Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

KlimekPL    795

Ja też będę zwiększał co najmniej o 30% normę, głównie ze względu na presję chwastów a po drugie z powodu późnego siewu bo przed świętami nawet nie myślę siać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25763
4 godziny temu, sumek666 napisał:

Rok temu urósł to czemu miałby teraz nie dać rady?

Klasa ziemi do weryfikacji. Klasyfikatorowi dziadek musiał dobry obiad postawić 😁

8ha Oskara w ziemi. Próba robiona na 110szt, ale coś chyba zrypałem bo za dużo mi zostało. Jutro zważę ile wróciło. Wyjdzie raczej około 100 roślin na m².

 

Co do Karo, to ma  najczęściej grube nasiona w przedziale 220 -250 g, więc siewu 200kg bym nie ryzykował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Tak myślę, że może w sobotę jechać z tym łubinem. Za tydzień święta, a później to już późno będzie


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25763
1 godzinę temu, fezoi napisał:

Bez MTN to nie wiadomo jaka ta obsada wyjdzie . 150 szt/m2 ?

Na te 150szt to trzeba minimum 300kg Karo.

Stosował ktoś w facelii środki doglebowe? Jeśli tak to jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1683

 

7 godzin temu, sumek666 napisał:

Jaka obsada na łubin gorzki? 

Jak na groch czy gęściej? Szósta klasa.

VI klasa to sam piach mój poszedł pod talerzówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25763

W pszenicy czasem można sobie odpuścić liczenie mtn i zk.

Ale nie w grochu czy łubinie gdzie można się mocno przejechać.

Czasem i 300kg może być mało.

Sam kiedyś na poplon kupiłem łubin. Umoczyłem strasznie bo okazało się że ma 15% zdolności kiełkowania.

Swój Karo kiedyś mtn 260g i zk 60%. Na minimalną obsadę trzeba by siać 430kg🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
42 minuty temu, Agrest napisał:

Na te 150szt to trzeba minimum 300kg Karo.

Stosował ktoś w facelii środki doglebowe? Jeśli tak to jakie?

Mowa była o Tango ( mtn 165-175 g ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897
8 godzin temu, Fugeo napisał:

A ile proponujesz? Tak żeby było bezpieczne i nie przypaliło łubinu?

max 0,08


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
bonio85 napisał:

Witam jaki macie sprawdzony oprysk na łubin wąskolistny? ziemia klasa V

W łubinie nie ma sprawdzonego oprysku, teraz wszystkie środki to loteria jak zadziałają. Ja w tym roku kupiłem Wing P, zobaczymy jak będzie ale i tak nie wierzę, że pole będzie czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25763

Podliczona norma wysiewu. Ustawione 110 roślin, wyszło 106 -108. O ile próba kiełkowania i mtn w każdym worku podobne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
3 minuty temu, Agrest napisał:

Podliczona norma wysiewu. Ustawione 110 roślin, wyszło 106 -108. O ile próba kiełkowania i mtn w każdym worku podobne.

To ile na ha w kilach?bo niema głowy do liczenia😁

Edytowano przez stempos1980
Poprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, bonio85 napisał:

Witam jaki macie sprawdzony oprysk na łubin wąskolistny? ziemia klasa V

Jak będzie wilgotno to środki coś będą działać ,ale cudów nie ma co się spodziewać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25763

189kg/ ha. Oskar ma drobne nasiona. Partię którą liczyłem to mtn 150 - 155g. Zk wyszła mi w kilku próbach od 88 do 92%

Po południu trzeba jechać pryskać.  Dziś cisza to pojadę niebieskimi płaskostrumieniówkami. Powinno lepiej pokryć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ja w zeszłym roku nie przyjąłem e ogóle i było w miarę czysto. Tylko rumianek się przebijał


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest napisał:

189kg/ ha. Oskar ma drobne nasiona. Partię którą liczyłem to mtn 150 - 155g. Zk wyszła mi w kilku próbach od 88 do 92%

Po południu trzeba jechać pryskać.  Dziś cisza to pojadę niebieskimi płaskostrumieniówkami. Powinno lepiej pokryć.

Czym będziesz pryskał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
18 godzin temu, marek1mazury napisał:

tak gęsto? ja planuję wysiać niecałe 200kg kwalifikat C2 92% zk. Na jakiej klasie gleby i jaki region?

kiedyś już pisałem o tym ,co mówił mi znajomy. Tam gdzie posiał 180 kg  zebrał o tonę mniej niż z pola gdzie poszło ponad 220 kg.

Sam też zaczynałem od 130 kg ,bo tak mi doradzono kilka lat temu ,ale  teraz wiem na pewno,że musi być 250.

Nie stosuję oprysków ,bo jeszcze jestem w ekologii,tylko siew a potem chwastownik. Gleba głównie 4 klasa , NBA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie mam wyjścia bo akurat tyle kupiłem nasion ale doświadczenie ciekawe. Ja jestem zwolennikiem rzadkich siewów ale być może w łubinie to się nie sprawdza. Niedaleko mnie ja NKE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Agrest napisał:

Legato 0,25l i lentipur 1,25l

Jak się sprawdza ? Od razu po siewie ? 

Miałem dzielić działke i pól owsa ale sieje 3 ha łubinu roland co będzie :) najwyżej lepsze stanowisko pod ozimine zostanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25763
33 minuty temu, BartekMachnio napisał:

Jak się sprawdza ? Od razu po siewie ? 

Miałem dzielić działke i pól owsa ale sieje 3 ha łubinu roland co będzie :) najwyżej lepsze stanowisko pod ozimine zostanie 

Na żniwa powiem😀.

Dwa lata temu próbowałem na 0,3ha po zlikwidowanych porzeczkach. Pomijając chwasty trwałe typu perz i bylica to raczej zdał egzamin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj