TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kada2k    18

Może mi ktoś wytłumaczyć jak działa 4 letni staż w rolnictwie, podobno można to liczyć od 16 roku życia i jeśli byłem domownikiem ubezpieczonym w krus i teraz mam 20lat mogę dostać takie zaświadczenie o stażu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Krótkie pytanie. Byłeś ubezpieczony w krus jako domownik ? 
Jakie masz wykształcenie ?

mozesz dostać zaświadczenie o okresie podlegania ubezpieczeniu jako domownik i to może być zaliczone jako staż w rolnictwoe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Udało mi się skombinować ziemię na średnią krajową. To co jest tu napisane jest to prawdą ?

 

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Kolego z dobrym doradca się kontaktujesz . Zna się gość 

Po pierwsze jie ma czegoś takiego jak dochodzenie do średniej krajowej

po drugie nie 80 a 70 %
w tych 70 % mogą być dzierżawy z kowr tez

poza tym srednia w mazowieckim to 8.75 a krajowa 10,95

ciebie interesuje srednia 8,75

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Ja już nie wiem gdzie szukać , 2 doradca mówi mi to samo, obie byłe pracownice ARIMR , z mazowieckiego jest ktoś kto się tym zajmuje i można podjechać teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

To zrób teraz tak. Zadzwoń do tych osób i powiedz ze nie maja pojecia i niech się nie nazywają doradcami 

masz rozporządzenie to czytaj sam

Szymon87@op.pl

Napisz doradzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

No właśnie czytałem i nie było tam żadnego takiego zapisu ... Teraz dzwoniłem do ARiMR i tak samo mi powiedziała Pani , że muszę mieć średnią wojewódzką i nic wiecej. Powiedziałem jej , o tej sytuacji to aż chciała się upewnić ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Mysle ze napisałem ci to wystarczająca ilość razy. A ze pytasz i wierzysz doradcy który gada takie głupoty a później pewnie zapłacisz grube pieniądze za wniosek u niego to twoja sprWa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, ThePerkins napisał:

No właśnie czytałem i nie było tam żadnego takiego zapisu ... Teraz dzwoniłem do ARiMR i tak samo mi powiedziała Pani , że muszę mieć średnią wojewódzką i nic wiecej. Powiedziałem jej , o tej sytuacji to aż chciała się upewnić ... 

Napisałem Ci na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Jak się nie ma 39 lat można jeszcze poczekać za rok lub może będzie 200 tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteko1    44

Ktoś tam pisał wyżej, że za rok raczej nie będzie naboru bo kończy się PROW, więc może za 2-3 lata dopiero być, ale to tylko plotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Panowie takie pytanko mam skonczone liceum zdana matura po lo bylem okolo roku zarejestrowany w urzexzie pracy pozniej rodzice ubezpoeczli mnie w KRUS jako domownika w sierpniu mina 3 lata jak bede w krus jako domownik czy jak bede skladal wniosek na młodego rolnika w 2021 bo wtym roku nie mam mozliwosci z innych powodow 

Czy zalicza mi to liceum i ponad 3 lata w krus jako domownik wystarczy żeby miec zaliczone wyksztalcenie ? Ile dostane punktow? Bo niechcialbym uzupelniac wykdztalcenia kursami itd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, barteko1 napisał:

Ktoś tam pisał wyżej, że za rok raczej nie będzie naboru bo kończy się PROW, więc może za 2-3 lata dopiero być, ale to tylko plotki.

Jest w planie nabor MR w 21 roku 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek430    30

Mam pytanie jak kupie teraz pole na siebie ok. 60 arów to czy będę mógł za 2-3 lata Wziąść premię na młodego rolnika czy lepiej niech ojciec kupi na siebie pole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, jacek430 napisał:

Mam pytanie jak kupie teraz pole na siebie ok. 60 arów to czy będę mógł za 2-3 lata Wziąść premię na młodego rolnika czy lepiej niech ojciec kupi na siebie pole?

na chwile obecną do 24 miesięcy, czyli jeśli kupisz teraz grunty to będziesz miał czas 2 lata aby skorzystać z premii. Jeśli nie chcesz składać teraz lub w kolejnym naborze to lepiej się wstrzymaj.

6 godzin temu, damianos95 napisał:

Panowie takie pytanko mam skonczone liceum zdana matura po lo bylem okolo roku zarejestrowany w urzexzie pracy pozniej rodzice ubezpoeczli mnie w KRUS jako domownika w sierpniu mina 3 lata jak bede w krus jako domownik czy jak bede skladal wniosek na młodego rolnika w 2021 bo wtym roku nie mam mozliwosci z innych powodow 

Czy zalicza mi to liceum i ponad 3 lata w krus jako domownik wystarczy żeby miec zaliczone wyksztalcenie ? Ile dostane punktow? Bo niechcialbym uzupelniac wykdztalcenia kursami itd 

Warunek dotyczący kwalifikacji zawodowych, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 4, uważa się za spełniony, jeżeli osoba fizyczna posiada:

     wykształcenie średnie oraz co najmniej 4-letni staż pracy w rolnictwie, lub

     tytuł wykwalifikowanego robotnika lub tytuł mistrza, lub tytuł zawodowy lub tytuł zawodowy mistrza, w zawodzie wymienionym w ust. 3 załącznika nr 1 do rozporządzenia, uzyskany w formach pozaszkolnych, oraz co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
8 minut temu, maverick1983 napisał:

na chwile obecną do 24 miesięcy, czyli jeśli kupisz teraz grunty to będziesz miał czas 2 lata aby skorzystać z premii. Jeśli nie chcesz składać teraz lub w kolejnym naborze to lepiej się wstrzymaj.

Warunek dotyczący kwalifikacji zawodowych, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 4, uważa się za spełniony, jeżeli osoba fizyczna posiada:

 

     wykształcenie średnie oraz co najmniej 4-letni staż pracy w rolnictwie, lub

 

     tytuł wykwalifikowanego robotnika lub tytuł mistrza, lub tytuł zawodowy lub tytuł zawodowy mistrza, w zawodzie wymienionym w ust. 3 załącznika nr 1 do rozporządzenia, uzyskany w formach pozaszkolnych, oraz co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie.

 

 

 

 

Czyli jak mam srednie to 4 lata krus albo ten tytul mistrza ale jak go zdobyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy jeżeli wezmę dzierżawę na którą ktoś już wcześniej brał modernizację lub podobne programy ? bo doradca mi mówił że może być problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kada2k    18

Jeśli muszę mieć na własność 70% minimalnej wojewódzkiej na własność (lubelskie 7.93) czyli 5.55 to resztę do powiedzmy 15/16ha mogą stanowić dzierżawy czy też z tych 15/16 muszę mieć 70% własnych. I jak w takim przypadku wygląda punktacja za powierzchnię gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347
41 minut temu, piotreksz231 napisał:

A czy jeżeli wezmę dzierżawę na którą ktoś już wcześniej brał modernizację lub podobne programy ? bo doradca mi mówił że może być problem

Nie może być działka która była w gospodarstwie młodego rolnika w poprzednich naborach 

34 minuty temu, kada2k napisał:

Jeśli muszę mieć na własność 70% minimalnej wojewódzkiej na własność (lubelskie 7.93) czyli 5.55 to resztę do powiedzmy 15/16ha mogą stanowić dzierżawy czy też z tych 15/16 muszę mieć 70% własnych. I jak w takim przypadku wygląda punktacja za powierzchnię gospodarstwa?

W rozporządzeniu jest wzór do wyliczenia punktów 

5.55 własne reszta dzierzawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Zdaje mi się ze tak ale musialbyn zerknąć do rozporządzenia żeby być pewnym na 100 procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parkot    0

Jeśli na gospodarstwo był brany MR to już nigdy nikt  nie można wziąć ? Chodzi o działki , adres gospodarstwa czy coś innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj