Bartek_WW

Zetor 6011-7745 [opinie]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matey    895

7011 a 7211 to raczej podobne ciągniki więc napisze tu zamiast zakładać nowy temat

 

Powiedzcie mi, czy mając do dyspozycji ok 20 tyś zł warto pakować się w Zetora 7011 czy może jednak lepszym wyborem będzie mtz z przodem? Oczywiście wiem że komfortem Zetor zje ruska (może ktoś z was ma styczność z dwoma ciągnikami i wie czy różnica w kabinie jest naprawde duża?)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Ja stosowałem kolbenshmity i rewelka naprawdę podlecem, polecam też sklep w kaliszu Pana Kaużnego tam wszystko dostaniecie czeskie solidne i fachową poradę sam kupowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

aśnie ten pan ma (inni nie mają) w ofercie obok oryginału zetora zestawy kolbenschmidt i planuję właśnie u niego wszystkie zakupy dokonać. A napisz coś więcej o tych zestawach pod jakim względem rewelka bo nie wiem czy jak coś to brać zetora czy kolben bo cena na cenniku różni się o 20 zł na słupku. Także nie jest to wielka różnica jakaś a jak jakośc o wiele wyzsza to warto.

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

7011 a 7211 to raczej podobne ciągniki więc napisze tu zamiast zakładać nowy temat

 

Powiedzcie mi, czy mając do dyspozycji ok 20 tyś zł warto pakować się w Zetora 7011 czy może jednak lepszym wyborem będzie mtz z przodem? Oczywiście wiem że komfortem Zetor zje ruska (może ktoś z was ma styczność z dwoma ciągnikami i wie czy różnica w kabinie jest naprawde duża?)

 

7011 to traktory co najmniej 30 letnie , komfort kiedyś tam był- ale po tylu latach , kilku demontażach podłogi , rozszczelnieniu uszczelek w oknach i drzwiach -niewiele z niego zostało .

Mam 7211, kiedyś miałem 7011 różnic wielkich nie ma .

Zależy jaki egzemplarz trafisz ,ale ciężko znaleźć coś w super stanie

Gdybym ja miał wybierać wybrałbym mtz


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak działa ręczne wyłączanie sprzęgła WOM pneumatycznie w zetorze 7211


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

albo reczne albo pneumatyczne, przy wlaczonym kompresorze powinno sie pedalem noznym wylaczyc wom ale mi nigdy to sie nie udalo, mimo kupienia nowego elektorozaworu.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Posiadam zetora 6245 problem polega na tym, że przednia lewa opona od strony wewnętrznej bardziej się zużywa, co może być przyczyną ?? zbieżność ? dodam że druga opona wygląda ok.

Drugi problem polega na tym, że nie mogę odkręcić w siłowniku pomocniczym podnośnika tej pierwszej tulei , ona ma prawy czy lewy gwint ??? macie może jakiś pomysł jak to odkręcić ??

Trzeci to cieknący wysprzęglik ( mała pompka pod podłogą) po jej rozebraniu był tam tylko jeden oring :o a dosłownie ostatnio lało się z niej i zapowietrzała się czasami :/ Jakie powinny być tam oringi, uszczelniacze ??? z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zacznę od tyłu. Więcej uszczelnień tam nie ma oprócz osłony trzpienia popychacza. Czasem pomaga wymiana tego pierścienia uszczelniającego, a innym razem trzeba wymienić wysprzęglik (koszt niewielki)ze względu na zużycie powierzchni współpracy, rysy. Na drugie nie potrafię udzielić odpowiedzi, a co do opony to przyczyn może być kilka. Luzy w układzie kierowniczym i niewłaściwa zbiezność, luzy na zwrotnicy, zgięta pochwa mostu i bardzo rzadko felerna opona. By przedłużyć żywotność opon zamień je i sprawdzaj po kolei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

tam tylko odkreczasz ta duza nakretke kluczem francuskim lub do rur[ewentualnie przecinak i mlotek] reszte wyciagasz silowo i odkrecasz nakretke na koncu-lewego gwintu tam nie ma, kazda nakretka "lewa" ma naciecia-jakby ktos nie wiedzial.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrKubica    0

u nas na na gospodarstwie są zetor 7745 zetor 6945 X2 i ursus c-360 i co do zetora 6945 dobra maszyna nie zawodna lejesz paliwo siadasz i jedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Witam kapie mi olej ze sprzegła i nie jestem pewny czy to ejst ze skrzyni czy z silnika? Wiem ze napewno trzeba bedzie rozjezdzac ale czy bedzie duzo roboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no zawsze trochę będzie :lol:

ja wymieniałem zarowno od silnika (ale to przy remoncie silnika) a innym razem od skrzyni tylko w tym przypadku nie zapomnij wymienić łożysk od wałka ze skrzyni

 

Przy okazji jak się tam dźwignia od sprzęgła WOM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Dobra z tym sie juz uporałem i zobaczyłem nastepny problem leci mi z przedniego prawego kołaolej i ma luz tak jakby łozysko sie wyrobiło jak sie to tego zabrac i co trzeba wymienic? CIagnik to 6245.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Zdecydowanie za drogo... Im starsze tym droższe się te ciągniki robią. Ale widzę, że wszyscy z takimi cenami teraz wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam,

Zetor 7211 to według mnie najlepszy przykład LEGENDY PRL. W związku z tym proponuję wszystkim, którzy się ze mną zgadzają o "wywarcie presji" na tvn turbo aby w programie "legendy prl" przedstawiono ciągniki zetor. Był ursus wiele razy, były samoróbki a nic o marzeniu rolników polskich z lat 80-tych z za południowej granicy.

http://www.tvnturbo.pl/programy/legendy-prl-u,6342.html pod tym adresem wpiszcie w komentarzach aby pokazali w końcu zetora, lub może ktoś z moderatorów forum w imieniu całej społeczności napisze mail-a aby przedstawiono te traktory.

P.S Zdaję sobie sprawę, że pewnie jestem naiwny i nic to nie da, ale nie mogę tego przeboleć że było o różnych pierdołach w tym naprawdę fajnym programie, a o zetorze kompletnie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

co ile sie wymienia olej w układzie wspomagania kierowniczego w zetorze 7211 i jaki płyn hamulcowy, pompka sprzęgłowa ciagnie z tego samego zbiorniczka co hamulce ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Nie będę zakładał nowego tematu a zapytam tutaj. Czy warto remontując zetora z tej serii kupić części zamienniki produkowane przez ursus chełmno(orginalne) zamiast orginalnych zetorowskich. Pytam dletego że te ursusowskie są nawet o 1/3 tańsze od tych zetorowskich. Chodzi o częsci typu tarcze sprzęgła, głowice, pompy itp. Czy ich jakość jest porównywalnie dobra i czy posłuża równie długo jak te zetorowskie. Co o tym sądzicie czy warto czy będą to tylko pozorne oszczędności które i tak nie wytrzymają próby czasu.

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieju0    0

mialem zetora 7245 silnik fest jest naprawde mocny ale reszta chu...wo sypal mi sie na potege czesci nie za tanie mialem wersje sciagnieta z finlandii malo zazwyczaj czesci szly dwa trzy dni byly na zamowienie dajcie spokoj ja sie sparzylem na tym traktorze juz bym wolal 8145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj