alvaroalvaro78

Dopłaty bezpośrednie 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

o kuźwa! za co dostałeś???

3 minuty temu, debrzyna napisał:

Kiedy? nic nie dostałem oprócz ostrzeżenia 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, soltys48 napisał:

Tobie ostrzeżenie? Przecież powinieneś mieć już immunitet

Nie na tym forum i nie u tego admina.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
33 minuty temu, robert55555 napisał:

Mogą nie połapać. Jak wskażą ci miejsce w którym masz zrobić zdjęcie i np będzie to koło między i wejdziesz w ten punkt(GPS ciebie naprowadzi) to możesz zrobić zdjęcie sąsiad. Musisz mieć na uwadze że sąsiad może mieć inną uprawę niż ty na tej działce. Wtedy mogą wysłać kontrolę że coś im nie gra.

Nawet dokumentom masz robić zdjęcia i wysyłać.

Robisz zdjęcie innego pola wyświetlasz go na monitorze np. laptopa cykasz zdjęcie telefonem z lokalizacja i wszystko gra, słaba jakość ale jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma opcji. Gość prowadzi ciebie w miejsce. Jak j stes w tym miejscu telefon ma aktywne opcje Apart w tej aplikacji. Wtedy możesz zrobić zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

czyli w aplikacji muszę dac uprawnienia do geolokalizacji co jest hmm - bankowi nie daję uprawnień, apce z inpostu nie daję uprawnień.
Ech - powiem że mam nokię 6310i ;)
 

Przykre jest to że zamiast wydać decyzję i kontrolować rolnika to przepisami chcą wymusić na rolniku żeby sam udowadniał co ma gdzie posiane. Zastanówcie się nad tym. Składasz wniosek i tak naprawdę to obowiązkiem arimr jest to zweryfikować czy tam jest to co się zadeklarowało czy też nie. No chyba że chcą ileś osób wypier***ć z roboty bo bkm im nie potrzebny;)
Przykre bo obciążają tą pracą rolnika gdzie powinno to być po stronie ARIMR czyli zatrudniony pracownik który pojedzie w teren i sprawdzi.

  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz rację. Poruszyłeś dobrą stronę medalu.

Ja przedstawię inną stronę medalu. Otóż ktoś w 2020 miał kontrolę i stwierdzono np kod dr14(jednoroczny nieużytek). Wypełniając wniosek na 2021 rok w aplikacji ewniosek widzimy że dana działka jest wyszarzona( mko wynosi 0.00ha).  Nikt nie zmieni mko dla działki nie mając aktualnych map. Takie są bardzo zadko. Pracownik wydaje decyzję i rolnik odwołuje się i jedzie kontrol. Która potwierdza że działka jest użytkowana. Mając taką aplikacje ktoś kto weryfikuje wniosek klika prosząc o zdjęcie. I rolnik robi zdjęcie i kontrola nie jedzie. Nie ma odmowy do takiej działki. 

Każde działanie ma dwie strony medalu.

Nie mówię że aplikacja jest dobra czy zła. Jak zmiana niesie poprawę to jest ok. Gorzej jak zmiana jest na gorsze. 

Myślę że BKM nie zlikwiduja, jesli  zlikwidują to za parę lat firmy zewnętrzne.

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Mam pytanie odnośnie płatności do Lucerny. Płatność do roślin pastewnych w tym roku wyniosła 519 zł do ha. 

Umówiłem się wzeszłym roku z osobą od której dzierżawię działkę 2,9 ha że wsieję wsiewkę lucerny ale tą dodatkową płatnością która do niej będzie dzielimy się po połowie. Zawsze było tam zboże i żeby zmienić. Właściciel brał całość dopłat do tej pory. 

Dobrze to policzyłem 519 x 2,9 : 2 = 750 zł około

Nie chodzi mi o samo obliczenie ale o to czy np. nie ma innej płatności zmniejszonej przez to lub jest jeszcze płatność np do zazielenień? Nie chcę żeby ktokolwiek był pokrzywdzony. Właściciel nie dostał decyzji na piśmie i kazał żebym sam obliczył.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

498.05 x2.9 ha= 1357.35/2=678.68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Dlaczego 498.05 ? Ja mam na swojej decyzji płatność do roślin pastewnych i za 2020 wynosi ona dokładnie 519,70 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na necie wyskoczyła.mi taka stawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    204

Zazwyczaj  do 2 tyg. Ale to "Zazwyczaj "


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Około miesiąca w tym roku, zazwyczaj 3 tygodnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj