Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
roberts    10

To chyba tak zrobię teraz Nu Film zastosuje. A później w razie czego desykacje i to chyba będzie Reglone. Potrzebuje ziarno wykorzystać do siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

W tamtym roku i dwa lata temu stosowałem glifosat w łubinie i kiełkowanie było na poziomie ponad 90 % tylko jest zasada że nie pryska się jak ziarno jest jeszcze zielone bo  wtedy kiełkowanie mozna stracic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja zawsze glifosatem desykuję i rok temu dałem nasiona koleżance która ma gospodarstwo nasienne i laboratorium ZK wyszła 88%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

koledzy ja zawsze stosowałem glifosat w mieszance i nienarzekam na kiełkowanie ale w tym roku praktycznie bende musiał zrobić omłot bez oprysku bo jest już zapuzno bo jakies 95% już dojrzało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dzisiaj opryskałem cześc łubinu sklejaczem Sarplon z Ciech Sarzyna jutro z rano dokończe pryskanie. Z dnia na dzien coraz bardziej zaczyna go brac. najprawdopodobniej za jakies połtora do dwóch tygodni jade jakims glifosatem żeby wyrównac dojrzewanie i podpalic rumian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na 90 % w sobotę jadę z glifosatem, i do tego sklejacz o takie coś http://www.fungichem.pl/best-klej-1l-na-sklejanie-luszczyn.html. Na opakowaniu jest napisane że jak jadę sklejaczem solo to dawka 1l/ha a jak z glifosatem to 0.25l/ha skąd taka różnica ? Czy nie patrzeć na etykietę i dać normalnie 1l/ha+3l Glifosatu/ha ? 

 

Zazwyczaj glifosat ze sklejaczami opartymi na pinolenach jak nufilm czy spondam nie jest polecany ze względu na ograniczenie mocy glifosatu. Tu jest lateks który tak się nie zachowuje.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    57

Ja wczoraj skosiłem łubin wąskolistny Regent, plon 1700kg z ha  na 4 klasie lekkiej piaskowej ziemi nie wiem czy to dobrze czy zle bo pierwszy raz miałem łubin,szkoda tylko bo bardzo dużo wyleciało najwięcej motowidło wybiły straków,łubin bardzo suchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Kolego popełniłeś błąd z motowidłami.Albo chodziły zbyt szybko w stosunku do prędkości jazdy kombajnu i utrącały strąki lub miałeś je za nisko spuszczone i uderzając w strąki otwierały je.Ja staram się aby tylko końcówki sprężyn dotykały roślin lub wcale.

Ja też w przyszłym tygodniu będę dosuszał łubin Dalbor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Zazwyczaj glifosat ze sklejaczami opartymi na pinolenach jak nufilm czy spondam nie jest polecany ze względu na ograniczenie mocy glifosatu. Tu jest lateks który tak się nie zachowuje.

Ok czyli ten klej i glifosat leci razem (nawet sprzedawali go w zestawie). A co do tej dawki tego kleju to mogę dać 1l/ha czy jednak dać 0.25l/ha ? Cz może dać więcej niż zalecane 1l/ha no bo przecież nić się chyba nie powinno stać od "nadmiaru" tego kleju ? Jak Ty uważasz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukcio88    0

Panowie, czy z waszego doświadczenia, są duże straty w plonie Łubinu jeśli nie zastosuję sklejacza i dosuszacza??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torridon    1

wczoraj poszedł sklejacz i desykowałem opryskiem reglone 200 sl koszt to 130 zł/ha  ale efekt jest świetny aż sie zdziwiłem po 24 godz wszystkie rośliny na polu są na pół suche. Fakt faktem tani to oprysk nie jest ale przynajmniej ziarno będzie nadawało się na siew niż w przypadku zastosowania zwykłego glifosatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Te "tylko" często oznacza aż.

Ok czyli ten klej i glifosat leci razem (nawet sprzedawali go w zestawie). A co do tej dawki tego kleju to mogę dać 1l/ha czy jednak dać 0.25l/ha ? Cz może dać więcej niż zalecane 1l/ha no bo przecież nić się chyba nie powinno stać od "nadmiaru" tego kleju ? Jak Ty uważasz ? 

Nie znam tego sklejacza, teoretycznie nie widzę powodu żeby zmniejszać dawkę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

No i mnie się wydaję że nie ma powodu żeby zmniejszać dawkę tego kleju, pójdzie normalnie 1/ha i już :D Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Dokładnie jak kolega andrzej1988 pisze.

Co do sklejania łuszczyn mam mieszane uczucia.Mi się nie sprawdził w zeszłym roku ale też rok był specyficzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Może głupie pytanie ale jeżeli w niektórych strąkach które są zielone ziarno jest jeszcze miękkie to czy po desykacji ziarno bedzie twarde?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

panowie czy ktos mi moze powiedziec jaka byla wysokosc doplat w ubieglym roku?? zalezy mi na caloksztalcie czyli (podstawowe+straczkowe+onw) i jezeli jeszcze cos jest wliczane to bym byl bardzo wdzieczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Dziś rano poleciałem z desykacją: 3l randapu+1l sklejacza zobaczymy w żniwa co z tego będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj