TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

Rogas71    308
Aroo22 napisał:

A kupić można przed dostaniem dotacji? Pierwsze chyba zmiana w biznesplanie, decyzja, płatność i kupno. Możesz najwyżej zadatek dać wcześniej. 

Oczywiście że można po złożeniu wniosku już kupić


Aroo22 napisał:

A kupić można przed dostaniem dotacji? Pierwsze chyba zmiana w biznesplanie, decyzja, płatność i kupno. Możesz najwyżej zadatek dać wcześniej. 

Bzdury piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    337

Tylko kto się odważy kupić zaraz po złożeniu wniosku nie mając pewności czy się dostanie dotacje. Ale każdy robi jak uważa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308

A dlaczego miałbyś nie dostać jak kasy aż nadto i każdy co 8 punktów zebrał to dostanie 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek19    5

Dziś przyszła decyzja z naboru 2021 czyli dość szybko to idzie. :)

 

Edytowano przez piotrek19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    337

Nie mówię konkretnie o tym naborze, tylko ogólnie. Sam czekam na decyzję, a zakupy dopiero jak kasa wpłynie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zakupy jak kasa przyjdzie. Decyzja tez mi przyjdzie bo na liscie bylem. Tylko kwestia czy moge taniej ziemie kupic niz cena z BP.

Ja tez zakupy jak kasa przyjdzie. Decyzja tez mi przyjdzie bo na liscie bylem. Tylko kwestia czy moge taniej ziemie kupic niz cena z BP. 150 tys i tak wydam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
59 minut temu, piotrek19 napisał:

Dziś przyszła decyzja z naboru 2021 czyli dość szybko to idzie. :)

 

Kiedy skladales wniosek ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Mam pytanie czy do środków obrotowych mogę wrzucić paragony zakupu(nawóz) nie faktury imienne ? Dwa czy mogę to być np dowody zakupu z wakacji tzn przed podpisaniem i decyzją o przyznaniu MR ale juz po złożeniu wniosku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek19    5
damianos95 napisał:

To faktycznie szybko a moze wiesz ktory byles na tej liscie ? Jakie województwo?

Mazowieckie. Na liście byłem 1204

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269
Dnia 3.12.2021 o 16:56, damianos95 napisał:

Jak cos to od 2023 rozmawialem z doradca i zadnych zmian nie ma a nabor ma być w 2022 roku na straych zasadach i 150 tys 

Niewykluczone, że zostanie zwiększona do 200


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
1 godzinę temu, bezbarwny napisał:

Niewykluczone, że zostanie zwiększona do 200

Od 2023 maja zwiekszyc tak mi mowili a ze teraz 2022 w marcu na starych zasadach i 150 tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Niby będzie 50 tysięcy różnicy A kupisz to samo jak teraz za 150 bo maszyny ciągle idą w górę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269

Lepiej kupić „tyle samo”, niż mniej.

@Rogas71, a jakie to „wymogi” zaporowe mają być?

W marcu podobno 200 może być, ponieważ sporo niewykorzystanych środków z innych programów jest. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Od 2023 pewnie będzie cos z peomowaniem ekologicznym tak sadze znajoma z agenchi mówiła ze juz jest pezykaz na patrzenie na ochrone środowiska plany azotowe itd jak sama okreslila najlepiej nie siac nawozu i nie pryskac wedlug ue a po 2023 moze byc wlasnie z tym jeszcze gorszy cyrk 

Nie słyszałem ze ma bys w 2022 200tys ale zobaczymy oby wymogi zostaly ale podobno nic nie zmianiaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308
bezbarwny napisał:

Lepiej kupić „tyle samo”, niż mniej.

@Rogas71, a jakie to „wymogi” zaporowe mają być?

W marcu podobno 200 może być, ponieważ sporo niewykorzystanych środków z innych programów jest. 

że nowo utworzone gospodarstwo będzie musiało być zacznie większą wielkość ekonomiczna i potem wzrost nie będzie ziemi od rodziców kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Co bedzie po 2023 niewiadomo 

A ziemie od rodzicow kupują w innych krajach ue bo tam nie przekazuje sie ziemi jak u nas woec nie wiem czy tego akurat moga zakazac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

U mnie kontrol przed pierwszą ratą 🤣 mam już ich dość, łatwiej jest chyba iść i zarobić te pieniądze niż od nich wyszarpać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj