Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kadore    9

Koledzy mam pytanie jaką dawką Afalonu na ha. pryska się łubin od chwastów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie powinien być zapis(może jest choć wątpię) że nie można składać o dopłaty na łubin rok rocznie na tej samej działce, zgodnie z zasadami uprawy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Witam w moim rejonie ceny łubinu oszalały  170zł :blink: Kiedy mogę zasiać łubin najpóżniej tak żeby nie popaść w kłopoty z ARIMR?  Ponieważ chciałbym poczekać aż boom spadnie. na 2 tonach w porownaniu do poprzedniego miesiaca wychodzi 700zł+700=1400zł...nie żle

 

Może ktoś złożyć oferte z wysyłką kurierem?Dziekuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A na chwasty jednoliścienne jest jakiś herbicyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawtom73    0

Łubin Mister ,Zeus razem 2ha   zasiany 18 mar  [zaprawiony vitawax + nitragina] siany już w suchą ziemie do tego przymrozki a więc z opryskiem czekałem aż 6 dni kontrolując co dzieje się z nasionami w ziemi [nie pęczniały w ogóle ]moja dawka to 1,2l afalon + 0,15l command na ha ,Zeus potraktowany tylko afalon . Teraz tylko czekać czy te codzienne mżawki nie wprowadzą środka zbyt głęoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

np. Fusilade forte 150 EC na jednoliścienne

Edytowano przez newagro

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy łubin pryskany klinikiem przed zbiorem w zeszłym roku nadaje się do siewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Możesz wyłożyć kilka nasiona na mokrą gazę lub bibułę w domowych warunkach i sprawdzić siłę kiełkowania. Zajmie to kilka dni ale pewność będziesz miał


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kiełkuje ładnie ,ale czy ten oprysk się na nim puzniej nie odbije 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Przeczytałem kilkanaście stron i nikt nie wspomniał na temat łubinu Dalbor, a ja taki właśnie będę siał. Nie wiem czy się cieszyć czy martwić.. Jest to łubin wąskolistny słodki. Ktoś wie coś więcej na jego temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

W etykiecie jest zapis że nie stosować z zbożach z wsiewką przeznaczonych na materiał siewny więc pewnie jakieś oddziaływanie ma. Może spróbuj skontaktować się z producentem to coś ci konkretnie doradzi


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Świeżaków do uprawy łubinu cała masa. Czy którykolwiek z Was skoczków zastanawiał się gdzie sprzeda ten łubin, to nie pszenica że zawsze gdzieś się opyli za mniejszą lub większą kasę, a jak ktoś ma gorzki to w ogóle porażka.

 

Duńczycy biorą każdą ilość, na północy w Jabłowie można zakontraktować każdą ilość po 800zł/t netto, co przy zapowiadającej się podaży wydaje się dobrą propozycją, w innym przypadku będziemy mieli bardzo dobre poplony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

ja 170 kg Fosdaru 40. czyli dostarcze jakieś około 68 fosforu plus zapasy glebowe. Z Potasu zrezygnowałem ponieważ uznałem że pszenica zostawia po sobie sporo potasu w postaci pocietej słomy. Troche staram sie ciac mozliwie koszty przy obecnej oplacalnosci jako takiej

 

uwazam,ze to bład,łubin zakwasza ryzosfere i ciagnie fosfor niedostepny dla innych roslin,w przeciwieństwie do potasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

W literaturze jest napisane że i fosforu trzeba troche dostarczyc jak rownież i potasu wiec myśle że nie jest to błąd a że pszenica zostawiaja stanowisko ubogie w fosfor a dobre w potas to dostarczyłem fosfor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

koledzy mam pytanie a mianowicie chodzi mi o termin siewu łubinu czy można go już siać jest to odmiana dolbor

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

koledzy mam pytanie a mianowicie chodzi mi o termin siewu łubinu czy można go już siać jest to odmiana dolbor

 

Jak możesz wjechać to siej.Mój zasiany w sobotę tylko nie opryskany. :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

no właśnie wjechać można tylko gorzej z opryskiem bo ciągle przepaduje i może być problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

Witam,

Nigdzie u mnie nie mogę dostać nitraginy żeby zaszczepić łubin wąskolistny. Macie może jakiś namiar na sklep w Pile, Bydgoszczy lub okolicach, gdzie jest dostępna. Może być też sprzedaż wysyłkowa z dowolnego miejsca w kraju. Potrzebuje na 1 ha.

 

firma biofood wałcz,ul bydgoska,robia nitraginy i azotobacter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ugniatacie łubin wałem po siewie?ja każde zboża wałuje ale nie wiem co z łubinem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlBundy    0

Witam! 

Panowie chciałbym poznać waszą opinię na temat właśnie terminu wysiewu łubinu. Kiedy zdarzyło wam się wysiać najpóźniej i jak wam się wtedy udał? Ja mam na razie problem, bo cały czas pada i nie mogę wjechać na pole  ;[ , a do tej pory zawsze jak siałem to wcześniej. Jak patrze na prognozy to chyba dopiero po świętach coś z tego będzie.

Hmmm....  No właśnie będzie czy nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

ja będę siać po świętach  termin do 10 kwietnia  ale odmiany mam kalif i regent wiec chyba można trochę  opóźnić ( 1 raz sieje). Następnie oprysk Wing P 2.5 l + linurex 0.5l  ponoć można ktoś testował takie proporcje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

Witam! 

Panowie chciałbym poznać waszą opinię na temat właśnie terminu wysiewu łubinu. Kiedy zdarzyło wam się wysiać najpóźniej i jak wam się wtedy udał? Ja mam na razie problem, bo cały czas pada i nie mogę wjechać na pole  ;[ , a do tej pory zawsze jak siałem to wcześniej. Jak patrze na prognozy to chyba dopiero po świętach coś z tego będzie.

Hmmm....  No właśnie będzie czy nie będzie?

 

pierwszy rok 17 kwietnia siany, plon ok 2t/ha bez nawożenia i pryskania na antraknoze


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj