sumek666

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

 

Ślub kościelny. Jak zmieniły się przepisy?

Od 1 czerwca narzeczeni, którzy chcą powiedzieć sobie "tak" w kościele, będą musieli spełnić szereg dodatkowych wymagań. Od tej pory ksiądz będzie rozmawiał z każdym z partnerów osobno, a także wspólnie, aby uzyskać jak najbardziej szczegółowe informacje odnośnie ich życia intymnego i poprzednich związków.

 

Dodatkowo do sakramentu małżeństwa nie będą mogły przystąpić pary, które nie chcą mieć dzieci, a także impotenci. Zgody na ślub kościelny nie dostaną też osoby rozważające możliwość separacji.

Wymagana będzie również specjalna zgoda na zawarcie małżeństwa w rodzinnej parafii. Ślub kościelny powinien odbywać się w parafii jednego z narzeczonych. Jednak według przepisów taką parafią jest ta przy miejscu zamieszkania, już nawet miesiąc po przeprowadzce. Jeśli więc sakrament ma mieć miejsce w mieście rodzinnym, wówczas trzeba będzie uzyskać specjalną zgodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Czyli jak któreś skłamie, to potem będzie łatwiej unieważnić małżeństwo.😂 I to mi sie podoba, bo wychodzą na przeciw oczekiwaniom ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

6 minut temu, racyl napisał:

 

Ślub kościelny. Jak zmieniły się przepisy?

Od 1 czerwca narzeczeni, którzy chcą powiedzieć sobie "tak" w kościele, będą musieli spełnić szereg dodatkowych wymagań. Od tej pory ksiądz będzie rozmawiał z każdym z partnerów osobno, a także wspólnie, aby uzyskać jak najbardziej szczegółowe informacje odnośnie ich życia intymnego i poprzednich związków.

 

Dodatkowo do sakramentu małżeństwa nie będą mogły przystąpić pary, które nie chcą mieć dzieci, a także impotenci. Zgody na ślub kościelny nie dostaną też osoby rozważające możliwość separacji.

Wymagana będzie również specjalna zgoda na zawarcie małżeństwa w rodzinnej parafii. Ślub kościelny powinien odbywać się w parafii jednego z narzeczonych. Jednak według przepisów taką parafią jest ta przy miejscu zamieszkania, już nawet miesiąc po przeprowadzce. Jeśli więc sakrament ma mieć miejsce w mieście rodzinnym, wówczas trzeba będzie uzyskać specjalną zgodę.

Gdzie Ty to wyczytał ? Nudzi się im czy jakieś żarty to ?

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak komuś nie będzie pasować ,można nie brać ślubu przecież to teraz takie modne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
4 minuty temu, racyl napisał:

Od tej pory ksiądz będzie rozmawiał z każdym z partnerów osobno, a także wspólnie, aby uzyskać jak najbardziej szczegółowe informacje odnośnie ich życia intymnego i poprzednich związków.

No to trzeba będzie wysłać duchownych na kursa. gdzie posiądą tajemne sztuki przesłuchiwania i wydobywania pożądanych informacji od delikwentów.😂

Jakby co to można też skorzystać z doświadczenia służb specjalnych, tylko obawiam się że  do ołtarza wielu by nie dotarło.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Pafnucy napisał:

 

Gdzie Ty to wyczytał ? Nudzi się im czy jakieś żarty to ?

https://kobieta.wp.pl/slub-koscielny-nowe-przepisy-obowiazuja-od-1-czerwca-6516863688846176a

 

7 minut temu, Ursus932 napisał:

Jak komuś nie będzie pasować ,można nie brać ślubu przecież to teraz takie modne 

takie udogodnienia to  na pewno nie poprawia statystyk

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
7 minut temu, Ursus932 napisał:

Jak komuś nie będzie pasować ,można nie brać ślubu przecież to teraz takie modne 

Taaa jasne, już i im się udzieliło tworzenie kwitów dla samego ich tworzenia. Problem w tym że jak masz poprzednie sakramenty, to nie ma podstaw do nieudzielenia sakramentu małżeństwa. Nie księża ustanowili sakramenty i nie oni decydują czy możesz je przyjąć stawiając za kryterium satysfakcjonujące odpowiedzi na durne pytania.

To tak jakby podczas namaszczenia duchowny pytał "czy aby na pewno umrzesz, bo drugi raz z olejami to on do Ciebie fatygował się nie będzie" - no zarobiony jestem.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pedofile szukają dodatkowej podniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

ostatni zgasi swiatlo ....juz w tym pokoleniu, 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Kończy się najzimniejszy maj od niemal 30 lat. „Globalne ocieplenie się zepsuło?”

Jak donosi blog.meteomodel.pl, wszystko wskazuje na to, że trwający jeszcze miesiąc jest najzimniejszy od 1991 roku. Maj 2020 zakończy się bowiem najniższą anomalią temperatury powietrza od 1991 roku – według szacunków osiągnie ona ok. -2,3 – -2,4 K względem normy z lat 1981-2010. To już kolejny taki maj z rzędu. W poprzednim roku anomalia względem tej samej normy wyniosła -1,1K.

 

Prądy oceaniczne, ani żadne inne okoliczności przyrody nie mają takiego wpływu na klimat jak Słońce a ono ostatnio przysypia. Nawet NASA przewiduje, z tego powodu, wystapienie małej epoki lodowcowej o długości ok. 40 lat.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
3 godziny temu, jacus napisał:

Stare zdjęcie Kaczyńskiego i Rabieja hitem Twitteraa to prawdziwe a nie fotomontaz 😛.chcecie zeby biedron wyczyscil wam komin -i to doslownie- choc nie polecam, nieslowni sa.

http://www.firmy.net/kominiarze/jacek-biedron-zaklad-kominiarski,SV3NY.html

 

https://wpolityce.pl/polityka/438382-alez-teoria-gawlowski-wygrzebal-zdjecie-i-tropi-spisek

Internauci odnaleźli zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego i Pawła ...

 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Romek trzesiesz portkami po ostatnich sondażach 😂

duda z trzasku idą łeb w łeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Jak komuś nie będzie pasować ,można nie brać ślubu przecież to teraz takie modne 

ja czekam kiedy bd mógł poślubić kochankę nie wiesz kiedy jakiś zaimki w prawie ... 2 żony 

3 minuty temu, racyl napisał:

Romek trzesiesz portkami po ostatnich sondażach 😂

duda z trzasku idą łeb w łeb

no i ?? 

sondaż z wyborczej ?? 

Wirtualnej Polski. Według niego urzędujący prezydent może liczyć w pierwszej turze na 42,3 procent poparcia, a Rafał Trzaskowski - na 23,2 procent.

Edytowano przez Roman176

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, mirro napisał:

Taaa jasne, już i im się udzieliło tworzenie kwitów dla samego ich tworzenia. Problem w tym że jak masz poprzednie sakramenty, to nie ma podstaw do nieudzielenia sakramentu małżeństwa. Nie księża ustanowili sakramenty i nie oni decydują czy możesz je przyjąć stawiając za kryterium satysfakcjonujące odpowiedzi na durne pytania.

To tak jakby podczas namaszczenia duchowny pytał "czy aby na pewno umrzesz, bo drugi raz z olejami to on do Ciebie fatygował się nie będzie" - no zarobiony jestem.😂

A co Wy tu takie nagle prawi katolicy ? Całe życie sr** na Kościół a za chwilę sakramenty przyjmować

48 minut temu, Roman176 napisał:

ja czekam kiedy bd mógł poślubić kochankę nie wiesz kiedy jakiś zaimki w prawie ... 2 żony 

 

Racyla pytaj ja tylko mówię że nikt nie zmusza do ślubu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

No i właśnie tu się mylisz. Do łączenia się w pary to faktycznie nikt nie zmusza, poza przyrodą. Ale do zawierania małżeństwa to już by się paru zmuszających znalazło. 😂

Kolejny, genialny pomysł i program naszych myślicieli.😂

https://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/elektryki-dowioza-dzieci-do-wiejskich-szkol,95964.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

potrzebny jest rząd żeby trochę kościół utemperował a nie dawał co tylko zechcą

co dzień po 400 zakażonych a tłusty kocur pakuje im komunię na nowo do ust

 

ja się k**wa pytam gdzie są te obiecane przywrócone autobusy PKS po wsiach co miały dowozić mniej zamożnych, np seniorów do lekarza innych specjalistów

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Moi znajomi mając już ponad 35 lat na karku biorą ślub kościelny, procedura uległa zmianie od momentu kiedy ja go brałem ale nie ma tragedii. Ksiądz już nawet mnie pytał czy będę w stanie utrzymać rodzinę i co myślę o rozwodzie. Pytał też o dzieci i stosunek do nich. Nie wiem więc z czego robicie aferę.

PKS upadły nie omal na własne życzenie i ciężko zmusić gminy do ich odrodzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, hubertb napisał:

PKS upadły nie omal na własne życzenie i ciężko zmusić gminy do ich odrodzenia. 

Pinokio obiecał ? Kłamał , czy fantazjował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Nie wiem, wiem natomiast że Rzeszowski PKS korzysta z dotacji państwowej, ale to ewenement na skalę kraju bo nawet był moment że przynosił zysk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

Mogłoby się wydawać, że senatorowie w okresie pandemii uchwalą nowe przepisy dot. wyborów, aby wyborcy byli bezpieczni, a wybory zgodne z konstytucją. Niestety, to co powinno być oczywiste, nie stało się rzeczywistością. (…) Dlaczego dla zbyt wielu przysięga senatora nic nie znaczy?” - pytała w swoim wystąpieniu w Senacie podczas debaty nad ustawą o wyborach senator Lidia Staroń.

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Co z ustawą o wyborach? Senat rozpoczął posiedzenie. Grodzki nie wyklucza, że głosowanie będzie jeszcze dzisiaj

Staroń rozliczna Grodzkiego

Senator w swoich wystąpieniu przypomniała, jak marszałek Tomasz Grodzki straszył „śmiercionośnymi kopertami”.

Czy cała ta troska o obywateli i strasznie tym wirusem, narracja o tych kopertach, miała coś wspólnego z dobrem Polaków? Czy niejedynym celem w ślad za sondażami, była zmiana kandydata na prezydenta? Było mi było wstyd, jeżeli był taki cel, kiedy samotna kobieta Małgorzata Kidawa-Błońska, najpierw najlepszy kandydat na prezydenta, po samokrytyce, jak w PRL, musiała niczym niepotrzebny przedmiot zrezygnować ze startu w wyborach. Dzisiaj bym tego nie mówiła, gdyby nie było tego, co było przy poprzedniej ustawie

—powiedziała senator krytykując sposób w jaki procedowano ustawę o wyborach korespondencyjnym przez 10 maja.

Jestem bardzo rozczarowana”

Staroń zwróciła uwagę, że zgłoszone przez nią poprzednio poprawki nie zostały nawet rozpoznane, a tym razem znalazły się w ustawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj