Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

harakiri    7
1 godzinę temu, Gargamel160 napisał:

ty to szczęściarz jesteś 

Nie wierz w bajki. Dorosła sztuka po 11, a cielak po 8 dobre sobie. Handlarze dają po 17. Za tego kilka dni przed sprzedażą oferował mi 1350, ale miałem go już obiecanego za tą samą cenę i dlatego, że go nie sprzedalem dorzucił 50. Tak wygladał w dniu sprzedaży

IMG_20210701_162611.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I znowu ktoś będzie żył nadzieją że za dwa lata będzie kupa pieniędzy. Kupa raczej pewna 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7254

O kurła Karol to wy moje strony okupujecie 😉 

U nas jeden handlarz bierze wszystko co się rusza, Gierej gdzieś z Mrągowa. Grafitowe świeże Iveco 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6744
3 minuty temu, pedro2 napisał:

O kurła Karol to wy moje strony okupujecie 😉 

U nas jeden handlarz bierze wszystko co się rusza, Gierej gdzieś z Mrągowa. Grafitowe świeże Iveco 

Gierej to jest z sadownego 😛😛

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876
21 minut temu, pedro2 napisał:

O kurła Karol to wy moje strony okupujecie 😉 

U nas jeden handlarz bierze wszystko co się rusza, Gierej gdzieś z Mrągowa. Grafitowe świeże Iveco 

Oj tam 😂 jak potrzebuje coś kupić to głównie w,,trójkącie bermuckim"🤣(Szczuczyn-biała piska-kolno) mi się trafiają w ,,rozsądnej" cenie a na zdrowotność  cieląt nie narzekam 👍


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7254

Z resztą nie ważne. Wiem, że bierze. Często go widzę.

Jak kto ma dużą hodowlę i brak pomocy to nie będzie się bawił z sysunami. Ja mam 60 szt i sknera jak cholera to tylko sysuny biere... gdzie po półtora klocka za cielaka płacić 🙆 

za 2,5k kupiłem niewymiarową pierwiastke z mlekiem i skubana doi ponad 20 dziennie 😋 odchowa z 5 cielaków i do Tykocina pójdzie jako jałówka... i to w U klasie 😂


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

To ja do nowego roku planuję przekroczyć 120sztuk łącznie z krowami 🙈

W tak niepewnych czasach gdy wszyscy zmieniają kierunek produkcji jak rękawiczki to mi również nie widzi się płacić za cielaka tyle kasy. Niech to będzie nawet hf za 300-500zl to już jestem do przodu 1000zł. A na przyrosty nie narzekam.  >1,2kg jest zawsze, chyba że choruje to 0,9-1kg ale i taki raz na jakiś czas musi się trafić. 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7254

Różnie bywa. Przyrostów nie sprawdzam, patrzę tylko jak by tu na czym jeszcze zaoszczędzić 😁 jeszcze trochę i zboża też nie dostaną ani grama... 

Tak jak ten żyd co konia kupił i odzwyczajał... 6dni bez jedzenia wytrzymał, jeszcze dzień i od wody też by odzwyczaił, ale siódmego dnia koń wziął i zdechł 😉


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1912
6 godzin temu, harakiri napisał:

Nie wierz w bajki. Dorosła sztuka po 11, a cielak po 8 dobre sobie. Handlarze dają po 17. Za tego kilka dni przed sprzedażą oferował mi 1350, ale miałem go już obiecanego za tą samą cenę i dlatego, że go nie sprzedalem dorzucił 50. Tak wygladał w dniu sprzedaży

 

IMG_20210701_162611.jpg

Trzymaj, może się przydać 

f89a9f834dd1a5c8e671576e8c79 (1).jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
9 godzin temu, HF86 napisał:

I znowu ktoś będzie żył nadzieją że za dwa lata będzie kupa pieniędzy. Kupa raczej pewna 😉

Tez tak sądzę..a czytał ktoś nowa piątkę dla zwierząt? Tam zakaz wszelakiej chodowli w 2040roku..po co produkować.juz z niechęcaja. Unia się oszukała była ślepa że kazała budować nowe budynki inwentarskie.dzis chlewnie stoją puste a gazy cieplarniane za duże przez bydło 

Teraz dobiara się do innych chodowli

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1887

Taki simental to po znajomości może ktoś sprzedał w ramach stałej współpracy, a nie że taki negocjator. Z cięciem kosztów jest tak mówi Cybulek dobry towar sprzedał się lepiej i kiedy byki były za 7zł. Bardziej dobór rasy do pasz objętościowych bym powiedział

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1310

2040 w mojej gminie nie będzie rolnictwa więc czym mam się martwić a na tą chwilę 150 sztuk /13ha  😂 i zjem jednego kotleta na obiad a inny pewnie dwa🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

opasał ktoś 100 % rase polską czerwoną ? jak tak to do jakiej wagi się udało i jak wygladała sztuka , czy miała  mięso na sobieczy tak srednio ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1887

To u ab23 plan azotanowy wykonany w 100%. Polska czerwona to taki gorszy angus. Widziałem stada głównie pod dopłaty o rasy zachowawcze utrzymywane przy wiatach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

Własnie dlatego się pytam bo w sasiedniej gminie ma podobno 20 krów racy czerwonej polskiej zachowawczej a dopłata1600 zł do krowy  jak ktoś ma sensowny wypas ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lokalny krzyczał ostatnio że od 9 za hfy do 11 za lux towar 

Ale czy jak zobaczy wagę to przypadkiem cena nie yebnie to nie wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harakiri    7
9 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Trzymaj, może się przydać 

f89a9f834dd1a5c8e671576e8c79 (1).jpeg

Kolego, może to byli starsi ludzie nie znajacy wartosci pieniadza, albo intelektualnie ograniczeni, i to co zrobiłes nie ma nic wspólnego z handlem. Dorzuć im jeszcze ze 300, bo naprawde nie masz sie czym chwalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1912

Ty jesteś jakiś nienormalny 😂 to teraz wszyscy na podlasiu powinni hfy po tysiącu sprzedawać chociaż tam 300zł to jest normalna cena, ale na wielkopolsce płacą tysiaka więc czemu mają ich okradać ? 

A to akurat nasz stały dostawca, młody chłopak zresztą, przeważnie ma hfy,rzadko się trafi simental, ale zawsze sam mówi cenę i nie ma stękania ani negocjacji. Tyle ile chce to dostaje bo dobra genetyka. 

Swoją drogą możesz podesłać tego handlarza nad morze czy zapłaci po 17zł za jedną sztukę, bo na Żuławach nikt za darmo celaków nie chce a z krowami on sam ostatni został 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3008

Jestem z Podlasia i jakbyś mi 300 zł za cielaka nawet za  hf dawał.... To dał bym Ci go w prezencie jak taka bida u ciebie 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876
22 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

Jestem z Podlasia i jakbyś mi 300 zł za cielaka nawet za  hf dawał.... To dał bym Ci go w prezencie jak taka bida u ciebie 😜

Zależy od regionu. Mieszkam w powiecie moniecki i tutaj cena kształtuje się na poziomie 500-700zl  za kilkudniowego cielaka. Jeżdżę co jakiś czas i kupuje głównie w rejonie Kolna z obór >100szt krów to tam ceny zaczynają się od 300. Zambrów i okolice to zależy gdzie trafisz, ale też raczej poniżej 500 nie udało mi się kupić a z drugiej strony zawsze trafiałem na osoby które zbierały cielęta od znajomych i sprzedawały dalej. 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tym roku 14 zakupione i odpojone łącznie 5 tyś wszystkie wyniosły i wszystkie panie Bogdan podlaskie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj