yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

andrzej1988    293
Zbyszek3939 napisał:

Zamojszczyzna  pływa  nalało i leje dalej w tym tygodniu nie ma szans coś zasiać może w poniedziałek coś bo przez weekend  silny wiatr ma wiać

ja posiałem tydzien temu i juz widac małe szpileczki. Wschody błyskawiczne beda. Okolice Biłgoraja. Tez cały czas pada z małymi przerwami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262

Co powiecie diflufenikan i flufanacet na 2-3 liść stosował ktoś?? 0.35l

Po rzepaku 10g Gleanu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
1 godzinę temu, Siedzacybyk napisał:

Na słabsze stanowiska ciekawe odmiany to według mnie: KWS Fenomen, LG Jutta, Solehio, Jantarka, KWS Spencer, Euforia.

Solehio to lipa. Przynajmniej u mnie sie nie sprawdziła od 3 do 5 klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
7 minut temu, Tomek90 napisał:

Co powiecie diflufenikan i flufanacet na 2-3 liść stosował ktoś?? 0.35l

Po rzepaku 10g Gleanu 

Gdzie kupujesz glean? Sam expert met nie utrzyma żeby rzepaku nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma potrzeby dodawania gleanu do Experta met. Sam sprzedawca ładnych parę lat temu tak mi zasugerował i od tamtej pory nigdy nie dodaję nic na samosiewy rzepaku do Experta met. Co innego chlorotoluron, tam trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

No gleanu teraz za bardzo się już nie kupi. Sam myśle czym go zamienić, u siebie dawałem go z boxerem i begato. Z tego co trochę czytałem to można dać zamiast gleanu dac tribenuron metylowy ale w ogóle nie wiem czy w tym roku nie poleci sam boxer+legato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262

Gdzie mniejsza obsada wiosna potrafił wyskoczyć u mnie. Ja mam jeszcze stare zapasy Gleanu to dodaję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
13 minut temu, Tomek90 napisał:

Co powiecie diflufenikan i flufanacet na 2-3 liść stosował ktoś?? 0.35l

Po rzepaku 10g Gleanu 

Stosowałem po 0,3l standardowej 500 (diflufenikan i flufanacet)+ 8-10 gr glean. Czysto do zniw.  A glean to dopiero fajnie schodził po 1 września jak się ludziska dowiedzieli, całe kartony przy kasie mieli nawet na magazyn nie dawali. A ostatnio chloropiryfos po 48pln litr widziałem na półce w sklepie  i to 5 oraz litrówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
6 minut temu, Robroy napisał:

No gleanu teraz za bardzo się już nie kupi. Sam myśle czym go zamienić, u siebie dawałem go z boxerem i begato. Z tego co trochę czytałem to można dać zamiast gleanu dac tribenuron metylowy ale w ogóle nie wiem czy w tym roku nie poleci sam boxer+legato.

Boxer cenowo słabo wychodzi zastosowaniu 3 l na 1 ha żeby i zmniejszyć bo plus Legato i mało zwalcza chwastów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262
5 minut temu, taux napisał:

Stosowałem po 0,3l standardowej 500 (diflufenikan i flufanacet)+ 8-10 gr glean. Czysto do zniw.  A glean to dopiero fajnie schodził po 1 września jak się ludziska dowiedzieli, całe kartony przy kasie mieli nawet na magazyn nie dawali. A ostatnio chloropiryfos po 48pln litr widziałem na półce w sklepie  i to 5 oraz litrówki.

Ja mam 600. 200g diflufenikan i 400g flufanacet na litr. Także do 0.3 spokojnie mogę zejść? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18
6 minut temu, galan99 napisał:

Boxer cenowo słabo wychodzi zastosowaniu 3 l na 1 ha żeby i zmniejszyć bo plus Legato i mało zwalcza chwastów .

Czy ja wiem? ja go zawsze dawałem po 2l w mieszaninach i u mnie wychodziło dobrze i cenowo i na polu tak że na wiosnę nie trzeba było dzialać z poprawką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Ja mam 600. 200g diflufenikan i 400g flufanacet na litr. Także do 0.3 spokojnie mogę zejść? 

Zajrzałem w karty, dokładałem do wymienionej wcześniej mieszaniny jeszcze 50-55g metrybuzyny i było czysto do żniw. Całe 10 pln więcej. Nie każde pole jest takie same. Tam gdzie była kontrola- 2 metry w narożu pola to chaber się pojawił, na reszcie go nie było, trochę rdestu mam.Ty jednak powinieneś dać 0,35l a są etykiety że do 0,6l i chabra nie zwalcza nawet taka dawka.

Edytowano przez taux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
29 minut temu, Robroy napisał:

No gleanu teraz za bardzo się już nie kupi. Sam myśle czym go zamienić, u siebie dawałem go z boxerem i begato. Z tego co trochę czytałem to można dać zamiast gleanu dac tribenuron metylowy ale w ogóle nie wiem czy w tym roku nie poleci sam boxer+legato.

ale tribenuron chyba lepiej zostawić na wiosenną poprawkę bo zwalczy więcej niedobitków przy okazji. Sam expert + legato powinien wystarczyć na jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262
8 minut temu, taux napisał:

Zajrzałem w karty, dokładałem do wymienionej wcześniej mieszaniny jeszcze 50-55g metrybuzyny i było czysto do żniw. Całe 10 pln więcej. Nie każde pole jest takie same.

Metrabuzyna w jakim celu, tzn jaki chwast? 

Mam problem głównie z chabrem. 

No metrabuzyna jest niby w expercie, a na etykiecie nie bierze blawatka _koszty rejestracji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

@marluk hm, jak tak myślę o tym to chyba go jednak spróbuje dać teraz z boxerem i legato razem. jak będzie dobrze to może obędzie się bez poprawki na wiosnę. zawsze jeden wjazd mniej ;)

Edytowano przez Robroy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

W tym roku zastosuję takie rozwiązanie .

LENTIPUR FLO 500 SC -  2 litra na 1 ha .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Kupiłem dff i planowałem nim pryskać powschodowo razem z expert metem ale czytam na etykiecie (FLASH 500SC)  że mogę nim pryskać tylko do momentu wschodów. Jak to właściwie działa - patrzeć na substancję czy na etykietę środka?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@galan99 To to samo co Tolurex. U mnie po oprysku Tolurexem 2l/ha jesienią i poprawce wiosną Chiselem było czysto, miotły by nie uświadczył, pojedyncze owsy głuche tylko sterczały, po skoszeniu ściernisko czyściutkie.

Edytowano przez Rolnik200598

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

jest jeszcze jedna metoda. Jak sie wykłosi żyto to sierp i ogień na przód i rada na przyszłosć to nie siejemy pszenicy po życie bo sie zrobi bałagan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj