yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Torus    29
22 minuty temu, Uziu92 napisał:

panowie mozna jeszcze bezpiecznie zwalczyć chabra galaperem w pszenicy , flagi jeszcze nie ma a jak jest to może gdzieś miejscami.

Galaper do bbch 32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

Wiem, że to nie najlepsze miejsce, ale trochę się znamy, więc mam do Was prośbę.

W wolnej chwili kliknijcie w ankietę dla dobra studenta, podeślijcie komuś na FB, będę wdzięczny - pozdrawiam. 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeQELd2QjU7sDDzvjrWwrIWg6YYojNXC6sZRVRt9XLwfqXtqg/viewform?vc=0&c=0&w=1&fbclid=IwAR1am6BoTEYeUoGqRy7cAHXuEvVXm_F4u0IGPlQfrl0LllbEDPltdXJfTsA


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    481

Nie wiem czemu tam osobno jedziecie z mikro i grzyb i regulacja. Ja wszystko naraz mieszałem i brak przypaleń a już tydzień po zabiegu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1388
Napisano (edytowany)

Bo przypalenia to raczej skutek warunków w trakcie zabiegu, a nie samej mieszanki, chyba że ktoś napakuje mocznika xD

Edytowano przez jajonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
57 minut temu, ravoj napisał:

Wiem, że to nie najlepsze miejsce, ale trochę się znamy, więc mam do Was prośbę.

W wolnej chwili kliknijcie w ankietę dla dobra studenta, podeślijcie komuś na FB, będę wdzięczny - pozdrawiam. 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeQELd2QjU7sDDzvjrWwrIWg6YYojNXC6sZRVRt9XLwfqXtqg/viewform?vc=0&c=0&w=1&fbclid=IwAR1am6BoTEYeUoGqRy7cAHXuEvVXm_F4u0IGPlQfrl0LllbEDPltdXJfTsA

"Jaki program antywirusowy chroni Pana(i) smartfon?"Na to pytanie brakuje odpowiedzi wbudowany antywirus

Czym może być spowodowane pomarszczenie brzegów liścia podflagowego? 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonatansad    7
5 godzin temu, Tigon napisał:

można mieszać moddus/medax z priaxor'em?

zależy kiedy robiłeś t1

t1 robiłem 18 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
Napisano (edytowany)
16 godzin temu, dzidzia202 napisał:

Co to za chwast i czym to zwalczyć można w przenicy jak na zdjęciu.

20200508_150658.jpg

wg mnie to przetacznik perski,  i można to zwalczyć np chlorosulfuron, tribenuron metylowy, fluroksypyr. Nie zwalczałbym tego teraz, rośnie max 20cm, jest szkodliwy późną jesienią i na początku wegetacji wiosennej bo zagłusza zboża.

Edytowano przez taux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25724
1 godzinę temu, PanPawel napisał:

@Agrest Ty tak narzekasz na tą Euforie 🤣 u Ciebie też trafia się żyto/pszenzyto w plantacji po nasienie z centrali? 

Ogólnie deszcz mocno ruszył moją euforię. 

Mam hektar pszenicy po agreście. 18 lat tam rósł, w siewniku nie miałem innej odmiany i powiem że na tym hektarze tak z 10 kęp obcego się znajdzie. I raczej pszenżyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

Wczoraj minęło trzy tygodnie od zabiegu Mustangiem Forte w pszenicy ozimej. Dopiero widać, a przynajmniej tak sądzę, efekty na chabrze, tzn. dolne liście i łodygi robią się fioletowe, im mniejsze rumiany polne tym bardziej żółte (lub brązowe), podobnie ostrożeń polny. Najlepiej trzyma się fiołek, bo nawet zakwitł po zabiegu; im mniejszy tym bardziej żółknie od środka. Ogólnie stwierdzam, że wcale kilka godzin po zabiegu nie przestały te chwasty rosnąć, bo jak wytłumaczyć, że chaber był mniejszy od pszenicy, a teraz niektóre okazy wystają ponad łany i mają pąki kwiatów? Na drugi dzień po zabiegu chaber wydawał się lekko zwiędnięty, a po tygodniu już był wyprostowany. Kilka lat temu stosowałem ten herbicyd w jęczmieniu jarym i też efekty były rozłożone w czasie. Zastosowałem maksymalną zalecaną dawkę.

Chciałbym pszenicę dokarmić dolistnie, tylko czy te chwasty na pewno już nie odżyją? Czy u Was też tak długo trwa zwalczanie chwastów po zastosowaniu Mustangu Forte?

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

W takim razie jutro opryskam mieszanką Mikrokomplexu z Plonvitem Zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25724

Jak chaber wyprostowany to już nie zginie. Zimne noce osłabiły działanie. Podobnie kwitnący bratek. Ten nawet jest ujęty jako średniowrażliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    140
2 godziny temu, Uziu92 napisał:

panowie mozna jeszcze bezpiecznie zwalczyć chabra galaperem w pszenicy , flagi jeszcze nie ma a jak jest to może gdzieś miejscami.

Fluroksypyr bez obaw można stosować do liścia flagowego, tylko dlaczego na chabra? Lepszy będzie tribenuron w zmniejszonej dawce czyli 20 g/ha (formulacja 75 WG), 30 g/ha (formulacja 50 SG).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7977

ten pierwszy czyli galaper czy starane prędzej dostanę na miejscu , to jutro już bym jechal. Dziś dawałem fungicyd i regulacje modusem , ile bezpiecznie odczekać na ten herbicyd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

ja dziś galaperem poprawiałem po jesiennym odchwaszczaniu, przytula wyskoczyła


drugie kolanko na wysokości 1.5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
11 minut temu, Uziu92 napisał:

ten pierwszy czyli galaper czy starane prędzej dostanę na miejscu , to jutro już bym jechal. Dziś dawałem fungicyd i regulacje modusem , ile bezpiecznie odczekać na ten herbicyd ?

Chłopie Galaper ani Starane NIE działa na chabra !!!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Na liściu jest początek dtr. Ale co to będą te jasne plamy?

E68C57F6-7E12-4BE9-A94A-7983917B0420.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7977
PUSSY napisał:

11 minut temu, Uziu92 napisał:

ten pierwszy czyli galaper czy starane prędzej dostanę na miejscu , to jutro już bym jechal. Dziś dawałem fungicyd i regulacje modusem , ile bezpiecznie odczekać na ten herbicyd ?

Chłopie Galaper ani Starane NIE działa na chabra !!!!

chabra mają we wrażliwych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
Napisano (edytowany)

Axial Komplett Pak w pszenicy jarej rumianek weźmie?

 

Edytowano przez Mostowiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobi    11

Mieszał ktoś Priaxor + Duett Ultra? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
2 godziny temu, lukaszm napisał:

Wczoraj minęło trzy tygodnie od zabiegu Mustangiem Forte w pszenicy ozimej. Dopiero widać, a przynajmniej tak sądzę, efekty na chabrze, tzn. dolne liście i łodygi robią się fioletowe, im mniejsze rumiany polne tym bardziej żółte (lub brązowe), podobnie ostrożeń polny. Najlepiej trzyma się fiołek, bo nawet zakwitł po zabiegu; im mniejszy tym bardziej żółknie od środka. Ogólnie stwierdzam, że wcale kilka godzin po zabiegu nie przestały te chwasty rosnąć, bo jak wytłumaczyć, że chaber był mniejszy od pszenicy, a teraz niektóre okazy wystają ponad łany i mają pąki kwiatów? Na drugi dzień po zabiegu chaber wydawał się lekko zwiędnięty, a po tygodniu już był wyprostowany. Kilka lat temu stosowałem ten herbicyd w jęczmieniu jarym i też efekty były rozłożone w czasie. Zastosowałem maksymalną zalecaną dawkę.

Chciałbym pszenicę dokarmić dolistnie, tylko czy te chwasty na pewno już nie odżyją? Czy u Was też tak długo trwa zwalczanie chwastów po zastosowaniu Mustangu Forte?

jaka dawkę dałeś?

po Mustangu Forte to chaber powinien po 3 dniach "pochylić głowę" a po tygodniu to już się "kłania"

do tego Mustang w dawce 1l/ha powinien wziąć niekwitnącego bratka - jak juz kwitnie to juz go mustang nie położy bo kwitnącego ma w średnio wrażliwych  

w zeszłym sezonie na liść podflagowy flagowy dawałem Biathlon w max dawce aby zwalczyć chabra - ten to faktycznie działa powoli i pierwsze efekty to najprędzej były widoczne po 2 tygodniach

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

weźmue chabra, galaperem to chyba nawet można jechać jak są kłosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294
8 godzin temu, taux napisał:

wg mnie to przetacznik perski,  i można to zwalczyć np chlorosulfuron, tribenuron metylowy,

A wiesz może czy jest sens to zwalczyć z punktu ekonomicznego i czy przemocą już nie jest za duża. Ewentualnie jak bym to zostawił to wysokie to urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj