alvaroalvaro78

Dopłaty bezpośrednie 2020

Polecane posty

Roki212    1829

A skąd oni mają wiedzieć czy już nie sprzedaję nikt nie domagał się to jakoś było toż logczne że nie powiem że sprzedaję a nie mam tylko że chcę zgłosić bo chcę zacząć :P

No jak sprzedajesz i sobie załatwiłeś zanim się upomnieli to ciekawe jak do tego podejdą

Cytat

W zeszłym  roku sprzedawane były maliny na skup i na skupie zażądali od każdego takiego wpisu wielu nie miało

No bo słabo to było nagłośnione że mało kto o tym słyszał sam dopiero niedawno się dowiedziałem że takie coś jest potrzebne 

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie sanepid w 2012 czy 2013 ganiał wszystkich co sprzedają truskawkę, malinę czy porzeczkę. Trzeba było wskazać co się chce sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Agrest napisał:

No i się zaczyna.

Dziś wezwanie do przedstawienia zaświadczenia z Sanepidu.

 

20210217_140932.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A zapomniałem napisać że w tym tygodniu reszta dopłat na koncie 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829
9 minut temu, robert55555 napisał:

U mnie sanepid w 2012 czy 2013 ganiał wszystkich co sprzedają truskawkę, malinę czy porzeczkę. Trzeba było wskazać co się chce sprzedawać.

Jak to osoba z którą rozmawiałem wczoraj powiedziała "Kontrole gospodarstw  rolnych,  prowadzone są w oparciu o ocenę ryzyka. Surowce roślinne o wysokim ryzyku to owoce miękkie i warzywa zielone, które mogą być spożywane na surowo. Jeśli chodzi o zboża ryzyko jest mniejsze co nie oznacza braku kontroli jedynie bardziej skupiamy się na owocach i warzywach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie była wiadomość puszczona przez sołtysów. Trzeba było mieć zaswiadczenie z agencji o nadanym numerze, wypełnić wniosek i w nim wskazać co się będzie sprzedawało. Jak wsakazales truskawkę to dostałeś na truskawkę. Natomiast PIWET trzeba było mieć nadany numer paszowy, bo na skupie zboża nie można było sprzedać bez tego numeru. Nie widziałem tego ale u mnie PIWET wysyłał swoich pracowników na targ celem sprawdzania dokumentów dla sprzedających świnki czy zboże. Tacy pracownicy chodzili z policja.

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

Ten PIWET to o tym wiedziałem bo miałem już dawno bo właśnie do mieszalni pasz kiedyś jak żyto sprzedawałem to trzeba było mieć ten papier. O sanepidzie dowiedziałem się z forum :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    93

nikt nie dostaje osttanio żadnych wypłat coś cisza w temacie ? decyzja z 18.01 u mnie i też nic nie widzę jak na ten moment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

Decyzja z 26 .01 kasa wczoraj druga decyzja nie wiadomo z kiedy bo nie przyszła  kasa 08.02 na koncie trzecia decyzja z 26 01 jeszcze nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    75

Obszarowka dziś na koncie decyzja 23.01 jeszcze reszta onw  mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

W-M powiat Kętrzyn tez już wszystko na koncie oprócz wypasu, ale to ponoć w powijakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    205

U mnie nic ale dzwoniłem dzisiaj do arimr to wczoraj niby wydali decyzję i kazali czekać na kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
14 godzin temu, galan99 napisał:

Brak takiego wpisu grzywna 5 tyś a że sanepid  teraz mocno wkurwiony przez COVID  to jak toś nie posiada do będzie nie ciekawie a termin miną zeszłego roku jak ktoś nie miał .

Jak przyjebią się do truskawek to będzie nie ciekawie .

Czyli już teraz nie można zgłosić produkcji do sanepidu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25723

Można w każdej chwili. Przecież co roku pojawiają się nowi na rynku, to jak mogli by ich do systemu nie przyjąć. Po za tym mogłeś do tej pory robić zboże paszowe, a chcesz przerzucić się na konsumpcję czy uprawę rzodkiewki - więc muszą Cię przyjąć.

A kara nie 5tys, a od 1 do 5 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, lukasz493 napisał:

nikt nie dostaje osttanio żadnych wypłat coś cisza w temacie ? decyzja z 18.01 u mnie i też nic nie widzę jak na ten moment

U mnie z początku stycznia i dalej cisza !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

wlkp, powiat poznański, reszta dopłat na koncie. Powiedzcie co zasiać w połowie maja żeby dostać jeszcze na grunt dopłaty, i żeby długo na działce nie zalegało bo wczesną jesienią ( max połowa października) pójdzie pszenica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

są do tego jakieś dodatkowe płatności czy tylko podstawowe, myślałem też trochę o łubinie, tylko nasiona drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, adamn999 napisał:

są do tego jakieś dodatkowe płatności czy tylko podstawowe, myślałem też trochę o łubinie, tylko nasiona drogie

Jeśli chodzi o dopłaty to tylko.podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7605
9 minut temu, adamn999 napisał:

są do tego jakieś dodatkowe płatności czy tylko podstawowe, myślałem też trochę o łubinie, tylko nasiona drogie

Do gryki jest ale musi być 5 ha zasiane to dopiero .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak nazywa się ta płatność że dostajesz do 5 ha gryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25723

Jak masz plan rolnośrodowiskowy zrobiony to tak. I nie od 5ha a chyba do 7ha.

 

Możesz peluszkę zasiać. Masę da olbrzymią, azotu zostawi, a i coś może uda się zebrać.

Tylko te minimum 200kg musisz zasiać to kłopotu z chwastem nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19796

Na peluszke za późno

1 godzinę temu, robert55555 napisał:

A jak nazywa się ta płatność że dostajesz do 5 ha gryki.

 PŁATNOŚĆ GALANOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj