yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Axd529    117

Według mnie jest za wcześnie ja zawsze pryskam ok 20 maja.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Czy na T2 w pszenicy środek Secardo w dawce 1l będzie ok zawiera on fluksapyroksad (substancja z grupykarboksyamidów)62,5g/l(6,0%)epoksykonazol (substancja z grupy trazoli) 62,5 g/l(6,0%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Muszę interwencyjnie zadziałać na septorioze w pszenicy. Mam na stanie harvige i ewentualni difenokonazol. Dać czysta harvige? Czy coś merdać? W jakiej dawce? Presja  spora,  pszenica po rzpaku nie za mocna, ale wcześniej monokultura zbożowa przez 20 lat

Edytowano przez piotrols

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
andzin napisał:

U nas pada całą noc siąpi, już trochę napadało WLS Łosice

z tego co wiem to w okolicy Łosic spadło 10mm, za to pod Biała Podlaska 20mm spokojnego deszczu od 22 do prawie 8 rano i zapowiadają kolejne opady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
1 godzinę temu, piotrols napisał:

Muszę interwencyjnie zadziałać na septorioze w pszenicy. Mam na stanie harvige i ewentualni difenokonazol. Dać czysta harvige? Czy coś merdać? W jakiej dawce? Presja  spora,  pszenica po rzpaku nie za mocna, ale wcześniej monokultura zbożowa przez 20 lat

monokultura zbożowa  to wymysł jakiegoś badacza żeby zmieniać uprawy , monokultura brak chorób grzybowych , po kuku i rzepaku aż strach patrzeć taki grzyb jak dajesz nawożenie i dobra agrotechnika niema monokultury .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
8 godzin temu, wiktorpietruszka napisał:

Susza + niedobór magnezu?

ACE5D6A5-BDBD-4220-B68F-DC851E8FBF16.jpeg

Nie wymyślaj z tym magnezem.  Sucho zimno i czymś podjarana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, galan99 napisał:

monokultura zbożowa  to wymysł jakiegoś badacza żeby zmieniać uprawy , monokultura brak chorób grzybowych , po kuku i rzepaku aż strach patrzeć taki grzyb jak dajesz nawożenie i dobra agrotechnika niema monokultury .

Poważnie? Widać, że ktoś zaczął pić zdrowie grilla. 😀😀😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
yacenty napisał:

super sprawa z tymi webinariami, dużo info i piwko można wypić leżeć na łóżku hehe Paka mała uwaga następnym razem przy każdej reklamie kolejnego seminarium wklejaj linki, reklama ok ale potem jest 19.55 i szukam po wcześniejszych postach gdzie może być link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, galan99 napisał:

monokultura zbożowa  to wymysł jakiegoś badacza żeby zmieniać uprawy , monokultura brak chorób grzybowych , po kuku i rzepaku aż strach patrzeć taki grzyb jak dajesz nawożenie i dobra agrotechnika niema monokultury .

Heh chyba właśnie cofnąłeś się do XVIII wieku bo bodajże wtedy odkryto plodozmian :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599

Nie cofam się tylko to co widzę z obserwacji co mają w monokulturze pszenice nic się nie dzieje złego pszenice bardzo ładne ładniejsze co maja po rzepaku i kuku wiec jaka jest zasada jaki sens .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Nie cofam się tylko to co widzę z obserwacji co mają w monokulturze pszenice nic się nie dzieje złego pszenice bardzo ładne ładniejsze co maja po rzepaku i kuku wiec jaka jest zasada jaki sens .

Ale to nie jest porównanie. Ma znaczenie zasobność gleby pogoda pH i wiele innych. Przedplon to tylko jeden czynnik. A to że nic złego się nie dzieje to może zasługa fungicydow? Nie twierdzę że nie można mieć wysokiego plonu w monokulturze przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1298
8 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

Nie ma lepszego  stanowiska pod pszenicę niż groch i fasola   / kapustnych nie liczę

U mnie był pasek ziemniaków a obok fasola. Ta po ziemniakach 5 cm wyższa, gęstsza, ciemniejsza. Może zbieg okoliczności, ale z daleka widać dokąd rosły ziemniaki, także nie wiem czy ta fasola taka dobra. 

4 godziny temu, piotrols napisał:

Muszę interwencyjnie zadziałać na septorioze w pszenicy. Mam na stanie harvige i ewentualni difenokonazol. Dać czysta harvige? Czy coś merdać? W jakiej dawce? Presja  spora,  pszenica po rzpaku nie za mocna, ale wcześniej monokultura zbożowa przez 20 lat

Harviga sama może nie pomóc, Dorzuć Difenokonazol i masz niezłą bombę przy takiej presji jak piszesz. Septorioza to podła choroba. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
9 minut temu, ravoj napisał:

U mnie był pasek ziemniaków a obok fasola. Ta po ziemniakach 5 cm wyższa, gęstsza, ciemniejsza. Może zbieg okoliczności, ale z daleka widać dokąd rosły ziemniaki, także nie wiem czy ta fasola taka dobra. 

Harviga sama może nie pomóc, Dorzuć Difenokonazol i masz niezłą bombę przy takiej presji jak piszesz. Septorioza to podła choroba. 

A jeszcze po ziemniakach wczesnych to dopiero jest stanowisko pod pszenice😍😍😍😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
4 minuty temu, yacenty napisał:

chyba najgorsze

Raczej nie masz pojecia o tym co piszesz 😂😂😂 mowie tutaj o ziemniaku ktory schodzi z pola w połowie maja, max poczatek czerwca, a nie o lordzie z ktorym ty sie bawiłeś w kopanie w sierpniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

ziemniak ciagnie z ziemi bardzo dużo wszystkich zasobów. u mnie bez znaczenia czy kopany koniec czerwca czy październik


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Tak jak mówią żeby po grochu tylko rzepak siać, zawsze siałem pszenicę i była idealna w tym roku rzepak i przez pół pola ziemię widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
10 minut temu, yacenty napisał:

ziemniak ciagnie z ziemi bardzo dużo wszystkich zasobów. u mnie bez znaczenia czy kopany koniec czerwca czy październik

To muisz miec slabo zasobne te ziemie. A ile i co dawales pod ziemniaki? A zachwaszczenie jak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    958
7 godzin temu, Mich9 napisał:

Tak jak mówią żeby po grochu tylko rzepak siać, zawsze siałem pszenicę i była idealna w tym roku rzepak i przez pół pola ziemię widać.

Tak jak piszesz to pewnie coś jest że rzepak nie lubi takiego przedplonu? Raz zasiałem po fasoli i jakiś słaby był a pszenice zawsze są idealne po fasoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

słaby rzepak po fasoli to zapewne przez środki pozostałe w glebie bo w obu przypadkach stosuje się comand 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9
8 godzin temu, ravoj napisał:

U mnie był pasek ziemniaków a obok fasola. Ta po ziemniakach 5 cm wyższa, gęstsza, ciemniejsza. Może zbieg okoliczności, ale z daleka widać dokąd rosły ziemniaki, także nie wiem czy ta fasola taka dobra. 

Harviga sama może nie pomóc, Dorzuć Difenokonazol i masz niezłą bombę przy takiej presji jak piszesz. Septorioza to podła choroba. 

A dawkowanie podpowiesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj