Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

PawKam22    68

Każdy robi po swojemu i jak się komuś jego sposób sprawdza to Ok ja jadę z PK jesienią od lat a N na raz przedsiewnie kiedyś jako SB-2 teraz stosuje saletrzak SB-2 było bdb ale ceny powalają i przy tej cenie szukam oszczędności na każdym kroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ale to P czyli fosfor w jakim nawozie podajesz na jesieni ? bo jak Polidap to on ma azot 18 46 to ten azot nie zginie przez zime ? bo fosfor to wiadomo ze nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2037

Straty są wszędzie, część składników idzie w powietrze część dla rośliny a część staje się forma nie dostępna dla roślin. Zależy kto ma jaka zasobność i w co. U mnie na tym polu to brak wszystkiego a chwast też potrzebuje trochę azotu żeby rosnąć na jesieni i stać się zielonym obornikiem 😁 oczywiście z umiarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Polidap daje na ściernisko + saletra  + 2/3 corncali i sieje poplon słoma zostaje ,1/3 corncali i saletrzak przed uprawą przedsiewną ,słoma i polon zeźre azot

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2037

Kuzyn stosował rsm przez dwa lata na wszystko i jakoś wrócił do saletry 😀 . Każdy ma inne pola i inne warunki i to co u jednego się sprawdzi już u drugiego może być niewypałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

Wrocil bo mzoe mu sie nie chcialo rozlewac juz.Azot jak azot taki sam w RSm jak w moczniku czy saletrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja w tym roku po najmniejszej lini oporu. Bezorkowo strip-till i do tego konwizo. Strip-till z jednym nawozem i planuje polifiske 6. Ile tego można by maksymalnie wysiać podsiewaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839
14 godzin temu, Damianek20 napisał:

Werbkowice już wydają nasiona ale cena 🤦 wojownik jednostka 700 zł 

Kureła, zarobiony byłem piątek sobota wydawał, pojechałem w sobotę koło południa mało co zostało i nici z moich oszczędności.. wziąłem większość coś z dawnej syngenty i kilka jednostek tego wojownika.. 

Mam nadzieję że o wiele wiele lepiej te buraki wyjdą  w tym roku u mnie, A jak nie, i nie budjet doplaty to będę siał dla nie wypadniecia z tematu.

14 godzin temu, Damianek20 napisał:

Ja rozdzielam pk na jesień i na wiosnę. Na późną  jesień poszło ok 150 kg soli i 100 polidapu . 500 kg wapna zaraz na ściernisko a pod koniec października dane 18 rozrzutników obornika na 1,3 h. Na wiosnę 150 kg soli i 250 polifoski 6 pójdzie jeszcze 400 kg saletrzaku z borem  i 150 kg siarczanu magnezu i coś i trochę saletry po wierzchu oraz standardowo 500 kg wapna przed okryciem ziemi . Pole jest dość ubogie w skladniki dlatego takie dawki. Może na zero wyjdę zobaczymy 

Po 1 zależy jaki rozrzutnik, 5t, 10 czy 15t? 😁 dość ubogie tzn co zawartości średnie czy niskie?

W Oborniku chyba sporo potasu, to z soli bym zrezygnował i na upartego te 200kg polifoski dał plus saletrzak, jeżeli dobrze liczę to masz azotu jakieś 12+108, więc z saletry też bym zrezygnował.  Wiem wiem, krzyczałem że będę sypal więcej, ale azot drogi więc pierdzielic to, jak ma być to będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

To jak nasiona już są to wiadomo kto ile sieję To Panowie krótka piłka  kupię 10 samochodów wysłodki odbieram sam Jak ktoś zainteresowany zapraszam myślę że się dogadamy Podkarpackie Lubelskie od  KSC 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    171

Jakie pomysły na ochronę w tym roku. Zawsze szedł Betanal max ale zapas już wyczerpałem. Pole bez presji samosiewów rzepaku. Bardziej problem z chabrem. 

Goltix titan 1.5L plus powertwin 1L?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
Emil39 napisał:

To jak nasiona już są to wiadomo kto ile sieję To Panowie krótka piłka  kupię 10 samochodów wysłodki odbieram sam Jak ktoś zainteresowany zapraszam myślę że się dogadamy Podkarpackie Lubelskie od  KSC 

Ile za auto placisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134
38 minut temu, Dream1990 napisał:

Do 2-3 zabiegu dawałem jeszcze lontrel 0,3L ? Dobry adiuwant? Atpolan?

Zamiast lontrlu dawalbym venzar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

A ja słyszałem o dodawaniu lontrelu po 0,15l do każdego zabiegu i chyba tak zrobię, bo mam placowo ostrożnia na polu. Planowane 3 zabiegi z goltixu i powertwina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    171

Raczej do pierwszego nie dam ale przy drugim chyba dorzuce, szczególnie ze względu na chabra. Lenacyl był w betanalu a i tak trzeba było lontrelem czyścić. Kwestia co na polu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj