Gość

Pogoda rolnicza i nie tylko 2021

Polecane posty

Bananek    16868
bratrolnika napisał:

I u mnie za płotem tak było, jak babka w nędzy żyła to nikt jej nie odwiedzał, ale jak nogi wyciągnęła a zostało po niej hektar ziemi po 50-80zł/m2 to zaraz kochane wnuczki się znaleźli

norma. miłość do dziadków zwyciężyła 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212
10 minut temu, bratrolnika napisał:

I u mnie za płotem tak było, jak babka w nędzy żyła to nikt jej nie odwiedzał, ale jak nogi wyciągnęła a zostało po niej hektar ziemi po 50-80zł/m2 to zaraz kochane wnuczki się znaleźli

dziwne ze te wnuczki takie głupie ze wcześniej nie latały przepisz na mnie.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14121
1 godzinę temu, Bananek napisał:

poczekaj niech się rozejdzie po rodzinie, że w grę spadek wchodzi to najbliżsi się znajdą. zawsze tak jest. dochować na starość nie ma komu, a potem po bogactwo rękę każdy wyciąga. nie pierwszy i nie ostatni przypadek.

Będzie napewno tak, ale widać już miał zaplanowane bo umowy na auto i przyczepkę mojej dał wypisane i podpisane. Pozostaje kwestia mieszkania, a te mieszkanie jak u nas jeden pokój... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14121
55 minut temu, HF86 napisał:

To u moich sąsiadów się zgłosili jak do szpitala trafili już w kiepskim stanie i od razu pelnomocniki i zarządcy. 30 lat ich nikt nie widział. Z automatu było wynocha z pola bo nowy wladca któremu się należy. I tu się znajdzie jakiś kuzyn co strasznie wuja kochał ale im się kontakt urwał a drogi zapomniał i coś po ukochanym wujku się należy 

Tu dwóch braci jest i od uja obydwaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
Przed chwilą, DANDYS napisał:

agrolok ampol Rudnik wszędzie brak polidapu, co do ch*ja

Ostatnio chciałem kupić saletrzak z borem to niema bo oni go robią sezonowo ileś tam czasu a teraz już nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za drogie i dlatego nie sprawdzają. Przynajmniej u mnie tak słyszałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

To była akcja nawet do Jaworowicz dzieci pozasuwali bo dzieci myśleli ze spadek dostana a dziadek psepisal na znajomego przed śmiercią a dzieci złe.A wo gule się nie interesowali nie przyjeżdżali i majątek im kolo podebrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14121
5 minut temu, stempos1980 napisał:

Zazwyczaj tak jest że za życia niema nikogo a po śmierci nagle rodzina się znajduje bo im się należy

Ano bywa, a potem wszystkim się należy 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
Strongman napisał:

10 minut temu, bratrolnika napisał:

I u mnie za płotem tak było, jak babka w nędzy żyła to nikt jej nie odwiedzał, ale jak nogi wyciągnęła a zostało po niej hektar ziemi po 50-80zł/m2 to zaraz kochane wnuczki się znaleźli

dziwne ze te wnuczki takie głupie ze wcześniej nie latały przepisz na mnie.

jak babka żyła w nędzy to po co? jeszcze by się chciała wprowadzić do bogatszych wnuczków. A jakby żyła długo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14121
2 minuty temu, Strongman napisał:

To była akcja nawet do Jaworowicz dzieci pozasuwali bo dzieci myśleli ze spadek dostana a dziadek psepisal na znajomego przed śmiercią a dzieci złe.A wo gule się nie interesowali nie przyjeżdżali i majątek im kolo podebrał.

Według mnie to ja wam powiem tak szczerze że kto się opiekował do końca to powinien dostać ten spadek.byl w szpitalu to dozorca mu robił zakupy i zanosił, co brak było po wyjściu to dozorca pomógł. My 120km dalej i nas o nic nie prosił. Także najbardziej to te mieszkanie należało by się jemu. Chcieliśmy go zabrać do siebie ale nie chciał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
gregor1284 napisał:

Pozostaje kwestia mieszkania, a te mieszkanie jak u nas jeden pokój...

wynajmiesz i będziesz żył doił raz w miesiącu, a nie codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25630
22 minuty temu, Bananek napisał:

to Ty nic nie wiesz? U nas 100% w górę. ponoć gdzieś w Polsce tylko na zapisy.

No na szczęście ten temat jest obok mnie.

Za to w 2006 jak się rozbudowywałem to pustaki kupiłem po 4,7 wiosną. Latem brakło na facjaty to z wielką łaską przez wstawiennictwo znajomego kupiłem po 12,5zł. 

Jeździłem po wsiach i chciałem odkupić od ludzi, bo i tak by tego nie wykorzystali. Ale ni uja.  Nikt sprzedać nie chciał.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
3 minuty temu, Bananek napisał:

jak babka żyła w nędzy to po co? jeszcze by się chciała wprowadzić do bogatszych wnuczków. A jakby żyła długo....

dokładnie

kobitka ogólnie nigdy rodziny można powiedzieć nie miała, i tą ziemie na Caritas przepisała, nawet się śmiałem do sąsiadki że nam kościół za płotem postawią

ale jak już się przekręciła i okazało się że jest co dzielić to rodzina co 30 lat tutaj nie była ani razu podważyła testament

wiadomo, za starą chałupkę i kawałek zaniedbanej działki to może i by się im nie chciało, ale jak pół miliona w ziemi leży....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
Agrest napisał:

Jeździłem po wsiach i chciałem odkupić od ludzi, bo i tak by tego nie wykorzystali. Ale ni uja.  Nikt sprzedać nie chciał.

i znając życie to porozmrażało im te pustaki do dziś. Ale komuś nie sprzedadzą. przydasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25630

Oczywiście, folie słońce zniszczyło, co eternitem przykryte to wiatr pozrucał, pozamakało, zzieleniało...

Dwuteowniki od jednego chciałem kupić, nie bo będzie się budował od 30 lat. Za 3 dni przyszedł i mówi bierz. Mówię że już zamówiłem to zaczął zjeżdżać z ceny bo na wódkę potrzeba.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868

ja pierdacze jak się rozpadało. znów z dwa tygodnie w moje doły nie wejdę. siewu w maju. ciśnienie chyba musi być strasznie niskie, bo spać się chce. obejrzę wiadomości, agrobiznes to może trochę skoczy ciśnienie. A potem trzeba iść okna i drzwi wyrwać i nowe wstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5594
DANDYS napisał:

agrolok ampol Rudnik wszędzie brak polidapu, co do chuja

Ostatnio ktoś na grupie na fejsbuku wrzucał cenę bodajże prawie 2700 zł za tonę polidapu.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14121
16 minut temu, Bananek napisał:

wynajmiesz i będziesz żył doił raz w miesiącu, a nie codziennie.

No Zobaczem co to do reszty wyjdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230

u nas 2480 ale nie zamawiają, kurwa ostatni raz wszystko na jesień teraz muszę kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

U mnie pogoda jak w jesień niby południe a ciemno od tych chmur i mgła i kapuśniak polatuje, tylko grzybów brak w lesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
Agrest napisał:

Oczywiście, folie słońce zniszczyło, co eternitem przykryte to wiatr pozrucał, pozamakało, zzieleniało...

ojcu z budowy obory zostało z 5m³ cegły białej i czerwonej, ułożył to na podwórku przykrył folią i stało tak, aż zaczęło przeszkadzać, więc przeładowaliśmy w inne miejsce. za jakiś czas znów zaczęło przeszkadzać, przelozylismy, i tak chyba 4 razy miejsce zmieniliśmy. w międzyczasie kupiłem pustaki na garaż, bo przecież że starej cegły budować nie będę i tym sposobem w tamtym roku ową cegłę załadowałem turem na przyczepę i wypieprzyłem w bagno. taki to pożytek z magazynowania staroci.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj