TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
barteko1    44
52 minuty temu, grzesiekrolnik napisał:

Wszędzie ograniczenia bo wirus, urzędy niedostępne,ciężko cokolwiek załatwic, a rzad się wyborami martwi. Ważne by głos oddac a potem jakoś będzie, 

Rząd wszystko zamyka, zachęcają do zostania w domu, sieją panikę w mediach, a sami mówią, żeby nie panikować. Do wyborów może sytuacja się uspokoi ale mimo wszystko skoro wszystko robią podobno 2 tygodnie przed innymi krajami, które olały sprawę, to powinni wybory profilaktycznie przełożyć już, bo tego nie da się odwołać tydzień przed, za skomplikowana procedura. Duda by się ucieszył, bo dłużej by porządził, a jak będzie frekwencja 10% to może być niespodzianka w wynikach ;)

edit. Może nie odbiegajmy od tematu dyskusji :D

 

Edytowano przez barteko1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to bo właśnie staram się o przepis ziemi w związku na MR i wczoraj dwie godziny dzwoniłem do kobiety która była w biurze ale telefonu nie odbierała (wiem bo zadzwoniłem do pokoju obok i ktoś sprawdził co się z nią dzieje to sobie rozmawiała przez telefon). I teraz problem ze zrobieniem nr producenta. A się mi spieszy bo chce szybciej złożyć wniosek bo chce kupić siewnik na ten sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteko1    44

Też w tym roku mam zamiar złożyć, ale jeszcze jest czas. Ile czasu może trwać procedura przepisania ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już składam wniosek o płatność *

Przepis ziemi to szybko, tylko wypisy przez maila trzeba załatwiać. 

Ale jeszcze nr producenta, KRUS, konto w banku.. także w obecnej sytuacji to że 3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Orientujecie się może jak teraz wygląda wyrobienie nr gospodarstwa ? Idzie to załatwić elektronicznie czy trzeba jechać do nich ?


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwoń zapytaj. Ale ja się orientowałem to pobierasz wniosek ,wypełniasz i odsylasz pocztą albo jakaś urna stoi w budynku agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

Witam panowie. Dostałem gospodarstwo o pow 7 ha w tym 2 ha lasu, czy mam szansę dostać młodego rolnika czy nie,? posiadam do tego jeszcze 4ha dzierżawy, pochodzę z mazowieckiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W województwie mazowieckim musisz utworzyć gospodarstwo o powierzchni 8,75 ha użytków rolnych. Z czego 70 %, czyli 6,13 ha musi stanowić Twoją własność. Resztę gruntów mogą stanowić dzierżawy długoterminowe. Dodatkowo ważne jest aby wielkość ekonomiczna takiego gospodarstwa musi wynosić 13 tyś euro.

  • Like 2

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

Czyli jak potrzeba 6.13 a mam 7 ha z lasem to się łapie czy nie? Wartość ekonomiczna z dzierżawa wynosi chyba ponad 15 tys euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie kolego. Las nie jest użytkiem rolnym. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

Aha no okej teraz już wiem o co chodzi, dzięki


A można się jakoś z tobą skontaktować poza forum w jakieś wiadomości prywatnej bo mam kilka pytań jeszcze, a widzę że się orientujesz dobrze w sprawach dotacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: pieniądze z MR przeznaczone są na zakup maszyny. I tu pytanie czy jak jest decyzja ale nie ma pieniędzy to można ją kupować czy trzeba czekać do czasu kiedy wpłynie dofinansowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
Dnia 23.03.2020 o 13:42, zetorlublin7341 napisał:

dotychczasowe nabory będą wypłacane ale ten co miał być na dniach nie będzie realizowany, wiem to od kolegi posła który siedzi w komisji rolnictwa , wszystkie programy mają być zawieszone

No i nabory rozpoczęte. Następnym razem opi...dol kolegę żeby głupot nie gadał jak nie wie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Czy skorzystanie z restrukturyzacji małych gospodarstw wyklucza z udziału w młodym rolniku? 


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Jeżeli skorzystałeś z pomocy dla małych gospodarstw to nie otrzymasz premii dla młodych rolników.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

A jeśli podzieliłbym się z ojcem na 2 numery i ja wziąłbym młodego a on pomoc dla małych gospodarstw to to przejdzie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31
23 godziny temu, freetaxi napisał:

Tak. Jeżeli skorzystałeś z pomocy dla małych gospodarstw to nie otrzymasz premii dla młodych rolników 

A gdzie znajdę o tym zapis w rozporządzeniu nie mogłem nic znaleźć a osoba z agencji sama nie znała odpowiedzi czy można czy nie 


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Gesiarz napisał:

 

Raczej tak. I ogólnie łatwiej jest wziąć maszynę na MR niż na modernizację. I też maszyny proekologiczne mają dodatkowe punkty jak opryskiwacz na GPS czy jakis siewnik talerzowy w którym trzeba dodać informacje że ,,maszyna do siewu bezpośredniego lub bezorkowego" i za to lecą dobre punkty

Ja początkowo wpisałem ciągnik 150 km na  niecałe 21 ha i nie było problemu ze strony agencji ale zmieniłem na ziemię

Edytowano przez grzesiekrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gesiarz    1

grzesiekrolnik napisał:

No bo właśnie ciekawy jestem ile ziemi potrzebuje chce składać na prasę pasową i ciekawe czy na minimalną wojewódzką dostanę, trochę dziwne by to było gdyby na 11 ha dawali takie maszyny więc zapytałem. Z drugiej strony nic w rozporządzeniu o młodym rolniku o tabeli nie jest wspomniane... :). Przez tego koronawirusa to nawet do doradcy porozmawiać wybrać się nie można :) tylko telefon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Ciekawe czy wgl będzie nabór bo coś pogadują, że środki przesuną na walkę ze skutkami tego dziadostwa 🤦‍♂️


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubeix    1

Witam, czy w młodym rolniku można wydać tylko 80% a resztę zostawić sobie na koncie?, czy trzeba rozliczyć się z 100% kwoty premii? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

Panowie nabory na młodego lub na inne modernizacje są odkroczone czy zostają bez zmian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nabory na restrukturyzację małych gospodarstw i modernizację gospodarstw rolnych są uruchomione i można składać wnioski o przyznanie pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj