TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

Nismo    7

W Małopolsce średnia powierzchnia gospodarstw to 4,10 ha a średnia krajowa to 10.80.  Ja posiadam 6 ha to znaczy ze mogę sie starać o młodego rolnika? Jeśli tak to ile punktów można dostać za moją powierzchnie gospodarstwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935
21 godzin temu, Nismo napisał:

W Małopolsce średnia powierzchnia gospodarstw to 4,10 ha a średnia krajowa to 10.80.  Ja posiadam 6 ha to znaczy ze mogę sie starać o młodego rolnika? Jeśli tak to ile punktów można dostać za moją powierzchnie gospodarstwa. 

Musisz utworzyć gospodarstwo o powierzchni większej niż średnia wojewódzka jeśli średnia wojewódzka jest mniejsza niż krajowa, jest to napisane w rozporządzeniu...

22 godziny temu, Lok125 napisał:

Poprawki na młodego rolnika? 🤔

Tak.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek80a    1

Cześć, mam pytanie odnosnie zmiany/aktualizacji wniosku ze wzgledu na zawarcie zwiazku malzenskiego. Czy w moim przypadku taka aktualizacja ma polegac na tym ze dopisze poprostu dane małżonki do wniosku ? Czy mam wypelniac miejsce we wniosku gdzie jest data wypelnienia oraz uzyskiwac podpis przekazujacego ? W skrócie czy mam na nowo wypelnic wniosek z aktualną datą i dodatkowymi danymi malzonki ? Czy moge wysłać taką aktualizację pocztą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

The Perkins To kiedy składales wniosek Jakoś szybko się wzięli za młodego Myślałem że po nowym roku będą Przychodzily poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Składałem mr na zakup ziemi ale raczej to nie wypali, jak myślicie da się zmienić biznes plan na zakup ciągnika i maszyn? Wzrost wartości ekonomicznej bym sobie zwiększył uprawami o wiekszej wartości, z grubsza by się wszystko zgadzało, ale czy dyrektor regionalnego arimr sie zgodzi? Miał ktoś coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
4 minuty temu, kamil0qwe napisał:

Składałem mr na zakup ziemi ale raczej to nie wypali, jak myślicie da się zmienić biznes plan na zakup ciągnika i maszyn? Wzrost wartości ekonomicznej bym sobie zwiększył uprawami o wiekszej wartości, z grubsza by się wszystko zgadzało, ale czy dyrektor regionalnego arimr sie zgodzi? Miał ktoś coś podobnego?

masz juz decyzje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

Będę składać wniosek na MR i mam w planie postawić hale z płyty warstwowej na płody rolne  A po 5 latach zmodernizować na obore wolnostanowiskową dla krów mlecznych , jest szansa żeby agencja pozytywnie rozpatrzyła ten wniosek na budowę tej hali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomad    6

ja dostałem telefoniczne żeby dosłać dwa papierki, dyplom i umowę dzierżawy na jakiś budynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Ja miałem trzy razy poprawki w sumie głupoty takie no ale jednak , wszystko jakoś we wrześniu i doradca stwierdził, że rozmawiał z Panią, która prowadzi wniosek ,że po tych poprawkach składa o rezerwacje środków czy jakoś ka. Wychodzi, że teraz aby czekać decyzji a wszystko mam pod nosem ;) mazowieckie 


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935

Poprawki do mnie przyszyły z miesiąc temu , było sporo ( działki prawie wszystkie się nie zgadzały ) teraz też już cisza /Mazowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

Ja przy składaniu wniosku byłem pewny że będą jakieś poprawki ale narazie cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniknowak    0

Witam, panowie dostałem w sierpniu pierwsza ratę, w biznesplanie w tabeli 20 mam wpisany zakup ziemi w 2020 roku, ale nie dam rady tego zrobić w tym roku. Czy trzeba pisać jakiś wniosek o zmiany w biznesplanie? Dodam że w tabeli 3 mam wpisane etap 1; od 2020 do 2023  zakup ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie trzeba. Zmiany zrobisz na przykład przed zakupem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Przed świętami przyszły mi poprawki. Czy można połączyć mr z mgr? Tzn sfinansować zakup ciągnika na mgr pieniędzmi z mr, jeśli tylko byłby nabór mgr w 2021r i wyrobiłbym się czasowo do realizacji biznesplanu mr, do 3lat od I raty (jeśli nie wycofuję wniosek mgr i realizuje biznesplan mr)

Formalnie nie ma chyba powiązań w biznesplanie itd miedzy programami ani jeden nie wyklucza drugiego. Chodzi mi o to czy ten sam ciągnik może być w mr i mgr? Czy finalnie nie wyszło by tak że musiałbym posiadać dwa takie same ciagniki, jeden z mr a drugi mgr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj