farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

wlamaj1    186
6 godzin temu, Belaruss820 napisał:

Ktoś kiedyś pisał że mają jakieś problemy bo homologacji naped nie ma. Ale to chyba też zależy kto gdzie robi przeglądy. Wczoraj kupiłem 10l oleju silnikowego to aż sie zdziwiłem za co zapłaciłem tyle pieniędzy,zapomniałem o tej dodatkowej opłacie. 

Ile zapłaciłeś i za jaki olej? Dodatkowa opłata ma być na początku przyszłego roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Pytanie takie ktoś gdzieś na dojście/dziurę do dostania tanich otrąb. W grę wchodzą pszenne, jęczmienne. Firma z której brałem jęczmienne ma kontrakt i 2 miesiące nie będzie sprzedawać. Najlepiej cały tir. Jestem z centrum wielkopolski jakby co. Ma ktoś ofertę to pisać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558
1 godzinę temu, wlamaj1 napisał:

Ile zapłaciłeś i za jaki olej? Dodatkowa opłata ma być na początku przyszłego roku...

No właśnie tak patrzę że jeszcze nie ma tej opłaty a myślałem że już wprowadzona, czyli poprostu olej podrożał kilka złotych. Za 100zl superol falco. Zawsze płaciłem ponad 80zl.

5 godzin temu, bratrolnika napisał:

pewnie w dawnych czasach w PGRze czy SKRze podczas złapania zamiast szarpać się z odbiciem pierścienia i wymianą dętki przekładali całe koło, albo nawet koło z piastą od innej, żeby robota nie stała

i o ile w jedną stronę przełożyli, to w drugą już nie

Czyli tak samo jak w rolnikach z podlasia? Koło do przyczepy zbierającej od przyczepy założone? I robota nie stoi. Wiadomo o kogo chodzi 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

https://www.olx.pl/oferta/stolik-200kg-kowadlo-ozdoba-CID628-IDJfnPB.html fajne kowadełko


Karolu ! https://www.olx.pl/oferta/massey-ferguson-7495-dyna-vt-CID757-IDJb4OX.html ten wiekszy 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28758
1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

 

Czyli tak samo jak w rolnikach z podlasia? Koło do przyczepy zbierającej od przyczepy założone? I robota nie stoi. Wiadomo o kogo chodzi 😀

Coś w ten deseń

Sami tak kiedyś robiliśmy, jak ojciec się uparł ze po pol przyczepy to nie opłaca się wozić.... i to nie raz mielismy taki przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877

Następna perełka 🤦 https://www.olx.pl/oferta/ursus-c-360-naglak-led-wspomaganie-nowka-CID757-IDJfMFH.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28758

Kurła, a może by tak przeprowadzić się na Podkarpacie i ciągnąć tam siuntki z całej Polski... najszybszy sposób zeby zostać milionerem... No, prawie najszybszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
10 godzin temu, MF675ursus napisał:

Nie jestem zainteresowany, tylko ciekawość- też mam jedną felgę inną od reszty i się zastanawiam czym to spowodowane

Ja mam jednak po 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Pany takie trochę nie w temacie - miał ktoś kiedyś przypadek, że uszkodził światłowód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Normalna rzecz... kilka razy w miesiacu naprawiamy takie szkody. Przyjada pospawaja "kable" nic wielkiego. Mysle,ze warto zglosic taka sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9239

Warto zgłosić, bo i tak sami znajdą, a kilka osób będzie miało dodatkowe zajęcie z lokalizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Powiedzmy, czysto teoretycznie oczywiście, że na działce pewnej kobiety znajomy robił prace ziemne - przeniesienie studzinki. Podczas kopania zerwał kabel telefoniczny i światłowód. Szkoda została zgłoszona. Problem taki, że znajomy nie ma działalności, ani ubezpieczenia koparki (używa jej tylko dla siebie i tak sporadycznie po znajomych). No i jak to wygląda dalej? Przyjeżdżają smutni panowie, naprawiają, piszą protokół i za jakiś czas przychodzi rachunek na..? No właśnie, tu rodzą się pytania:

- jaki może być ten rachunek? Światłowód cieniutki, działka w środku miejscowości, odcięło to co najmniej dwie kolejne miejscowości od netu

- czy takie zdarzenie dałoby radę podciągnąć pod oc rozlnika-wlasiciela działki? Że np taki właściciel powie, że sam wykonywał pracę?

- taśma ostrzegawcza powinna być nad światłowodem? Bo była wkopana obok. Czy to jakaś linia obrony, albo chociaż okoliczność łagodząca, mogąca zmniejszyć rachunek?

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Ten kabel w tym miejscu był w sumie kompletnym zaskoczeniem. Jakiś słupek od lini telefonicznej jest w innym miejscu dużo bliżej asfaltu i nie spodziewałbym się kompletnie takiego przebiegu. Jeszcze jak na złość Geoportal nie działał. Najstarsza osoba na gospodarce spytana o przebieg kabli itd stwierdziła, że nic tam nie idzie. W znalezionej dokumentacji jest tylko prośba tepsy (z1998r) o zgodę na poprowadzenie wykopu i kabla telefonicznego po działkach, do tego zgoda ówczesnego właściciela działek (z ich wyszczególnieniem, ale bez żadnej mapki). Wiem, że to po fakcie może brzmieć jak słabe tłumaczenie.

3 minuty temu, jahooo napisał:

Nie wiem, mogę popytać w poniedziałek, jak jesteś ciekawy.

No byłbym wdzięczny. Szkoda ma być zlikwidowana ponoć w ciągu 48h

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Tasma ostrzegawcza musi byc nad kablem... to ze byla obok to juz niechlujstwo wykonawcy prac.  Przed przystapieniem do takich prac warto zasiegnac informacji co znajduje sie na dzialce... mapki, mozna rowniez zglosic aby ktos przyjechal i wyznaczyl ktoredy "biegnie " kabel ( nie wiem gdzie takie rzeczy zglasza sie w PL).  Na reszte pytan nie umiem Ci odpowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Mniej więcej tak o to wygląda. Kabel i taśma idą chyba trochę w dół jeszcze, ale więcej nie było rozkopywanie. Taśma zaznaczona czerwona strzałka. Kabel ten co jest widoczny to lekko wyciągnięty, z drugiej strony wykopu urwany to głębokość gdzieś ok 60cm

 

IMG_20210410_181018387~2_copy_746x649.jpg

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Tasma musi byc nad kablem ... nie znam realiow w PL ale "u mnie" w takiej sytuacji sprawca zdarzenia nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci za ten czyn.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Z tego co rozmawiałem ze znajomymi, to jak nie ma taśmy, to nie ma winy. Jak jest źle umiejscowiona to już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

W tej sytuacji wykonawca prac ziemnych nie odpowiadal za szkode.

Brak opisu.

Powinno byc tak... ( w przepisach nawet jest okreslone na jakiej wysokosci nad kablem powinna byc tasma ostrzegawcza).

Brak opisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

u nas buduja obwodnice drogi powiatowej i po rozpoczeciu budowy okazalo sie biegnie tamtedy wodociag gminny-nikt o tym nie wiedzial,albo nie chcial pamietac. firma zeszla z budowy a gmina na swoj koszt musiala 300m przekopac..

wszystko zalezy od postawy firmy telekomunikacyjnej- albo trzeba na ostro nieprawidlowo polozony i oznaczony kabel, albo w ostatecznosci z oc moze sie udac. tylko trzeba odpowiednio opisac- ja rozwalilem  kosiarka okno w biurze agenta ubezpieczeniowego na usludze i przeszlo- do konca zycia nie zwroci im sie to ubezpieczenie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj