sumek666

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2020

Polecane posty

jacus    3174

to nieprawda -krakow nie zada  bynajmniej budapesztu. co najwyzej bude albo peszt.

to chyba o jeden most za daleko. cos o tym bylo ale zniwa sa wiec nie jestem w temacie. zreszta sa powazniejsze sprawy.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6668
57 minut temu, galan99 napisał:

Tylko jak powstanie Warszawskie wybuchło z ta nadzieją ze wojska radzieckie wejdą do Warszawy wyzwolonej a co się stało Stalin kazał zatrzymać front na pół roku . Dopiero pod naciskiem Zachodu ruszył na Warszawę tak było .

Aż takie proste to nie było. Rosjanie zdrowo dostali po ryju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4768
Dnia 1.08.2020 o 16:52, Ulman napisał:

Ty chyba co wieczór walisz w czaszkę 

jak wchodzę na forum to widzę komu wali do czaszki ... to już nie natręctwo tylko choroba .... konsultowałeś się z lekarzem ?? 

rzepak sypał ok 3 tony wina pisu 

a kurski powiedział w tvppis ze leci 5 ton 

Dnia 1.08.2020 o 08:58, hubertuss napisał:

Nie używaj do smarowania narzędzi starego oleju silnikowego. Bo on ma w sobie dużo siarki i powoduje wbrew pozorom korozję.

zauważyłem ze te oleje są inne niż kiedyś spływają i nie chronią pługa ... kiedyś były czarne teraz takie brązowe 

1 godzinę temu, daron64 napisał:

5-20200801233604.jpg

Prawda to?

tak 2021 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8722
5 godzin temu, Denwer napisał:

Wyborca  oPOzycji   jaki  on  inteligentny  wykształcony  i  kulturalny

117122259_3228961357126275_9727194188628

a wystarczyła by dobra wiatrówka

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4768

ja bym jebnął kamieniem mam cela tego roku 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3174

myslisz ze to kolega sasina i na sama mysl o gornikach dostaje obstrukcji  ?? o co jakby on ciebie jebnal 😂


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4768

nie nie myśle a co ciebie takie skojarzenia przyszły ?? 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5813
9 godzin temu, jarecki napisał:

ustalewnia były , dlatego też wojska usa nie spieszyły się szybko bo rosja miała wyzwalać tą czesc europy .

Jakie ustalenia? Z kim? 

7 godzin temu, Roman176 napisał:

jak wchodzę na forum to widzę komu wali do czaszki ... to już nie natręctwo tylko choroba .... konsultowałeś się z lekarzem ?? 

Co ty po pijaku możesz widzieć? Co najwyżej winę Tuska i wszędobylski antypolski sPISek.

No to jak z tym Powstaniem panowie s,zlachta ? Na czym polegał jego sukces? 

 

 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wy musicie  być   bardzo  nieszczęśliwi  do  późnych  godzin nocnych  na  forum  pisać    żal  mi  was 

116898111_3229687337053677_6933732122728

Edytowano przez Denwer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7990

Taka banda na całym świecie chce wprowadzić nowy ład i porządek zboki .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    2007

Powstańcy mieli nadzieję... Oni może mieli takie myśli - dowódcy to w nich podsycali. Rosjanie zatrzymali się oficjalnie z powodu problemów z zaopatrzeniem jednocześnie robili problem dla lotnictwa aliantów. Czy mogli wejść do miasta? Mogli. Ale poco? Mogli miasto obskoczyć jak później Wrocław ale byli na to zbyt skrwawieni. Usiedli zatem na brzegu Wisły i rozpoczęli zabawę w liczenie trupów. Strategiczne uznawanie wroga za idiotę nie kończy się dobrze. Poza tym niejaki Okulicki chyba zapatrzył się w podawany tu cytat z Piłsudzkiego i rozpoczął proces miziania się do Sowietów. Mirro co zrobić gdy Talib do Twojej prawej podaje lewą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3510

Powstanie Warszawskie to był niewykonywalny rozkaz który żołnierz mimo to usiłował wykonać. Świadczy to o debilu polityku i idealnym żołnierzu fanatyku.
Fanatyzm można zrozumieć bo miał podłoże emocjonalne wobec germańskiego potwora który do dzisiaj uznaje się za wyższą rasę i innych traktuje jak hodowlane zwierzęta i chęć odwetu jest jak najbardziej zrozumiała to jednak debilizmu politycznej decyzji nic nie tłumaczy bo trzeba było być debilem aby liczyć na pomoc czerwonej zarazy której się kręgosłup utrąciło w 1920-ym roku.
Próby racjonalizowania poczynań sowietów jest echem wpływów do dziś ideologii tej czerwonej zarazy a gloryfikowanie debili którzy rozkaz powstania wydali jest przejawem innej - czarnej zarazy jaka się panoszy obecnie w Polsce jako odreagowanie po ustąpieniu tej pierwszej.

Militarnie czas powstania był najlepszą okazją dla kacapów aby wykorzystując bajzel u szwabów szybko obie z nimi poradzić i tu nie trzeba być specjalnie rozgarniętym aby to zrozumieć.
Zarówno decyzja o wybuchu powstania jak i pozostawienie powstańców na rzeź przez czerwonych (wśród których to czerwonych byli też i Polacy) to decyzje polityczne a w żadnej mierze strategiczno militarne i nie ma co ideologizować a tylko uznać to za kolejny argument dla zaliczenia polityków do ludzi gorszej kategorii z rozważeniem wręcz czy to jeszcze ludzie. Wszystkich polityków bez wyjątku plus ich sługusów czyli całą klasę urzędniczą ale to już wykracza dalej po za temat minionej rocznicy.

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

w Powstraniu Warszawskim walczyli nie tylko żółnierze ale przede wszystkim zwykli ludzie , być morze zbytnio uwierzyli w swoją siłe ale to też działa psychologicznie chcieli zmienić swój los zwykli ludzie , czesto dzieci , czekali na wejscie armi czerwonej.                 Ulman  konferencja odbyła sie w techeranie chyba w 1943 r . poczytaj na ten temat .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    2007

jarecki - w chwili gdy podniesiesz broń stajesz się wojownikiem a gdy ktoś Ci ją wręczy - żołnierzem. Niemcy wiedzieli o Powstaniu. Miasto płonęło. Poco ruski miał wchodzić? Ważniejsze było Niemcu dopi.... po drugiej stronie Wisły tylko, że A. Niemcy ich punktowali B. Nie pasowało im aby wolność ogłaszał jakiś inny niż oni komitet. Niemiec właśnie gruzował miasto toteż perspektywa walk ulicznych się oddalała. Ja bym się też w to nie ładował. Front na Łotwie nie poruszał się tak prędko, natarcie wokół Warszawy w kierunku morza traciło sens....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    383
14 godzin temu, Ulman napisał:

 

No to jak z tym Powstaniem panowie s,zlachta ? Na czym polegał jego sukces? 

 

 

Raczej Volksdeutscha który za złamanego Feniga wydałby rodzinę, a SS-manowi wylizałby jęzorem buty, nie da się niczym przekonać. Ale może to trafi do Ciebie, chociaż wątpię https://www.youtube.com/watch?v=hg32SVu1lC4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    2007

binek - kto to neguje? "Proste żołnierskie słowa" to określenie same za siebie mówi. Dźwoęk wystrzału nie jest straszny. Nikt tego się nie boi bo ma doświadczenie. Świst robi największe wrażenie. Czy Ty myślisz, że prosty żołnierz zalegający na lepiance gdzieś w górach nie przyklęknie i ognia nie otworzy bo słyszy kule? 7.62 z PK walący w murek za którym odczuwasz tak, jakby ktoś młotkiem z drugiej strony nap... Ten dźwięk budzi respekt. Może dźwięk wystrzału z SWD daje do myślenia. Tym zajmuje się żołnierz. Reszta to politycy. Zatem Linda niczego nie odkrył. Natomiast tym co pozwolili na ten zryw niczego dobrego nie mam do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3510
10 minut temu, DTaras napisał:

Natomiast tym co pozwolili na ten zryw niczego dobrego nie mam do powiedzenia

ani ja

jak też o tych przeciwko którym był i w nadziei na pomoc których.
 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    383
1 godzinę temu, DTaras napisał:

binek - kto to neguje? "Proste żołnierskie słowa" to określenie same za siebie mówi. Dźwoęk wystrzału nie jest straszny. Nikt tego się nie boi bo ma doświadczenie. Świst robi największe wrażenie. Czy Ty myślisz, że prosty żołnierz zalegający na lepiance gdzieś w górach nie przyklęknie i ognia nie otworzy bo słyszy kule? 7.62 z PK walący w murek za którym odczuwasz tak, jakby ktoś młotkiem z drugiej strony nap... Ten dźwięk budzi respekt. Może dźwięk wystrzału z SWD daje do myślenia. Tym zajmuje się żołnierz. Reszta to politycy. Zatem Linda niczego nie odkrył. Natomiast tym co pozwolili na ten zryw niczego dobrego nie mam do powiedzenia.

Ja też - nie, ale są tu tacy którzy negują, a nawet insynuują,że 39r dobrym wyjściem byłoby zgodzić się na żądania III rzeszy i przyłączyć się do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    2007

Czy ja wiem? Bardziej idzie o ślepą wiara w sojusz. W 1939 roku nikt nie miał złudzeń, że to mrzonka. W 33 roku Anglia i Francja pokazały jak bardzo mają nas z tyłu. Za cenę dobrych stosunków z Niemcami olali sprawę zachodnich granic Polski. Sam Piłsudski widział w Ukrainie cel kolonizacyjny. Zmarł w 1935 roku. Gdyby pożył różnie mogło być. On zakładał PPS razem z organizacją bojową to czymże się to różniło od NSDAP w sensie ideologicznym? Antysemityzmu do Polski Niemcy na czołgach też nie przywieźli. Gdyby pożył dłużej - różnie mogło być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6668

Przy takiej jatce jak wojna światowa każdy morduje każdego. Szczególnie kiedy w trakcie zmieniają się sojusze, a w istniejących tworzą się kolejne. Przy okazji strony załatwiają stare swoje sprawy, zwane zaszłościami albo niewyrównanymi krzywdami. To że Niemcy mordowali Polaków to fakt, to że Polacy Polaków to też fakt. I to że w okolicach 1936 mogliśmy z Niemcami zrobić porządek to też fakt. No i to że sanacja załatwiła nas w kwestii obronności, jak teraz PiS, to też fakt. 

Edytowano przez mirro
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj