Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

krilan06    2468

Chyba groch bardziej oberwał od łubinu, fioletowy się zrobił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    673

Poszla 2-ga dawka mospilanu, teraz juz tylko cyperkillem atakuje. Myszy polne przy okazji odgrzybilem

IMG_20240427_175019.jpg

IMG_20240427_160639.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25864

Już dopłaty chyba braknie na zasiew I ochronę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    176

Był oprzedzik znowu , że psiukałes ? Chociaż fakt , że piszą aby poprawiać po około 10 dniach coś kojarzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    673

W sumie robie to  chyba juz dla rozrywki, jak wędkarz kupuje zanętę to ja wydaje na opryski, ot hobby :). 

byl robak, malo ale i tak mialem po 2tyg poprawic. 

w przyszlym roku musze zmienic chemie bo sasiad myslal ze grzyba moj lubin dostal- a on tylko walczy z dff. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25864

Na pewno nie żywy?

One zawsze tak padają jak człowieka widzą i potrafią nieruchomo kilka minut trupa udawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1445
58 minut temu, Celownik07 napisał:

Leżospacer.pngspacer.png

 

IMG_20240428_085802.jpg

Łubin  zjadł  to i padł  -bo łubinu nie widać....😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

planuję zasiać przed majówką łubin, jak w praktyce wyglądają wschody jeśli trochę przysuszy ? planuję zasiać głębiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    673

Poczytaj pare stron do tylu i bedziesz miał wiedze. Standardowa  doglebowka jest boxer 3l + aqua stomp 2l ale niestety nie zawsze skuteczna wiec Inni dodaja jeszcze chromazon w bezpiecznej ilosci ok 50ml. Ja stosowalem 2l trinity+ 350g mistrala ( 250g metrybuzyny) ale widac fito na lubinie (wrzucilem fotki gdzies). Rdest i choinke przepuscilo na "mokradlach", inne chwasty trzyma. Ostatnio nowoscia na forum jest goltix gold 2l/ha ale jeszcze brak opinii- ja na tym kawalku co jest rdest na dniach zrobie probe i dam znac za tydzien-dwa. Moze dorzuce do niego select super na 1liscienne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2468
4 godziny temu, fcbarcelonacule napisał:

planuję zasiać przed majówką łubin, jak w praktyce wyglądają wschody jeśli trochę przysuszy ? planuję zasiać głębiej

Ja bym głębiej nie siał, niby w jakim celu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56
Dnia 26.04.2024 o 19:56, Celownik07 napisał:

Tak jak przypuszczalem na jednym kawalku mam sporo ognichy ( gorczycy polnej), narazie widze ze doglebowka trzyma ją ale jak pusci to wyznacze 1ar i zrobie probe tym goltixem. A to z drugiego zdjecia to co moze być? Tez na jednej podmoklej nizince wyskoczylo duzo i doglebowka sie nie ima- może tez na probe tam walne goltix.  Od zeszlego tygodnia lubin ani mm w gore nie poszedl- zimno. Robaka  i swiezych wygryzien brak. 

IMG_20240426_192908.jpg

2.

IMG_20240426_193058.jpg

2 zdjecie stawiam na rdest plamisty metamitron to wezmie ale szybko atakuj bo jak podrosnie to juz tylko motyka zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    673

No niestety, musze przyznac ze robak wygral, slonko wyszlo i lata w najlepsze.  Plan b- Cyperkill. Planowalem dac 50ml/ha zgodnie z etykieta- zwiekszac dawke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Celownik07 napisał:

Poczytaj pare stron do tylu i bedziesz miał wiedze. Standardowa  doglebowka jest boxer 3l + aqua stomp 2l ale niestety nie zawsze skuteczna wiec Inni dodaja jeszcze chromazon w bezpiecznej ilosci ok 50ml. Ja stosowalem 2l trinity+ 350g mistrala ( 250g metrybuzyny) ale widac fito na lubinie (wrzucilem fotki gdzies). Rdest i choinke przepuscilo na "mokradlach", inne chwasty trzyma. Ostatnio nowoscia na forum jest goltix gold 2l/ha ale jeszcze brak opinii- ja na tym kawalku co jest rdest na dniach zrobie probe i dam znac za tydzien-dwa. Moze dorzuce do niego select super na 1liscienne. 

czytałem i widziałem że różne cuda stosujecie i że  nie ma jednej super taktyki na odchwaszczenie. dochodzę do wniosku że w 200zł nie da rady bardzo się zmieścić a jeszcze jak chcesz prysnąc Selectem to już wgl z torbami chcesz mnie puścić xD 

23 godziny temu, krilan06 napisał:

Ja bym głębiej nie siał, niby w jakim celu?

żeby złapało ziarno trochę wilgoci bo się robi sucho, 4-5 cm tak myślę będzie okej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    673

No niestety w tej uprawie nie ma bezpiecznego i skutecznego srodka- a jeszcze zeby po taniosci to juz w ogole bajka. Zastosujesz zarejestrowane srodki jak boxer i stomp to chwast i tak wyjdzie, dodasz cos spoza rejestracji- lubin swoje odchoruje ale chociaz chwast tez dostanie. 

Mi select zostal z zeszlego roku, musze zuzyc bo sie termin waznosci konczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Celownik07 napisał:

Zastosujesz zarejestrowane srodki jak boxer i stomp to chwast i tak wyjdzie

a jakie głównie chwasty po tej mieszance wychodzą ?

dzisiaj posiany łubin, do soboty czas żeby odchwaścić, pytanie moje- po bezorce łubin mam posiany i jest różna głłębokość siewu, 2, 3 cm,  czasem aby przykryte a czasem i na wierzchu, jak w praktyce wyglądają takie łubinki po wyzej wymienionej doglebówce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897
Dnia 28.04.2024 o 20:27, Celownik07 napisał:

Poczytaj pare stron do tylu i bedziesz miał wiedze. Standardowa  doglebowka jest boxer 3l + aqua stomp 2l ale niestety nie zawsze skuteczna wiec Inni dodaja jeszcze chromazon w bezpiecznej ilosci ok 50ml. Ja stosowalem 2l trinity+ 350g mistrala ( 250g metrybuzyny) ale widac fito na lubinie (wrzucilem fotki gdzies). Rdest i choinke przepuscilo na "mokradlach", inne chwasty trzyma. Ostatnio nowoscia na forum jest goltix gold 2l/ha ale jeszcze brak opinii- ja na tym kawalku co jest rdest na dniach zrobie probe i dam znac za tydzien-dwa. Moze dorzuce do niego select super na 1liscienne. 

Za dużo metrybuzyny i jest fito


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    673

W tamtym roku bylo 250g mistrala i tez bylo. Obstawialbym dff choć moze i metrybuzyna tak dziala. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    673
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, fcbarcelonacule napisał:

a jakie głównie chwasty po tej mieszance wychodzą ?

dzisiaj posiany łubin, do soboty czas żeby odchwaścić, pytanie moje- po bezorce łubin mam posiany i jest różna głłębokość siewu, 2, 3 cm,  czasem aby przykryte a czasem i na wierzchu, jak w praktyce wyglądają takie łubinki po wyzej wymienionej doglebówce ?

Do soboty jak pogoda sie utrzyma to bedziesz pryskal na sucha glebe a to jeszcze bardziej oslabia dzialanie opryskow- kazdych doglebowych. 

Te na wierzchu jak nie wyschna z braku wilgoci wzejda najszybciej, potem odpowiednio reszta- sialem 5 kwietnia, lubin juz dawno na wierzchu a teraz widze te posiane glebiej dopiero wychodza- u mnie latwo to zauwazyc bo zaprawialem i luskwina jest mocno czerwona wiec sie wyroznia. Po bezorce dawaj gorne dawki, dla polaczenia boxer+stomp to juz daje po kieszeni a efekt najdelikatniej mowiac mizerny. 

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Sialem w sobotę łubin i puściłem trochę głębiej na okolo 5cm bo jest strasznie sucho już. Musiałem jeździć z zamknietymi szybami żeby piachu nie wdychać 

Ten łubin co chorował mi po metrybuzynie i dff chyba się pozbierał, przejeżdżałem ostatnio obok pola to ładnie się zazieleniło ale nie miałem czasu się zatrzymać. Jutro tam będę to przyjrzę się z bliska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897
6 godzin temu, Celownik07 napisał:

W tamtym roku bylo 250g mistrala i tez bylo. Obstawialbym dff choć moze i metrybuzyna tak dziala. 

sprawdzałem w tym roku trinity i 2l nie zrobiło mi fito. a dodalem jeszcze 250g aurelita


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    673

A wiec kazda ilosc merybuzyny w "bezpiecznej" dawce bedzie robic fito, mniej jak 250g nie ma sensu dawac a 500g i wiecej  przypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj