TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SamaPrawda    412
Lok125 napisał:

Panowie wy też nie dostaliście jeszcze pierwszej raty z mr z naboru 2020 czy tylko ja mam takie szczęście? Już czekam 5 miesięcy i nadal cisza....

Odezwij się do Agencji skoro cisza, po 90 dniach powinni Ci wysłać pismo o niezałatwieniu sprawy w terminie, chociaż różnie to bywa z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Wie ktos kiedy nabor w 2022 ? 

I pytanie do osob ktore braly mr jesli np skladanie wnioskow konczy sie ostatniego maja to kiedy mozna liczyc na kase po jakim czasie od zlozenia wniosku albo zakonczenia naboru ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makorz    0

Dzień dobry, 

Nie wiem czy to już ja zgłupiałam, czy osoby pracujące w agencji są na tyle niekompetentne. Proszę o pomoc ponieważ podobno powinnam wycofać złożony wniosek ze względu na niespełnienie kryterium:

"§5. 1. 6) tytuł wykwalifikowanego robotnika lub tytuł mistrza, lub tytuł zawodowy lub tytuł zawodowy mistrza, w zawodzie wymienionym w ust. 3 załącznika nr 1 do rozporządzenia, uzyskany w formach pozaszkolnych, oraz co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie." 

Posiadając tytuł zawodowy dekarza i 7 lat KRUS-u to spełniam ten wymóg oraz otrzymam 3pkt ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonio    2
makorz napisał:

Dzień dobry, 

Nie wiem czy to już ja zgłupiałam, czy osoby pracujące w agencji są na tyle niekompetentne. Proszę o pomoc ponieważ podobno powinnam wycofać złożony wniosek ze względu na niespełnienie kryterium:

"§5. 1. 6) tytuł wykwalifikowanego robotnika lub tytuł mistrza, lub tytuł zawodowy lub tytuł zawodowy mistrza, w zawodzie wymienionym w ust. 3 załącznika nr 1 do rozporządzenia, uzyskany w formach pozaszkolnych, oraz co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie." 

Posiadając tytuł zawodowy dekarza i 7 lat KRUS-u to spełniam ten wymóg oraz otrzymam 3pkt ? 

 

masz mieć zawód rolnik a nie dekarz😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Brak wykształcenia nie jest powodem dla którego trzeba wycofać wniosek . Wykształcenie można uzupełnić . Pewnie nie masz 8 pkt

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

No ja dzwoniłem do nich już ze 2 razy, kazali uzbroić się w cierpliwość bo za dużo wniosków a za mało ludzi i nie zdarzają na czas rozpatrzyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makorz    0
Dnia 22.10.2021 o 19:23, slonio napisał:

masz mieć zawód rolnik a nie dekarz😁😁

 

Dnia 22.10.2021 o 20:01, masa24 napisał:

Brak wykształcenia nie jest powodem dla którego trzeba wycofać wniosek . Wykształcenie można uzupełnić . Pewnie nie masz 8 pkt

No dobrze jeśli tak to pojmujemy, ale najzwyczajniej w świecie technik dekarz spełnia wymóg "5) wykształcenie średnie oraz co najmniej 4-letni staż pracy w rolnictwie", ale posiadając tytuł zawodowy już nie spełniam tego wymogu. 

"6)   tytuł wykwalifikowanego robotnika lub tytuł mistrza, lub tytuł zawodowy lub tytuł zawodowy mistrza, w zawodzie wymienionym w ust. 3 załącznika nr 1 do rozporządzenia, uzyskany w formach pozaszkolnych, oraz co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie."

- rozumiem że w wymogi łapią się tylko zawody wymienione w załączniku nr 1 i żadne inne tak? 

Osoba która ukończyła szkołę zawodową o profilu dekarza nie spełnia warunków dotyczących kwalifikacji zawodowych? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Kiedy mogę składać wniosek o 2 ratę ? W czerwcu dostałem pieniadze, jeszcze czekam na opryskiwacz... czy jak opryskiwacz mi dojdzie to mogę wtedy składać wniosek ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie jak to jest z zamianą sprzętu we wniosku mogę np zamienić jak mam opryskiwacz 1000 na pług 3+1 już po podpisaniu umowy i wyplacie 1 raty (pkt by wystarczyło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W młodym rolniku nie podpisuje się umowy. A zmieniać założenia biznesplanu możesz do złożenia wniosku o drugą ratę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@freetaxi  Mam pytanko jeżeli we wniosku mam dajmy na to za 120 ziemie 30 sprzęt a za ziemię za ten sam areał wyjdzie więcej z założeń we wniosku 120 tys wyjdzie 150 albo i ponad 150 mogę zmienić we wniosku te 30 które były na zakup sprzętu na zakup ziemi ( zwiększyć cenę za ha)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można wszystko pozmieniać najpóźniej przed złożeniem wniosku o drugą ratę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można dopisać domownika do ubezpieczenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

Oni chyba kasy nie mają i dlatego nie wyplacają, ciekawe czy wogole kiedyś wypłacą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Mi wypłacili jakoś koniec września, ale to co tam się dzieje to cyrk, musiałem im wysłać jakiś dokument, poszedł w czwartek, w piątek dostaję wiadomość że dostarczony, dzwonię we wtorek co i jak A oni, że przecież nic nie doszło, tłumacze że przecież doszło bo mam informacje, więc powinno dojść, za 30 minut chce się dodzwonić bo znalazłem kartkę z poczty i już bojowo nastawiony czekam na połączenie, jedno, drugie, cisza, nikt nie odbiera, po południu się dodzwoniłem i mi tłumaczy że faktycznie doszło tylko leżało na biurku i nikt się tym nie interesował, jak by nie telefon to mógłbym sobie tak czekać do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Witam, sprawa wydaje mi sie prosta jednak arimr inaczej to interpretuje,  potrzebuje waszego spojrzenia z boku , co myslicie na ten temat. 

Wnioskodawca przejal od ojca 5 ha w 2015 roku umowa darowizny. nie prowadzil dzialalnosci rolniczej

w 2021 r zlozyl wniosek o przyznanie pomocy na premie dla mlodych rolnikow.   Jego gospodarstwo w roku wyjsciowym bedzie stanowilo 5 ha ktore przejal w 2015 r oraz 2 ha ktore kupi od innej osoby.  Roznica wieku miedzy wnioskodawca a ojcem 16 lat, a inna osoba 27 .

Wg mnie powinien mieć naliczone 4 pkt za roznice wieku miedzy soba a ta inna osoba.  Z tego wzgledu ze instrukcja do wniosku mowi ze przekazujacym jest osoba ktora dokonala tego 24 miesiecy wczesniej niz dzien zlozenia wniosku o pomoc ( z wyjatkiem dziedziczenia  i niepelnoletnich ) oraz osoba ktora przekaze w ciagu 9 mc od decyzji pozytywnej .  Przejecie od ojca nastapilo 6 lat temu wiec nie mozemy uznac go za osobe przekazujaca

Z kolei na moja sugestie w arimr ze punkty naleza sie od osoby od ktorej wnioskodawca kupi 2 ha , pani powiedziala ze nie , poniewaz to wnioskodawca ma wieksza czesc uzytkow , tzn ze ma 5 ha a  przejmuje 2 wiec pkt sie nie naleza.  Tym tokiem rozumowania powinny sie nalezyc tylko jakby przejmowal  6 ha, co dla mnie jest glupota, poniewaz punkty liczymy miedzy wnioskodawca a osoba przekazujaca najwieksza czesc uzytkow rolnych ktore wejda  w powstale gospodarstwo, wnioskodawca nie jest jednoczesnie przekazujacym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj