Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Agrest    25628

Nie kontroluje, choć powinienem. 

Glifosat powinien mieć zakwaszoną wodę, mospilan również.

Ryzykowne jest mieszanie oprysków z Borem bo ten winduje ph do zasadowego i ciężko go zbić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

pisza ze na grzyba trzeba regulowac ale mi bardziej chodzi o insektocydy- mospilan. wiem ze watek kiedys czytalem tu na forum ale juz nie pamietam szczegółów a nie moge znaleźć. moze wrzuce troche octu/kwasku do opryskiwacza

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Ja podobnie też czytałem i zapamiętałem że na grzyba ważne ale i coś więcej chyba było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
2 godziny temu, Celownik07 napisał:

pisza ze na grzyba trzeba regulowac ale mi bardziej chodzi o insektocydy- mospilan. wiem ze watek kiedys czytalem tu na forum ale juz nie pamietam szczegółów a nie moge znaleźć. moze wrzuce troche octu/kwasku do opryskiwacza

https://www.portal-sadownik.pl/artykuly/kategoria/inne/odczyn-i-twardosc-wody-a-skutecznosc-oprysku

Trochę jest opisne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

@Agrest ta Twoja mieszanka z tamtego roku  100g diflufenikanu i 180g metrybuzyny to był jakiś główny oprysk czy poprawka? Bo cenowo w porównaniu do mojej mieszanki to fajnie cenowo wychodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Jeden zabieg. Kosztu nie pamiętam ale śmiesznie niski a efekt za***isty.

Martwiłem się że nie sprzedam łubinu a tu ruch się zaczął i łubin się skończył. 

Sprzedany partiami po 2,3 zł  2zl i przewaga po 1,7zł

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

U mnie tez ruch w interesie teraz. W sobote gosc odbiera ostatnia tone i zamykam. 2 osobom juz musialem odmowic. 

Poploniarze zaraz po zniwach 2023 tak nie brali ale tez cene dalem zaporowa bo 2,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66
55 minut temu, Agrest napisał:

Jeden zabieg. Kosztu nie pamiętam ale śmiesznie niski a efekt za***isty.

Martwiłem się że nie sprzedam łubinu a tu ruch się zaczął i łubin się skończył. 

Sprzedany partiami po 2,3 zł  2zl i przewaga po 1,7zł

Zadziała od razu po siewie taki oprysk ? Pole z dużą presją habra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Powschodowo pewno więcej zwalczy i dłużej potrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Jeden zabieg. Kosztu nie pamiętam ale śmiesznie niski a efekt za***isty.

Martwiłem się że nie sprzedam łubinu a tu ruch się zaczął i łubin się skończył. 

Sprzedany partiami po 2,3 zł  2zl i przewaga po 1,7zł

U mnie dziś sprzedane ostatnie 600 kg, zostało tylko co dla siebie na zasiew. Poszło po 1,7zł. Sporo ludzie sieją w tym roku, na tym co miało być ugorowane oraz ci, co im się nic nie opłaca. Dopłata do Strączka pewnie będzie połowa co w zeszłym roku. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66
8 godzin temu, Agrest napisał:

Powschodowo pewno więcej zwalczy i dłużej potrzyma.

A w jakiej fazie myślisz że będzie najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Nie wiem bo jedno doświadczenie było z doglebódką z innym preparatem, drugie nalistnie.

 

Z zasady to doglebówka powinna być skuteczniejsza z uwagi na mniejszą ilość substancji wchłanianej przez roślinę uprawną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

Szczerze jak czytam to już sam glupieje jakie rozwiązanie zastosować w odchwaszczaniu za dużo tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1663
15 godzin temu, Agrest napisał:

Jeden zabieg. Kosztu nie pamiętam ale śmiesznie niski a efekt za***isty.

Martwiłem się że nie sprzedam łubinu a tu ruch się zaczął i łubin się skończył. 

Sprzedany partiami po 2,3 zł  2zl i przewaga po 1,7zł

Kupiłam 1.6

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
Dnia 20.03.2024 o 21:47, Agrest napisał:

Selekt pięknie potaniał. Dziś za 388zł kupiłem. W ubiegłym 500.

 

dzis patrze orius extra- w zeszłym roku dawalem 77zl/l teraz 46zl/l. ładnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
Napisano (edytowany)
Dnia 1.03.2024 o 19:05, Celownik07 napisał:

Zglebialem temat zeby juz sobie opryski kupic powoli, lustrowalem tez grupe na fb " groch lubin soja od a do z" i praktycznie pisza to samo boxer+stomp ale z roznym skutkiem dzialania z przewaga negatywniejszych komentarzy, jedna z sensowniejszych odpowiedzi to ta z zalacznika. Ja osobiscie stawiam na trinity 2l + metrybuzyna 250g tak jak w zeszlym roku. Na wiecej metrybuzyny sie nie zdecyduje bo ktos pisal ze przy 350g mu wypalilo ( chyba kolega stempson czy jakos tak). Ja w zeszlym roku sie pomylilem i dalem 250g mistrala czyli ze 175g metrybuzyny i bylo widac lekkie fito na listkach. Ale pola czyste- lekko oset przepuscilo i chyba ten mlecz polny na jednym gliniastym -suchym kawalku.

Ty agrest zastosowales powschodowo 100g dff+180metrybuzyny wtedy (mam zapisane ;)

W tym roku jak sie nic nie zmieni to wjezdzam kolo 14-20 kwietnia z tematem. 

IMG_20240301_185253.jpg

Po spędzeniu wieczoru na czytaniu tego tematu to ten post jest najbardziej pomocny 👍 , tylko trochę nie rozumiem w ubiegłym roku dałeś 2l Trinity+250 g metrybuzyny  i dalej piszesz że dałeś 250 g mistrala to było lekkie fito na liściach 

Czyli jaka jest bezpieczna dawka metrybuzyny ? w mieszance z Trinity 2l

 

A co myślicie o takim mixie

Trinity 2l

mistral 200 g

  chlomazon 50ml 

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

W zeszlym roku dalem 250g mistrala czyli 175g s.cz metrybuzyny i fakt bylo lekkie fito widac na listkach w kilku miejsca- nie wygladalo to groznie, z kolei na wyzynkach gliniastych przepuscilo dwuliscienne.w tym roku dam  350g mistrala czyli 250g s.cz metrybuzyny na swoje ryzyko. Kolega @stempos1980 dal 500g mistrala czyli jakies 350g s.cz metrybuzyny i mu wypalilo wiec mysle ze to 250g s.cz bedzie w miare wyposrodkowane. 

W postach z lat 2020 lub 2021(niepamietam dokładnie juz) w tym watku ktos zastosowal dokladnie te dawki i byl zadowolony. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Czy dodanie do doglebowki na łubin (dff+metrybuz.+chlomazon) adiuwanta olejowego Trend 90ec cos pomoże? Bo troche mi sie tego nadmiar zrobił i nwm czy jest sens. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Można jeszcze czymś pryskać na chwasty jak łubin puścił centymetrowe kiełki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48
Napisano (edytowany)
Dnia 19.03.2024 o 10:57, Matey napisał:

Ja ćwiczyłem wariant 1 tylko boxera 2l. Chlomazonu 50ml to są groszowe sprawy. Stomp to dla mnie zbędny wydatek

Ale logiki nie ma, czasami pryskalem pustynię i efekt był, jednego roku gleba wilgotna ale trafiłem na zimny kwiecień to miałem Herbapol.

Spróbuję hektar Trinity+metrybuzyna.

Próbowałeś może dać więcej chlomazonu? W grochu chlomazon 90g+ pendemitilina 1000g i było czysciutko. W łubinie żółtym wyczytałem że można dac chlomazon + pendemitilina ale jakie ilości ? 

Screenshot_2024-03-25-22-18-06-997_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-03-25-22-18-06-997_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-03-25-22-18-06-997_com.android.chrome.jpg

Edytowano przez mat22889
Znalazłem zdj i dawki takie jak w grochu stosowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

@mat22889 008 jeszcze zniesie, powyżej fito. Przy o,25l commanda nie wiem czy coś by z tego łubinu zostało.

@KlimekPLmożna nawet trzeba. Pryskalem jak miał kiełki już większe i zbierał się do wychodzenia do góry 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj