Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

krilan06    2468

Tak się prezentuje łubin gorzki, zdjęcie z wczoraj, nasiona od @Uszek1988

Resized_20200614_190306_9553.jpeg

 

 

Edytowano przez krilan06
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
16 godzin temu, Fugeo napisał:

Gorzki Karo i słodki Kalif

 

IMG_20200615_112702_HDR-min.jpg

IMG_20200615_112817_HDR-min.jpg

Podeprę się kolegi fotkami a teraz pytanie za 💯 punktów 

Czy w takiej fazie wytrzyma łubin pełną dawkę na perz? Od między jest pas tak od 3-5 metrów pełno perzu a puźniej by go glifo potraktował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

Moim zdaniem w trakcie kwitnienia nie powinno się wykonywać zabiegów herbicydowych żeby nie zakłucic procesu zawiązywania strąków

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mojego baryta już antraknoza zaczeła wp***dalać , trochę zaspałem z fungicydem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też dałem od razu tazer ,tylko była sobota po południu i nic na mszyce nie miałem , po 7 dniach następny zabieg będzie dobrze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909

Ja tylko ten raz zastosuje chyba że powtórka czymś tańszym bo teraz ha wyszedł 150 zł tej mieszanki.tylko co jest tańszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
1 godzinę temu, stempos1980 napisał:

Podeprę się kolegi fotkami a teraz pytanie za 💯 punktów 

Czy w takiej fazie wytrzyma łubin pełną dawkę na perz? Od między jest pas tak od 3-5 metrów pełno perzu a puźniej by go glifo potraktował

Jeżeli masz na myśli pryskać fluazyfop-P-butynol np. Fusilade forte niby w etykiecie jest że do ukazania się pąków, i karencja jest jak ziarno na paszę 90 dni

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

A ja mam pytanie trochę z innej beczki. Czy gorzki łubin można siać i wykosić na sianokiszonkę? Czy tylko słodki się nadaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909

W zeszłym roku miałem ale dni to sarny go zjadły a w tym sezonie goszki to go nie tykają wcale więc krowy też by nie jadły.jak masz gdzie to urwij trochę goszkiego łubinu i daj krowie na próbę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, stempos1980 napisał:

Ja tylko ten raz zastosuje chyba że powtórka czymś tańszym bo teraz ha wyszedł 150 zł tej mieszanki.tylko co jest tańszego

Tebukonazol wyjdzie dużo taniej , ja na pewno dwa razy bo ma potencjał więc szkoda zmarnować

A jak będzie trzeba to trzeci raz dam ,azokzy wychodzi mi coś koło 90 na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To może i ja jako T2 pojadę tebukonazolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj