Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gregory81    157

A Rento 70 zł za litr. Każdy wie jaki to biznes na łubinie i dla tego trzeba szukać oszczędności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Dnia 1.06.2020 o 09:33, Uszek1988 napisał:

Mieliście kiedyś w łubinie waskolistnym gorzkim antraknoze? dziwnie niektóre rośliny mi się pochylają od gory

To jest pewne ,że zaczyna się antraknoza .Nie ma na co czekać .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
14 minut temu, fezoi napisał:

Chizalofop 30zł/l, dawka od 0,75 l/ha.

 

Edytowano przez gregory81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909

U mnie w 2 sklepach to same orginalny tzn niema zamienników  a w 3 widziałem zamiennik topsinu tylko nie pytałem się o cenę bo 5 l topsinu kosztuje 330zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32
2 minuty temu, damiandg napisał:

Ja dziś kupiłem Tazera gość mówił że jest dobry.

I ile na ha dajesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

U mnie w łubinie mszycy co nie miara. Siedzi głównie na komosie. Na niektórych jest kilkaset sztuk, efekt całe liście pozwijane. Na razie nie pryskam puki nie wchodzi na łubin bo działa lepiej od Herbicydu hahah

Przed chwilą, damiandg napisał:

1l na hektar.

Też się zastanawiałem nad tą substancja bo mam mały zapas. Ale chyba dam trochę mniej jak 1l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

Panowie ja na zabieg t2 w zbożach daje tazera 0,55 litra/ha A wy na łubin chcecie rac 1l? za bogato będzie moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21
3 godziny temu, Uszek1988 napisał:

Panowie ja na zabieg t2 w zbożach daje tazera 0,55 litra/ha A wy na łubin chcecie rac 1l? za bogato będzie moim zdaniem

Ale na t2 samego Tazera dajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2468

Tiofanat będzie dobry przeciwko antraknozie? Do tego bym dodał cypermetrynę na robaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

A ja po konsultacji dałem 125g strobiluryny na ha(0,5l tazera) A na kilka ha 100 g tebukonazolu +30g tiofanat metylowy. Dam znac jak wyjdą te mieszaniny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2468

No powiem Ci że ten łubin od Ciebie ładnie się prezentuje, oby popadało bo sucho się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909

Ja dziś zauważyłem ile jest mszycy na mieszance Jarej to głowa mała to zaraz będzie na łubinie a poza tym niszczylistki też jest ochrona.u sąsiada na pszężycie to niema źdźbła żeby jej nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj