z tym znajomym, to powiedział że się z tym prześpi i jutro po robocie danznac czy coś wymyślił, ale że narazie nie ma pomysłu.

Najbardziej wkurwiające, że człowiek chce dobrze - wszystko nowe, nic nie robione na odpier**l. Instalacje robił chłop z doświadczeniem, silnik robił chłop z doświadczeniem a tu k**wa nie działa tak jak powinno.

Czyś Ty Kryśki tuchałowej gdzie w żuku nie zmacal? 

11 minut temu, stempos1980 napisał:

Bo to są silniki jednorzutowe jak to mój teść mawia 

Do sprężarki potrzebuje takiego 7.5kw, tylko kurna mam dwurzutowy. Oj będą jaja 

  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Da się zrobić potrzebujesz 3 styczniki, przekaźnik czasowy i elektrorawór i ktoś kumaty kto Ci to poskłada. Ja chciałem tak zrobić ale po podłączeniu okazało się że mój silnik był "jednorzutowy". A i do sprężarki warto zastosować silnik wysokoobrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
1 minutę temu, Grzechooo napisał:

 

Z silnika spaliniaka to ma być. Te 2800 pewnie ze było by lepiej, ale jak będzie mnie efekt zadowalał na 1480 to wtedy będę zmieniał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207
mariuszd93 napisał:

Bo 20 A to za małe bezpieczniki do Bąka.

JaNa zasilaniu w skrzynce mamC25 ,a przed silnikiem B25 i  hula

 

nie są małe ale muszę być i charakterystyce C i mnie na 20A charakterystyka B wurzucało Ale nie zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661
Steyerek8100 napisał:

superfarmer02 napisał:

nie chcę ktoś półosi miękkiego przodu do regeneracji od 40? pasują do każdej 30 lub 60 która ma okrągła oś

Ile cebulionów?

wyjściowa 400 za 2 szt 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj