Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

koczas    80

Gadałem z pewnym wykładowcą, to powiedział że sklejacze nie mają sensu w strączkowych, bo zbyt duże siły w strąku. Jedyne wyjście to terminowy omłot rano lub nocą aby ograniczyć osypywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Teoria tak mówi. Podobnie zresztą w rzepaku, ilu jest takich co nie sklejają i się nie osypie.

Rolnicy swoje więc nie bagatelizuję. Jeżeli widzą efekt to niech stosują i samami na własnej skórze tez sprawdzić choć w każdym roku jest inna pogoda.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Akurat w rzepaku twierdził, że ma to sens w niektórych przypadkach, choć przy gradzie itp. to i to nie za wiele pomoże bez opinii profesorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

kolego ja niepamientam jaką mam odmiane ale siane było cos koło 20 marca wienc już przygotowóje się do omłotu.w tym roku te upały też go nie rozpieszczały a widze też placowo antraktoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

13533105_479924338873872_594547933943334

Chciałbym sie podzielić doświadczeniem :) wytestowałem 3 metody odchwaszczania na Łubinie żółtym Mister siany 26-03-2016 

1 pakiet: 

przedwschodowo :

Afalon 1L/ha 

w fazie 6-8 liści 

0,15 DFF + 1,5L Leopard ( 2,5-3L perz ) 

 

ta mieszanka wyszła najlepiej zwaczając dobrze przy tegorocznej aurze :) lekkie przebarwienie po DFF ale znikome balem sie że bedzie gorzej bo potem staneło sucho ale nie było najgorzej :)

 

2 pakiet :

przedwschodowo :

1L Afalon + 0,15 Command  

w fazie 6-8 liści

Leopard 1,5 L ( 2,5-3L perz) 

 

przy tej mieszance było bardzo czysto ale w maju/czerwcu  zaczeły wychodzić chwasty i puścił dwuliścienne 

 

i 3 pakiet sprawdzając wpływ afalonu na rośline przy wschodach 

przewschodowo :

brak 

w fazie 6-8 liści 

0,15 DFF + 1,5L (2,5-3L perz) Leopard 

 

duże nasilenie chwastów dwulisciennych które zostały przychamowane ale jednak odbiły . Afalon przy takiej dawce i głebokości siewu 4 cm nie wpływa na wschody rośliny . Po Command-ie nie zauważyłem także zadnych przebarwień gleba była dobrze wilgotna.

 

Pakiet nr 2 był stosowany na polu po zlikwidowanym Jęczmieniu ozimym  około 25 Kwietnia , po którym pole zostało przejechane agregatem uprawowym (bez orki) Jęczmien był jesienią pryskany Expert Met 0,3 kg + DFF 0,2  wschody byly równomierne   łubin nie miał żadnych przebarwień , szybki wzrost czyli roślina w bardzo dobrej kondycji :) 

 

Wnioskując pakiet nr 1 wychodzi 153 zł jesli nie mamy do czynienia z perzem , bardzo dobrze radzi sobie z chwastami jedno i dwuliściennymi . Polecam taką kombinację :) Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Mam takie pytanie, czy można dysykować łubin który będzie przeznaczony na siew (na poplon i w plonie  głównym)? Gdzieś czytałem że nie można ale chciałbym się upewnić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

można, zależy czym, teoretycznie reglone nie powinien mieć wpływu na ziarno, glifosat może obniżyć zdolność kiełkowania


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

13533105_479924338873872_594547933943334

Chciałbym sie podzielić doświadczeniem :) wytestowałem 3 metody odchwaszczania na Łubinie żółtym Mister siany 26-03-2016 

1 pakiet: 

przedwschodowo :

Afalon 1L/ha 

w fazie 6-8 liści 

0,15 DFF + 1,5L Leopard ( 2,5-3L perz ) 

 

ta mieszanka wyszła najlepiej zwaczając dobrze przy tegorocznej aurze :) lekkie przebarwienie po DFF ale znikome balem sie że bedzie gorzej bo potem staneło sucho ale nie było najgorzej :)

 

2 pakiet :

przedwschodowo :

1L Afalon + 0,15 Command  

w fazie 6-8 liści

Leopard 1,5 L ( 2,5-3L perz) 

 

przy tej mieszance było bardzo czysto ale w maju/czerwcu  zaczeły wychodzić chwasty i puścił dwuliścienne 

 

i 3 pakiet sprawdzając wpływ afalonu na rośline przy wschodach 

przewschodowo :

brak 

w fazie 6-8 liści 

0,15 DFF + 1,5L (2,5-3L perz) Leopard 

 

duże nasilenie chwastów dwulisciennych które zostały przychamowane ale jednak odbiły . Afalon przy takiej dawce i głebokości siewu 4 cm nie wpływa na wschody rośliny . Po Command-ie nie zauważyłem także zadnych przebarwień gleba była dobrze wilgotna.

 

Pakiet nr 2 był stosowany na polu po zlikwidowanym Jęczmieniu ozimym  około 25 Kwietnia , po którym pole zostało przejechane agregatem uprawowym (bez orki) Jęczmien był jesienią pryskany Expert Met 0,3 kg + DFF 0,2  wschody byly równomierne   łubin nie miał żadnych przebarwień , szybki wzrost czyli roślina w bardzo dobrej kondycji :)

 

Wnioskując pakiet nr 1 wychodzi 153 zł jesli nie mamy do czynienia z perzem , bardzo dobrze radzi sobie z chwastami jedno i dwuliściennymi . Polecam taką kombinację :) Pozdrawiam 

Bardzo cenna uwaga,dzięki kolego za podzielenie się doświadczeniem.Ja w tym roku opryskałem afalonem i przepuścił mi sporo chwastów w tym roku.W przyszłym muszę właśnie zacząć kombinować z mieszaninami.

 

daroo9876 ja desykowałem roundup-em i nie zauważyłem obniżonej zdolności kiełkowania.Na 10 nasion skiełkowało 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

panowie czy LABLADOR  poradzi sobie z niewielkim nasileniem perzu w łubinie(ktory juz przekwitl) a perz ma wiecej niz 6 lisci  stosowal tos to w takiej fazie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

a jesli zostalo mi kilka litrow labladora to moze go jakos wymieszac z glifosatem zeby go zuzyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19803

ja byłbym za tym żeby samym glifostem....

jednak to taniej wyjdzie, alabradora zostaw na następny rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wykoszony łubin REGENT plon około 2,5t z ha przy tej suszy to i tak w miarę ale bardzo przerósł mi rumiankiem po ostatnich deszczach i ciężko było go wymłócić. Nie wiem czemu ten rumianek wyskoczył był niby pryskany odrazu po siewie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolex3    0

Tak szybko?? Też mam Regent i z 30% jest jeszcze zielona. Desykowałeś go?

Gratuluje plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1547

też myślę wjechać z desykacją pod koniec tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roberts    10

Czy zastosowanie Reglone na dojrzałe rośliny spowoduje osłabienie siły kiełkowania? Bo część roślin uschnięta (dzięki Oprzędzikowi niestety) a reszta zielona.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie kalif ma juz 118 dni od siewu. Według badan jego okres wegetacji trwa 114 dni a jeszcze mam duzo zielonego. Może 20-30 % ma już uschnięte liście ale strak jeszcze niedojrzały ale żółty. 5% to juz mam starki dojrzałe ale to na takim piaseczku. Jutro jak pogoda pozwoli to jade sklejaczem a desykacja to jeszcze trzeba poczekać. Może za jakieś 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roberts    10
kolego andrzej 1988 czym bedziesz sklejał i desykował? dzisiaj byłem zapytać o jakiś środek to polecili mi Nu Film aby sklejać i podsuszać teoretycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

sklejac bede Sarplonem. Jutro ma do mnie być dostarczony a desykowac bede jakims najtanszym glifosatem ze 2,5 litry + ten adiuwant AS oczywiscie jak bedą go mieli na stanie bo jak nie to bede musiał litre wiecej dac glifosatu. Sporo rumianu mi sie pojawiło i trzeba bedzie go podsuszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonek80    1

w jakiej fazie się desykuje ?jak się strąki robią już lekko żółtawe? pierwszy raz mam to zasiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roberts    10

ale po glifosacie będzie siła kiełkowania? Reglone nie wchodzi w grę? Mi tu gość mówił że ten Nu Film niby też troche podsusza. Ale z etykiety nic takiego nie wyczytałem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj