yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Gość   
Gość
Papkin napisał:

Panowie jutro minie 2 tygodnie jak zasiałem ostatni kawałek pszenicy. Niestety nic jeszcze niema na wierzchu. Dzień po zasianiu zaczęły się dosyć intensywne deszcze i tak przez cały tydzień, temperatury też były dosyć niskie. Wzejdzie to jeszcze czy czeka mnie powtórny siew?

To ku.wa zobacz jak to wygląda w ziemii !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
ZELKOW napisał:

jak u was Panowie wyszła w tym roku konsupcja jakie parametry?

Wyrównanie od 88 do 90 gestość okolo 77-78 gluten 22-25 białko 11-12


plon plus minus 6 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie białko 15,5 gluten 34 gęstość 78,5. Jeszcze nie ważna, trzecią dawkę dałem dość szybko A na kłos z T3 dałem 4 l basfoliaru. Ciekawe czy to miało wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

te siane 9-11.10, u nas jakby to powiedzieć "kapkę" mokrzej

20201023_102157.jpg

20201023_102246.jpg

20201023_102558.jpg

20201023_102613.jpg

20201023_103708.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moja siana 9.10 na "iłach", od następnego dnia przez tydzień spadło prawie 90 l/m deszczu, narazie nawet nie szpilkuje. Jeszcze 1,5 ha zostało do siewu, ale zaorane bezpośrednio przed deszczami i mokro jak diabli. Ten tydzień bez deszczu (dziś rano 0,5 mm), na kolejny niby też bez opadów, to może coś da radę z tym zrobić.. Na lżejszej ziemi wczoraj poszły herbicydy, pszenica w fazie 3 liścia, chwasty rosną jak szalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Zapracowany napisał:

U mnie białko 15,5 gluten 34 gęstość 78,5. Jeszcze nie ważna, trzecią dawkę dałem dość szybko A na kłos z T3 dałem 4 l basfoliaru. Ciekawe czy to miało wpływ.

moja zamknęła się w 2 zabiegach przy tych parametrach bez jakichkolwiek odżywek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

U mnie też mokro, to jest biała borowina i wystarczy godzinka wiatru i wydaje się, że pole suche. Zasiadłem wczoraj ostatni kawałek, bo wcześniej nie szło w pole wjechać takie błoto, talerzowka się zalepiala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

ja wczoraj chciałem siać, 3 kroki po polu i taki efekt.
Pomyślałem, będę dziś walczył. Budzę się rano, a tu 4l na deszczomierzu, na polach woda znów stoi

20201023_104717.jpg

  • Confused 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Witam, wczoraj miało nie padać więc pisze mieszanka dff 0.3 i chlorotoluron 2l, 10 min po oprysku działki 2 ha zaczęło mrzyć i tak do dziś rana, spadło w sumie 4mm, pszenica 5 liść więc i chwasty dosc wyrośnięte, zastanawiam się czy te środki zadzialaja na chwasty które już wzeszly przez korzeń czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeczytaj uważnie etykietę dff i ctu, odnośnie mechanizmu działania tychże substancji 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Ja też czekałem cały tydzień bo na polu kluski się lepiły, a ma agregat bierny i jak traktor się podkopuje to g... Nie robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    129

Planuje opryskac pszenicy CTU + DFF. Pytanie co dodać na samosiewy rzepaku i w jakich dawkach zastosować te środki. Ostatnio w psznżycie dawałem 1.5 Lentipuru + 0.2 Legato i było ok ale było stanowisko po kukurydzy i mała presja chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

Fakt, zapomniałem o snajperze, gapa. Dzięki. 

Będę łączył CTU z Flufenacetem i DFf w środku Mertil 600 to spokojnie 700 g CTU mi wystarczy na wyczyńca i kilka innych uciążliwych. W tych warunkach powinno obyć się bez poprawek. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie tyle mijaków że aż wstyd, ale jak się człowiek śpieszy... 

W którym roku kurzak zadziała bo się ze mną sprzeczają, że dopiero w drugim czy trzecim roku... Prawda to? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Potwierdzam w pierwszym i to konkretnie,ale też zależy jaki kurzak. Radze tez nie przesadzić z ilością, szczególnie jeżeli przyszłaby susza. 

Edytowano przez driver24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Kurczak jest bardzo agresywny na polu, ojciec sypie spod kur to max 1t na ha pod zboże. I tylko pod ozime, bo w jarych to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1130

wiele osób myli pojęcie lub też błędnie nazywa kurzak. Jedni mają na myśli same odchody a inni odchody i słoma. Także zawsze lepiej doprecyzować o co konkretnie nam chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

W domowej hodowli zawsze idzie trochę słomy ale niewiele. Na fermach to różnie, czasami słomy prawie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak jeżdżę po kurczaki na fermę (kupuję takie odchowane) to przeważnie są tak brudne i jest tam taki syf, że klękaj narodzie, ścielą chyba tam tylko raz jak pisklęta im mają przywieźć. U siebie ścielenie co najmniej 2x dziennie a i tak jak wybiję wszystkie i wyrzucam to jest piękny ubity "dywan".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

Wujas dał w zeszłym roku pod pszenzyto, wiosna wystartował z dawka saletry 200kg/ha a jak zaczelo ciągnąć z kurzaka to 3x skracał i kolor miało aż granatowy, efekt pola w średniej kulturze ale przy Ok opadach dało mu 8.3 tony z ha.sam bobek bez słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj