Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

mds212    2133
1 godzinę temu, Jk1976 napisał:

U mnie podobnie jeszcze pewnie wyjdą 

U mnie to samo. SIane 12 kwiecienw schody mzoe 30%. Tez gleboko poszly i dlugo wychodza. A zimno im wcale nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janekkowal    13
8 minut temu, kuba24051 napisał:

Ale co namieszali? wycofali jedna substancje która i tak gowno dawala w buraku

U mnie zawsze Betanal + Goltix i było zamiecione,  Na ostrzeń ewentualnie zabieg lontrelem.  Dla mnie betanal to podstawa od lat.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
Napisano (edytowany)
11 godzin temu, kuba24051 napisał:

Ale co namieszali? wycofali jedna substancje która i tak gowno dawala w buraku

Może u ciebie ,wielu stosowa od lat i byli bardzo zadowoleni , jak jesteś taki mądry to podaj czym obecnie pryskasz

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
3 godziny temu, miwigos napisał:

Może u ciebie ,wielu stosowa od lat i byli bardzo zadowoleni , jak jesteś taki mądry to podaj czym obecnie pryskasz

Pewnie stosuje te same substancje z wyłączeniem tej co usuneli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

50 l napadało buraka w jednym miejscu stały 2 dni w wodzie... Co najlepiej teraz zastosować ? Jakieś asahi ? Buraki w fazie pary liści fałszywych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
miwigos napisał:

Konkretne dawki ile jaki środek

A co policzyć sobie nie umiesz ile trza dać posczegolnego środka żeby wyszło tyle co w betanalu? Jeżeli tak to czas wrócić do szkoły. Betanal miał 4 substancje wycofali 1 a 3 pozostałe spokojnie można wykorzystywać dalej. Powertwin i venzar i już masz te 3 substancje co w betanalu. Parę obliczeń na poziomie szkoły podstawowej i masz dawki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
21 minut temu, e2visionamd napisał:

50 l napadało buraka w jednym miejscu stały 2 dni w wodzie... Co najlepiej teraz zastosować ? Jakieś asahi ? Buraki w fazie pary liści fałszywych

Pielnikiem wzruszyć ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
1 godzinę temu, mds212 napisał:

A co policzyć sobie nie umiesz ile trza dać posczegolnego środka żeby wyszło tyle co w betanalu? Jeżeli tak to czas wrócić do szkoły. Betanal miał 4 substancje wycofali 1 a 3 pozostałe spokojnie można wykorzystywać dalej. Powertwin i venzar i już masz te 3 substancje co w betanalu. Parę obliczeń na poziomie szkoły podstawowej i masz dawki

Dzięki filozofie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Rolnicy sie rozleniwili przez tych doradzcow czy cukrownie. Bo dostaja gotowy plan czego dac ile i kiedy. A jak przychodzi sammeu cos obliczyc to jzu wielki problem i tzreba po forum pytać

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18
Napisano (edytowany)

Zastanawiające te wschody bo ostatnie lata to ciężki temat u mnie nie ma tragedii bo siane 13 kwietnia i około 2/3 w fazie liścieni za to niektóre jeszcze nie skiełkowały ~10 % różne siewniki bo specjalnie na kawałek usługowo brany siewnik , pola zadbane od a do z , jedynie K , Mg , S zimą natomiast wiosną N ,P jak już to jedynie widzę możliwość w przesunięciu P,K na jesień jak to nie wypali to obastawialbym nasiona..

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

W poprzedni roku była susza podczas siewów. W tym roku wilgotność byłą ok ale temperatura była za niska. Według mnie to zaważyło na wschodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

E no bez przesady już. Z tych czerwcowych to już za dużo nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał98    13

buraki siane 23.04 ok 80% w fazie rozwijających się liścieni ( nadniach powinny wschdzić) reszta nasion na wierzchu puszczają korzonki. P.S chwastów praktycznie brak poza sporadycznie występującymi samosiewami rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Po trzech dniach jak mnie nie było na polu  wschody na poz 60 % juz tak źle to nie wygląda ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

U mnie to samo przez 2 dni z 30 % wschodow zrobilo sie 60-70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Moje siane 25.04 dziś chodziłem po polu to jeszcze się zejdzie kilka dni, zanim wyjdą na wierzch. Chwastów jak na razie nie widać, problemem natomiast stała się nadmierna wilgoć. Może być problem wjechać z pierwszym zabiegiem, bo na weekend prognozują kolejne 10mm.

IMG_20210505_093348.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Znacie jakiś graminicyd z którym można jak najwcześniej wjechać w burak. Pacjent to owies głuchy, część pola zielona, buraku na razie nie widać - siany dwa tygodnie temu. Do tej pory stosowałem agil ale może jest coś co można zastosować wcześniej niż pierwsza para liści buraka?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

A nawet jak się buraku pojawi to i tak graminicyd można śmiało stosować beż względu na fazę buraka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Chyba nie jestem taki odważny, wolę trochę poczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Jeśli nie ma buraków to glifo będzie chyba najtańsze, i najskuteczniejsze. Jeśli będzie się dało, to sam go zastosuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj