Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

KlimekPL    806

Wrzucam zdjęcia łubinu opryskanego powschodowo 180g metrybuzyny i 100g dff. Wyglada na to że raczej przeżyje, wypuszcza już zdrowe liście ale nadal widać, że cierpi. Chwastów widać pojedyncze sztuki, może schowały się jakieś pod kamykiem i oprysk ich nie dosięgnął. Na pierwszym zdjęciu jest łubin zdrowy na omijaku ale tam też widać dużo chwastów. Na drugim zdjęciu po oprysku. Na trzecim zdjęciu nakładka na klinie, więc te 180 + 100 to maks maksów co można dać na łubin.

Aha i zasiany 6 marca i przymrozki nic mu nie zrobiły, tak więc od przyszłego sezonu łubin będzie siany tak szybko jak to możliwe.

 

IMG_20240501_195618.jpg

IMG_20240501_195628.jpg

IMG_20240501_200005.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    183

Dzięki za takie info , przyda się na przyszłość i będzie dla potomnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

Wrzucam zdjęcia łubinu opryskanego powschodowo 180g metrybuzyny i 100g dff. Wyglada na to że raczej przeżyje, wypuszcza już zdrowe liście ale nadal widać, że cierpi. Chwastów widać pojedyncze sztuki, może schowały się jakieś pod kamykiem i oprysk ich nie dosięgnął. Na pierwszym zdjęciu jest łubin zdrowy na omijaku ale tam też widać dużo chwastów. Na drugim zdjęciu po oprysku. Na trzecim zdjęciu nakładka na klinie, więc te 180 + 100 to maks maksów co można dać na łubin.

Aha i zasiany 6 marca i przymrozki nic mu nie zrobiły, tak więc od przyszłego sezonu łubin będzie siany tak szybko jak to możliwe.

 

IMG_20240501_195618.jpg

IMG_20240501_195628.jpg

IMG_20240501_200005.jpg

To też nie do końca tak że siać jak najwcześniej , z mojej praktyki wnioskuję że zależy jaka będzie pogoda tydzień -dwa po siewie , gdy będzie ciepło będzie ok gdy będzie zimno i mokro może być kiepsko 

  • Like 1

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    57

ja sie wyleczyłem z wczesnego siewu bo potem maj czerwiec problem z chwastami nie do opanowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    898
2 godziny temu, KlimekPL napisał:

Wrzucam zdjęcia łubinu opryskanego powschodowo 180g metrybuzyny i 100g dff. Wyglada na to że raczej przeżyje, wypuszcza już zdrowe liście ale nadal widać, że cierpi. Chwastów widać pojedyncze sztuki, może schowały się jakieś pod kamykiem i oprysk ich nie dosięgnął. Na pierwszym zdjęciu jest łubin zdrowy na omijaku ale tam też widać dużo chwastów. Na drugim zdjęciu po oprysku. Na trzecim zdjęciu nakładka na klinie, więc te 180 + 100 to maks maksów co można dać na łubin.

Aha i zasiany 6 marca i przymrozki nic mu nie zrobiły, tak więc od przyszłego sezonu łubin będzie siany tak szybko jak to możliwe.

 

IMG_20240501_195618.jpg

IMG_20240501_195628.jpg

IMG_20240501_200005.jpg

Jak trafisz na zimny okres to te wczesne siewy wyjdą Ci bokiem. A z chwastów widzę tu rdestowate których nic z tej mieszanki nie bierze i chwastnica idzie ale to prosta sprawa

  • Like 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    806

 Chwastnica będzie robiona jakimś graminicydem razem z perzem tylko jeszcze czekam aż trochę chwastnicy będzie więcej żeby ją skutecznie położyć 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862

Panowie a corum można próbować w łubinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    806

Kilka lat temu zrobiłem na próbę 10 arów, łubin padł 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8324
Napisano (edytowany)

Ściany 6 kwietnia i wczoraj siany raz jeszcze. Zależy jaki przymrozek. A pryskany nie był 

Edytowano przez Qwazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    806

Ja nigdy nic nie stosuje, samą wodą myję. Czy po Trinity czy po Stompie, czy po glifosacie, płakałem baniak i przepuszczałem przez układ czystą wodę i nie było problemów z domyciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007    134

Łubin karo siew 27.04, odchwaszczanie 100ml comand i 2l stomp aqua 

IMG_20240502_162054_789.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barybary    2
Dnia 28.04.2024 o 20:27, Celownik07 napisał:

ale

Tydzień temu poszedł goltix 2l/ha. Sami oceńcie.

Ps. Dzień wcześniej był mospilan bo strasznie oprzędzik go pobierał.

 

IMG_20240503_114703.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2487

Na zdjęciu to ja mało co łubinu widzę 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barybary    2
6 minut temu, krilan06 napisał:

Na zdjęciu to ja mało co łubinu widzę 

Taki kwalifikat ale coś się zieleni (to po lewo na drugim planie). Nie wiem czy ten goltix też go nie przyhamował trochę. 

17147314949501625310583800207773.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    680

Wymierzylem 2x1ar. Na jednym kawalku gdzie byla ognicha walnalem sam goltix,w przeliczeniu na ha- 2l. Na drugim gdzie byl rdest i troche perzu zmieszalem goltix z fusilate odpowiednio na ha 2l +0,8l. Tam gdzie poszedl sam goltix lubinowi nic nie bylo, ognicha zolknie a tam gdzie zmieszalem, zamieszczam zdjecie ponizej jak wygladal na drugi dzien, teraz juz odbija ale raczej nie bede mieszal jak zajdzie potrzeba na wiekszym areale tego uzyc.

IMG_20240430_060147.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3714
16 minut temu, Celownik07 napisał:

Wymierzylem 2x1ar. Na jednym kawalku gdzie byla ognicha walnalem sam goltix,w przeliczeniu na ha- 2l. Na drugim gdzie byl rdest i troche perzu zmieszalem goltix z fusilate odpowiednio na ha 2l +0,8l. Tam gdzie poszedl sam goltix lubinowi nic nie bylo, ognicha zolknie a tam gdzie zmieszalem, zamieszczam zdjecie ponizej jak wygladal na drugi dzien, teraz juz odbija ale raczej nie bede mieszal jak zajdzie potrzeba na wiekszym areale tego uzyc.

IMG_20240430_060147.jpg

Ile max można dać samej metrybuzyny? 200? 250gr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    680

Dalem w tym roku 250g. Wiecej nie daje, Lubin juz odbil, ale poczatki mial trudne. Jakby nie te pare miejsc z rdestem i ognicha to u mnie tak to wyglada(foto). Obsada 200kg/ha i widze ze jeszcze wychodzi gdzie niegdzie. 

IMG_20240503_135537.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2487

Coś przyrzadkawy, muszę zrobić fotkę mojego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marian7k
      Jakich używacie herbicydów w uprawie prosa? Do tej pory praktycy głownie używali Azoprim. Czy ktoś próbował zastosować Dual? Będę wdzięczny za wypowiedzi.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj