Gość

Pogoda rolnicza i nie tylko 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
11 godzin temu, Piotrek1975 napisał:

Sprzedajesz miód? Jak tak to po ile za1L

Teraz nie bo rozeszło się wszystko. Ale tak ogólnie to w zeszłym roku przyjąłem taką zasadę przy sprzedaży wielokwiatu i rzepakowego bo w sumie innych nie mam a jak mam to małe ilości, że do 5 słoików jak ktoś na raz bierze to cena 35zł za słoik 0,9l (1,20-1,30kg miodu), a jak 5 słoików i powyżej to po 30zł.

+4, ciemno, wiatr z południa, deszcz pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12418

@Rolnik200598  pamiętaj o mnie.  W sezon odwiedzę cię i kupię parę słoików.  Tylko ja bym wolał taki toczonych na jesieni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28761
9 godzin temu, gregor1284 napisał:

To nie było 3.0 raczej? Albo 2.5? Swap czy seria? 

Działasz tam i nie wiesz? 🤣

Największy fabryczny silnik w cali to 2.5 v6 170KM, najmocniejszy to 2.0T ponad 200KM

Pamiętam jak na autoszrocie dostaliśmy vectrę B 2.5 v6, na pierwszym biegu szła 60km/h, na dwójce 100,na trójce 160, tyle ze po osiągnięciu 160km/h urwało korbowod na środkowym cylindrze w pierwszym rzędzie

2 godziny temu, 6465 napisał:

0 i cienko przypudrowało śniegiem. 

U mnie, 15km dalej śniegu nie widać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

bratrolnika napisał:

Największy fabryczny silnik w cali to 2.5 v6 170KM, najmocniejszy to 2.0T ponad 200KM

No nie wiem nie jestem ekspertem ale na wyspach kiedyś byłem na szrocie i spotkałem kalibrę po dachowaniu miała właśnie taki silnik, pisało tam 3.5 poj, I miała na pokrywie klawiatury czerwony pas przez całą pokrywę. Wyglądało to całkiem oryginalnie, mieliśmy brać sam silnik bo kumpel miał astrę Gai 2.0, żeby to włożył do astry ale mówił pieprze to żeby mi samochód porwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
13 minut temu, bratrolnika napisał:

na pierwszym biegu szła 60km/h, na dwójce 100,na trójce 160,

Ehhh, kiedyś to było.... topowe wersje popularnych aut miały po 150-180 koni i szły jak dzikie a dziś ? 

 

6 minut temu, Piotrek1975 napisał:

spotkałem kalibrę po dachowaniu miała właśnie taki silnik, pisało tam 3.5 poj, I miała na pokrywie klawiatury czerwony pas przez całą pokrywę.

Stare omegi miały R6 z czerwonymi malowidłami ale to 3.0 a nie 3.5, może od jakiegoś isuzu/opla montrey ten 3.5 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28761

Najmocniejsze omegi to miały silnik od corvetty, 5.7, ale to biały kruk

No i nie występowały jako opel omega, tylko chyba lotus omega

Najmocniejsze omegi to miały silnik od corvetty, 5.7, ale to biały kruk

No i nie występowały jako opel omega, tylko chyba lotus omega

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
49 minut temu, 6465 napisał:

@Rolnik200598  pamiętaj o mnie.  W sezon odwiedzę cię i kupię parę słoików.  Tylko ja bym wolał taki toczonych na jesieni. 

Spadzi czy nawłoci raczej u mnie nie ma, no spadź czasem się trafi ale nawłoci nie ma, chyba, że trochę odpuszczą ze zgnilcem i coś wywiozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12418

Mój dziadek był pszczelaż,  jak byłem dzieckiem to pamiętam jak z wosku świece kręcił. 

Kiedyś mówił że jak na zimę za dużo cukrem pszczoły dokarmi to na miód cukier przerobią. Czy to prawda nie wiem. 

5 minut temu, Rolnik200598 napisał:

Spadzi czy nawłoci raczej u mnie nie ma, no spadź czasem się trafi ale nawłoci nie ma, chyba, że trochę odpuszczą ze zgnilcem i coś wywiozę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28761

Ale była też wersja z silnikiem 5.7 v8

3 minuty temu, pawel885 napisał:

lotus omega to silnik 3.6 i skrzynia z corvetty 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5365

Pada deszcz, śniegu już praktycznie niema, za to od jutro wschód PL  śnieżny

  • Like 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, 6465 napisał:

Mój dziadek był pszczelaż,  jak byłem dzieckiem to pamiętam jak z wosku świece kręcił. 

Kiedyś mówił że jak na zimę za dużo cukrem pszczoły dokarmi to na miód cukier przerobią. Czy to prawda nie wiem. 

 

Matuli trochę zawsze wosku odpuszczam, ona się świeczkami zajmuje. Nie przerobią cukru na miód. Czasem na zimę to się i dawało 15kg cukru na rodzinę i dobrze było, zużyły to na swoje potrzeby a miód do odebrania i tak noszą do nadstawki, to co sobie przyniosą do gniazda to mają zostawione na swoje potrzeby. Teraz z racji innej przyjętej strategii zimowania daję cukru mniej- max 10-12kg. Czekam na pierwszy oblot lub ciepły jakiś dzień bo okropnie mnie korci jak tam matki w izolatorach się mają bo zamknąłem je na całą zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Śnieg zaczyna sypać, kurła a tamten prawie się stopił to znów nasypie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Micpan
      Czy ktoś wie co to za błąd? 
      Nic w instrukcji nie mogę znaleźć o tym błędzie. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj