Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Uszek1988    107

łubin dziś 4 dzień po siewie i kiełek ma ok 1cm jutro oprysk 2l activus + 2l zamiennikiem boksera oraz adiuwant doglebowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
7 minut temu, Uszek1988 napisał:

łubin dziś 4 dzień po siewie i kiełek ma ok 1cm jutro oprysk 2l activus + 2l zamiennikiem boksera oraz adiuwant doglebowy

Co za specyfik doglebowy dodajesz i jaki koszt na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
1 godzinę temu, stempos1980 napisał:

Co za specyfik doglebowy dodajesz i jaki koszt na ha?

Elvita Solmer z Agroloku 13zł/ha

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogrodniczy    0

Czy jeśli 2 noce po oprysku będzie temperatura 1 albo nawet 0 stopni to oprysk zadziała? W prognozie cały czas noce około 1, 2 stopnie. Planuje pryskać stomp+mistral, ale może że względu na niską temperaturę lepsze będzie chlorotoluron+DFF? Ile czasu po oprysku nie może być deszczu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

mozesz pryskac nawet w deszcz. A co do przymrozków to na dwoje babka wrozyla, jedni twierdza ze doglebowki nie maja zakresu temperatur, inni zeby lepiej przez ok dwie doby nie bylo na minusie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogrodniczy    0

Ok dzięki. Na północy niestety prognozy pokazują tylko 2-3 stopnie w nocy przez najblizsze dwa tygodnie, piątek sobota nawet -2, a akurat w piątek planuje siać i w sobotę od razu opryskać. Do tego sporo deszczu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56
16 godzin temu, Uszek1988 napisał:

łubin dziś 4 dzień po siewie i kiełek ma ok 1cm jutro oprysk 2l activus + 2l zamiennikiem boksera oraz adiuwant doglebowy

Też kiedyś czymś takim pryskałem i niestety efekt był mizerny ( ale było dość sucho ) ale może u  ciebie zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Aktivusu to 4 l na ha to wtedy coś zadziała a poza pendimetalina nie lubi słońca podczas zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

Siejecie już łubin na wschodzie? Tak się zastanawiam bo wilgoć jest to by fajnie doglebówka zadziałała i w nocy ma być +5  wąskolistny Oskar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ronos    2

Ja chyba jutro wyjadę właśnie głównie ze względu na doglebówkę, potem nie wiadomo czy nie będzie popiół na polu to równie dobrze można będzie nie pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
Pawel2678 napisał:

16 godzin temu, Uszek1988 napisał:

łubin dziś 4 dzień po siewie i kiełek ma ok 1cm jutro oprysk 2l activus + 2l zamiennikiem boksera oraz adiuwant doglebowy

Też kiedyś czymś takim pryskałem i niestety efekt był mizerny ( ale było dość sucho ) ale może u  ciebie zadziała

oprysk dziś rano na mokrą ziemię, pendymetalina nie nadaje się na słabe stanowiska dlatego u wielu ludzi nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ja dzisiaj uprawiłem i posiałem. U mnie to w ekologii więc norma wysiewu zawyżona. W zeszłym roku podziałało. :) 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
1 godzinę temu, massey2645 napisał:

ile CTU+DFF żeby  łubinu nie spaliło 

Jest wyżej 

625+100 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj