Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

Cybulek17    1919
2 godziny temu, Pitraszek napisał:

Brutto

To jeszcze nie źle, za 100kg płaciliśmy 2100 brutto z transportem , tyle że pierwszy sort i robiliśmy selekcje 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1919

Oo już jest pierwszym śmieszek 😜

20 złotych za kg tygodniowego obsranego hfa - elegancki interes 🤑

20 złotych za odchowanego simentala dobrej genetyki - głupki, nic z tego nie zostanie  

Pozdrawiam tych co potrafią liczyć a nie patrzą na sumy ✌

Edytowano przez Cybulek17
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1919

Przy niskiej cenie szybciej trafisz kupca na sima niż hfa , dwa lata temu przy niskiej cenie ubojnie kręciły nosem na wyścigowce

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Mam awersję do drogich cielaków. Prosty powód, jak zdechnie tani to mniej boli. Cybulek kupuje partię więc zostają tylko handlarze. Jak mi potrzeba jeden albo dwa na miesiąc to znajdę u gospodarzy. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1887

Wszyscy mają rację w zależności od portfela. Mam swoje mieszańce i kupuję trochę cielaków po ludziach, to już mnie męczą te renifery. Trzymać to trzeba długo, z żarciem tak różnie bywa, chce im się jeść albo nie. Zaznaczam że odpajam mlekiem ze swoich krów +- po 6 miesięcy i swoje i zakupione. Strach myśleć jakby niektóre wyglądały bez mleka...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1919
40 minut temu, Pitraszek napisał:

Mam awersję do drogich cielaków. Prosty powód, jak zdechnie tani to mniej boli. Cybulek kupuje partię więc zostają tylko handlarze. Jak mi potrzeba jeden albo dwa na miesiąc to znajdę u gospodarzy. 

W zasadzie jak narazie obchodzi się bez upadków i żeby tak zostało , aczkolwiek rozumiem Cię i gdybym miał możliwości to szukał bym tańszych mieszańców od gospodarzy.  Mieszkam w rejonie można powiedzieć dobrej ziemi i o hodowli już prawie wszyscy zapomnieli , najbliżej cielaki znajdę na fermach koło 60km od domu a 30 byczków zbierali nam 3 tygodnie co jest mi bardzo nie na rękę przy prowadzonym cyklu . Musi być jednego dnia wyrównana partia i za to niestety trzeba zapłacić 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1887
9 minut temu, Cybulek17 napisał:

W zasadzie jak narazie obchodzi się bez upadków i żeby tak zostało , aczkolwiek rozumiem Cię i gdybym miał możliwości to szukał bym tańszych mieszańców od gospodarzy.  Mieszkam w rejonie można powiedzieć dobrej ziemi i o hodowli już prawie wszyscy zapomnieli , najbliżej cielaki znajdę na fermach koło 60km od domu a 30 byczków zbierali nam 3 tygodnie co jest mi bardzo nie na rękę przy prowadzonym cyklu . Musi być jednego dnia wyrównana partia i za to niestety trzeba zapłacić 

Z byka coś wpadnie i teraz miejmy nadzieję że ten cyrk nawozowy długo nie potrwa ale ile jest warty w chwili obecnej obornik to dowie się ten kto teraz chce kupić...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    521
47 minut temu, wojak1986 napisał:

Wszyscy mają rację w zależności od portfela. Mam swoje mieszańce i kupuję trochę cielaków po ludziach, to już mnie męczą te renifery. Trzymać to trzeba długo, z żarciem tak różnie bywa, chce im się jeść albo nie. Zaznaczam że odpajam mlekiem ze swoich krów +- po 6 miesięcy i swoje i zakupione. Strach myśleć jakby niektóre wyglądały bez mleka...

Też się w to bawiłem do swoich mamek podstawiałem obce cielaki ale dałem spokój. Teraz na wylocie mam 4 ostatnie Hfy i koniec z tym dziadostwem. Wolę sprzedać mniej a konkretnego towaru i nie patrzeć jak na rogach się noszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
2 godziny temu, Cybulek17 napisał:

Oo już jest pierwszym śmieszek 😜

20 złotych za kg tygodniowego obsranego hfa - elegancki interes 🤑

20 złotych za odchowanego simentala dobrej genetyki - głupki, nic z tego nie zostanie  

Pozdrawiam tych co potrafią liczyć a nie patrzą na sumy ✌

kolego jolopy zaplaco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

może to głupie ale w moim gospodarstwie lepsze efekty dawały HF-y , miesne wymagają dobrego żywienia 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84
4 minuty temu, jarecki napisał:

może to głupie ale w moim gospodarstwie lepsze efekty dawały HF-y , miesne wymagają dobrego żywienia 

Wystarczy że kupisz hf za 300-400zl cielaka i niech nie urośnie wybitnie to i tak więcej zostanie niż z kupionego sima 100kg za 2200 z "Bieszczad" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511
Cybulek17 napisał:

40 minut temu, Pitraszek napisał:

Mam awersję do drogich cielaków. Prosty powód, jak zdechnie tani to mniej boli. Cybulek kupuje partię więc zostają tylko handlarze. Jak mi potrzeba jeden albo dwa na miesiąc to znajdę u gospodarzy. 

W zasadzie jak narazie obchodzi się bez upadków i żeby tak zostało , aczkolwiek rozumiem Cię i gdybym miał możliwości to szukał bym tańszych mieszańców od gospodarzy.  Mieszkam w rejonie można powiedzieć dobrej ziemi i o hodowli już prawie wszyscy zapomnieli , najbliżej cielaki znajdę na fermach koło 60km od domu a 30 byczków zbierali nam 3 tygodnie co jest mi bardzo nie na rękę przy prowadzonym cyklu . Musi być jednego dnia wyrównana partia i za to niestety trzeba zapłacić 

Jedziesz na mazury i partie 30-40szt idzie na raz odsadka znaleźć nie zawsze np 100%LM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84
43 minuty temu, sylwekbarca2 napisał:

na 100 szt ile przeżyje tych hf ? 

Niech na 10 sztuk padnie jeden cielak za 300zl to nie zaboli jak cielak za ponad 2k a już w tej chwili "górale" się podnieśli i potrafią 2500 krzyczeć za 100kg sima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1887

Słomka z inseminacja koło 100 a tu dalej oddają za 300 i jeszcze dorzucają całusa gospodyni

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4452

Im większy cielak to ryzyko padnięcia maleje.No chyba ze ciągniesz chorobę.Te simy z gór nie które- śmiech na sali....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4452

Rolniczy handel detaliczny chyba

Fajne miśki z linku z niemałą wagą

Edytowano przez Baks00
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84
57 minut temu, wojak1986 napisał:

Słomka z inseminacja koło 100 a tu dalej oddają za 300 i jeszcze dorzucają całusa gospodyni

Duże gospodarstwa nie mają czasu trzymanie cielaka żeby sprzedać jak najdrożej ,chcą się pozbyć problemu i oddają za 300zl ale musisz być stałym pewnym klientem żeby taką cenę mieć mimo tych podwyżek

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1887
12 godzin temu, Michciubar napisał:

Duże gospodarstwa nie mają czasu trzymanie cielaka żeby sprzedać jak najdrożej ,chcą się pozbyć problemu i oddają za 300zl ale musisz być stałym pewnym klientem żeby taką cenę mieć mimo tych podwyżek

Ciekawe co jest w zamian. Jak to nie poszczepione na wirusy to może wcale nie być tanio, taki kilkudniowy i na pewno zadbany i odpojony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj