Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Gość   
Gość

Panowie łubin baryt kwitnie i susza , jak myślicie mogę dziś wieczorem jechać z fungi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też boję się żeby go nie przypalić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAMorales    1

Karo trafił akurat na upały zawiazał max 5-6 strąków,Regent zakwitł z tydzień wcześniej  i ma ponad 10 . W tle efekt działania stomp w dawce 2.6l. Dla.porownania w bobiku dalem 3,5l i jest czyścitko.

20210621_112644.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chłopaki ,taki sobie Baryt 2021 , w sobotę pierwsze pojedyncze kwiaty a dziś już tyle 

IMG20210621154709.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25911

Pięknie wygląda, nie to co wąskolistne.

U mnie już po plonach, susza zebrała żniwo. 

Kwitnienie zakończone, zawiązane po 3 do 6 krótkich strąków po 3 nasiona i mniej.

20210620_115721.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mr_WW    35

U ciebie to chociaż chwastów mało. U mnie to tyle chabru w niektórych miejscach, że powoli az łubin zakrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
21 minut temu, Agrest napisał:

Przytulii wychodzi w ch..

To i tak żeś odgroma na rawce odebrał przytuli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po gradzie. 

DSC_0993.JPG

DSC_1001.JPG

Edytowano przez red83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Wieczorny przegląd upraw musiałem zrobić bo dawno nie byłem z braku czasu i łubin Tango w małej obsadzie mnie zadziwił, myślałem że zdechnie bo za późno woda przyszła ale zawiązał ładnie nawet znalazłem okaz co 50 strąków naliczyłem na bocznych miał po 6-8 strąków. Na zdjęciu inny okaz. Szkoda że zazielenienie bo bym powalczył przynajmniej z samosiewami.

 

IMG_20210624_212842.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    216

U mnie Oskar bez szału od 4 do 8 kłosów i to tylko na głównym pędzie,zabrakło wody w czasie kwitnienia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

U mnie Tango ładnie się rozrosło łubin prawie w pas  dużo strąków na bocznych pędach robi, niektóre sztuki do 12 strąków na bocznych górnych pędach. Ciekawe czy go skoszę bez dosuszania  w tamtym roku kombajn wył ale to przez samosiewy wyki i rzepaku w tym roku tylko zbóż trochę.

IMG_20210626_123813.jpg

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

Tango też ładnie poredukowal, dobrze że coś na pędach bocznych ma to może nie będzie takiej tragedii jak rok temu

IMG_20210626_174954.jpg


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25911

Oskar w lepszych miejscach. Pieniędzy z tego nie będzie. Ten deszcz miesiąc wcześniej i byłaby rewelacja. A tak jest co jest.

Byle to zebrać to na poplony będzie

20210627_150627.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Jakie województwo region? U mnie na wschodnim mazowszu łubiny ładne pewnie woda przyszła w dobrym momencie albo coś mu podpasowało bo nigdy tak nie zawiązywał. A myślałem że po kukurydzy środki go dojadą.

IMG_20210627_212357.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj