Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

RafaKdziela    443

Warto wjechać może te ziarna uszkodzone odpadną w czasie koszenia .U mnie trafia się też tego trochę ,lecz mało .Jeden zabieg Gwarantem w tym roku to za mało .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367

A u mnie na 90 procentach pola oprzedzik opierniczyl wszystkie liscie skutkiem czego ziarno jest male a w rogu gdzie nie bylo robala (nie wiem czemu)lubin piekny na roslinie jest po 14 strakow po 4 ziarna to wychodzi ponad 7.5 t z hektara i teraz moje pytanie gdzie sie traci ten plon bo jak sypnie 2t to jest dobrze


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

A mój łubin biały oszalał .Po odchorowaniu (antraknoza)  część liści spadła górnych ,a teraz podrósł ok 20 cm i kwitnie w najlepsze .Plon z tego ,co zawiązał pewnie w okolicy 2,5 tony wyda .U was też takie klocki odwala łubin ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja małem dzis jechac ale sie nei wyrobiłem i jutro jade zeusa i regenta. Ale w tym roku nedza nie łubin :(  Nie wiem czy to nei wina stompa bo na nakładkach to jzu całkiem załątwiło i sie odmładza teraz, na najgorszych piachach podobnie choc nie wykluczam tez jako sprawcy przymrozku.  Jedna dziłke dopiero wczoraj zobvaczyłem od momentu jak opryskałem po siewie i zebym tam był wczesnij to pewnie zasiałbym drugi raz, a tak to tylko glifosat i zasieje jeszcze raz łubin zeby cos rosło do zasiewów ozimin :) A teraz to nie ma co kosic :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

A w jakiej fazie pryskacie na dosuszanie ? bo pierwsze w tym roku mam lubin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

u mnie tez tak ma że miejscami rośnie kwitnie i o dziwo nawet strąki zawiązuje, rok na strączki u nas super ma po 6 nasion w straku a stroków na kilku piętrach ok 15, mankament że niski i straty będą niestety, odmiana dalbor, jeszcze minimum tydzien do desykacji jak nie dłużej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

u mnie na 5 6 klasie już koszą wcześno siane łubiny bez desykacji

 

ja planuję w sobotę ruszyć bo tam gdzie przypaliło to strąki strzelają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie to samo wczoraj poszedł agrosar bo na górce juz do koszenia a dolki zielone. Co gorsze na górkach duzo odmłodów zaczynajacych kwitnac. Oststnie lata nie4 de4sykowałem ale ten rok jest poje... łubin bardzo mały mało straków, przymrozki i zimne noce jednak dału mu popalic. Plonu nie bedzie :( ze 2 ha to chyba wykosze gruberem :)

 

Dzis objechałem pola to i owsy tez trzeba desykowac bo sie odmłodził tam gdzie przypaliło i łaciaty  rosnie młody w najlpsze :) 

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Kiedy kosicie łubin bo nigdy nie kosiłem go czy on cały ma być suchy naewno nie był reglonowany ,czy tylko same stronki i ziarno twarde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

U mnie to samo wczoraj poszedł agrosar bo na górce juz do koszenia a dolki zielone. Co gorsze na górkach duzo odmłodów zaczynajacych kwitnac. Oststnie lata nie4 de4sykowałem ale ten rok jest poje... łubin bardzo mały mało straków, przymrozki i zimne noce jednak dału mu popalic. Plonu nie bedzie :( ze 2 ha to chyba wykosze gruberem :)

 

Dzis objechałem pola to i owsy tez trzeba desykowac bo sie odmłodził tam gdzie przypaliło i łaciaty rosnie młody w najlpsze :)

Ile agrosaru dajesz? 2l starcza?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Ile wody na ile litrow roundupu pochodnych, ja poprzednie sezony 3l na 250l. Przy okazji jakie stezenie dajecie zeby perz na sciernisku zalatwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

1l glifosatu 360SL - 100l wody to minimum bo inaczej kiepsko działa

 

do desykacji 3-4l/ha zależy jak zielono na polu, desykujemy przy brązowych strąkach wtedy ma to znikomy wpływ na kiełkowanie

Edytowano przez pszycha1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja daje 3,5-4l/ha 150-200l/ha desykacja połaczona ze zwalczaniem perzu. Jutro jade desykowac owies bo wyglada maskrycznie przez te odmłodzenia.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

A jesli opryskam teraz lubin czymś z glifosatem np helosate plus to mogę później dodawać lubin do paszy dla świń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Łubin kiepsko wygląda w tym roku.Ja też się już przymierzam do dosuszenia mojego łubinu wąskolistnego.Daje 3l glifosatu plus siarczan i jest w porządku.

@fulton możesz dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

To zależy co chcesz robić dalej.Zaorzesz teraz i na jesień do siewów jeszcze raz?Ja bym przeleciał talerzówką i tak zostawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj