farmer1999

jęczmień ozimy i pszenżyto na słabszej glebie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer1999    16
dzień dobry. Wziąłem 10 hektarów w dzierżawę trochę słabej gleby bo 4/5/6 klasa - piasczysta. Rok temu był tam zasiany łubin a w tym roku jest ugór (perz, różne chwasty itd.) chciałbym tam zasiać jęczmień ozimy i pszenżyto i zastanawiam się jakie odmiany polecacie na piaski? teraz pójdzie roundup i talerzówka a pózniej obornik oraz jakiś nawóz wieloskładnikowy typu polifoska i być może wapno - wszystko zależy od próbek gleby. zależy mi na ziarnie i słomie do bydła i trzody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

sprawdź pH jak kiepskie to jeczmien bym odpuścił może zyto hybrydowe na początek


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022

Teraz mam pszenżyto avokado i nawet jestem zadowolony z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Ja mam tylko takie ziemię i IV klasy w tym bardzo mało. Pszenżyto Tadeus, meloman, trapero, zależy jeszcze w jakiej kondycji ziemia. Bo jak jakaś zaniedbana to pierwszy rok żyto lub owies. Jak będzie słabe pH gleby to jęczmień sobie daruj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Jak obornika w opór to żyto można siać lub kukurydzę a resztę lepiej odpuścić chyba że nie wiele tej 5-6kl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Czy po widocznym poplonie z rzepaku mogę zasiać jęczmień jary po talerzówce ? Ewentualnie talerzówką mogę przejechać jeszcze 2 raz dla lepszego wymieszania  . Jak sprawa będzie wyglądać z samosiewami ? Czy lepiej orać . Na pytanie czemu wcześniej go nie zlikwidowałem - odpowiadam nie było możliwości wjazdu na pole  Orka mi się trochę nie uśmiecha bo trochę czasochłonna i pola klinowate .....



    • Przez wojtekz95
      Witam,
      w tym sezonie pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i dopiero się uczę tej uprawy, stąd moje - może głupie - pytanie:
      Warunki pogodowe nie pozwoliły na wykonanie zabiegu skracania w fazie pierwszego kolanka. Obecnie jęczmień jest w fazie drugiego kolanka. Czy mogę teraz dać moddusa w zalecanej przez producenta dawce 0,6 l/ha? 
    • Przez MichaKpiski
      Wiosną nawoziłem obornik i go zaorałem. Chce tam zasiać pszenicę jarą, czy można przed siewem sypnąć wapnem pod agregat ? czy to już za późno ?
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj