yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Andzej23    80
Kobek napisał:

3 godziny temu, Andzej23 napisał: Naprawdę w sieci jest taniej? Ja kupiłem moddusa 250ec po 119zł netto/litr w 20l opoakowaniu. Podajcie stronę gdzie jest taniej. U nas praktycznie w tej cenie jest w litrówkach. 148 zł/litr brutto Jeśli 148 brutto to netto wychodzi około 137zł/litr (8 % vatu) , także do 119 daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

zamiennik 113 brutto ;), 109 w bańkach 5l

Edytowano przez kellyq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Kolego zamiennik to do 100 znajdziesz. Chodzi mi o porównanie tego samego produktu, za jaką minimalną cenę można kupić go w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1380

@Andrzej23 ale zamiennik to dokładnie to samo, więc po co przepłacać, modan w sklepie farmera po 116 brutto w litrówkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Windsar 104,33 brutto/litr


Ja kupiłem u osadkowskiego, także chyba nie mam się czego bać


Nie chodziło mi o przepłacanie za to że to syngenta tylko porównanie Tych Samych Produktów. Twoim rozumowaniem mogę powiedzieć, że Ty przepłacasz bo windsar jest tańszy w sklepie stacjonarnym. Każdy kupuje co uważa. Ja kupiłem moddusa bo uważam, że jest bezpieczny i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Witam,kiedy stosujecie 2 dawke N na pszenice ozimą.Pierwszą stosowałem 6 marca,a drugą kiedy najlepiej podać.Dodam,że to bedzie ostatnia dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Weź jeszcze poprawkę na ilość hektarów im więcej tym masz lepszą pozycję do negocjacji oraz lokalizację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
27 minut temu, jajonasz napisał:

@Andrzej23 ale zamiennik to dokładnie to samo, więc po co przepłacać, modan w sklepie farmera po 116 brutto w litrówkach 

Słyszałem że w zamiennikach używany jest tańszy i gorszy jakościowo nośnik substancji czynnych, ale ile w tym prawdy? 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No w końcu z czegoś bierze się różnica w cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296
17 minut temu, lukasz1995 napisał:

Witam,kiedy stosujecie 2 dawke N na pszenice ozimą.Pierwszą stosowałem 6 marca,a drugą kiedy najlepiej podać.Dodam,że to bedzie ostatnia dawka

Znam, takich co dali wszystko w pierwszej dawce i myślę, że dobrze zrobili z uwagi na idącą suszę. Mnie zostało 30% do wysiania, czekam na zapowiedź deszczu, którego może szybko nie być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Stosował ktoś :

Zestaw mocy Yodo- Fundamentum 700 WG 30G + Yodo 100 OD 0,1L + Asystent 100ML+ Adjusafner 0,1L

Wart uwagi czy pozostać lepiej przy Axial pak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15
Mecha napisał:

Co polecacie na przytulię, rumian i trochę miotły? Axial komplet? Lancet? Czy coś innego? 

Na jesieni poszedł expert met

witam ,po zastosowaniu w pszenicy lancetu czy w pierwszym roku po można uprawiać groch , proso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
6 minut temu, Roxer napisał:

Słyszałem że w zamiennikach używany jest tańszy i gorszy jakościowo nośnik substancji czynnych, ale ile w tym prawdy? 🤷‍♂️

Masz rację to tak jak z lekami substancja czynna moze być gorszej jakości i piec substancje dodatkowe które różnie wspomagają jej działanie a nie są wymienione na etykiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1290
4 godziny temu, piozz napisał:

Sasiad siał mieszanine nawozów saletre z mocznikiem czy to dobre rozwiazanie?? "nigdy o takim mieszaniu nawet niemyslem ale przyznam sie zaciekawilo mnie ono.. Wypowiecie sie na ten temat?

Robiłem tak z saletrą kędzierzyńską, która jak wiadomo jest w innej granuli i nic się nie działo. Saletra biała z mocznikiem Pulan robi papkę, ale z kędzierzyńską Zaksan  czy inną w granuli spoko się miesza i w miarę równo wysiewa. Bynajmniej u mnie. Efekt jak przy RSM, zarówno szybki jak i na dłużej. 

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

 

6 godzin temu, Mecha napisał:

Mhm czyli 1l +0.3 i później 0.2. A czemu akurat na flagę?

By usztywić dokłosie jeszcze. 

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1290
4 godziny temu, piozz napisał:

Czytalem w necie o tym kilka stron przejrzalem ale chcialem sie dopytac. A jak z dzialaniem tej mieszaniny

A jak ma być z działaniem, działa tak samo jak saletra i mocznik podane oddzielnie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Do wyboru coś z: epoksykonazol, protiokonazol, cyprokonazol lub tebukonazol. Ze strobiluryn - pikoksystrobina


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
piotrek12413 napisał:

Witam, stosował ktoś saletre wapniowa dolistnie w dawcę 1.5-2 l na hektar w pszenicy ozimej ? Rozmawiałem ze znajomym i bardzo chwalił, koszt nieduży a efekt przynajmniej wizualny bardzo zadowalający 

kiedyś stosowalem na zolknacy jęczmień jary gdzie było niskie ph, co 2 tygodnie po 2l i faktycznie kolor się poprawił a jeśli chodzi o plon to ciężko powiedzieć bo i tak był niższy przez niskie ph ale na pewno gdybym nie stosowal saletry wapniowej dolistnie to nic bym nie zebral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, STANK napisał:

witam ,po zastosowaniu w pszenicy lancetu czy w pierwszym roku po można uprawiać groch , proso

Ja siałem groch po pszenicy, którą odchwaszczałem lancetem i nie było z tym żadnego problemu. Ale najlepiej by było jak byś przedstawiciela dopytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cackiD    14

Siałem proso kilka razy po lancecie w pszenżycie rok wcześniej i jest ok.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
1 godzinę temu, Roxer napisał:

Słyszałem że w zamiennikach używany jest tańszy i gorszy jakościowo nośnik substancji czynnych, ale ile w tym prawdy? 🤷‍♂️

oczywiscie ze tak, nosnik jest tez wazny. dlatego kupuje roundup 720 granula, on ma najlepszy nosnik i mozesz zejsc z dawki duzo, nawet mi sam zbija ph wody z 7.5 na 4.5 sprawdzalem. dodatkowo mozna zejsc ponizej 100l/ha wody to jeszcze lepiej dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Na Podkarpaciu zapowiada się kilka tygodni bez deszczu i się zastanawiam czy nie podać w tym tygodniu całego azotu który został zaplanowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj