TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

Zna ktoś aktualne dane co do najbliższego naboru MR? Doszły mnie słuchy że jest zawieszony nabór ze względu na kovid 19 oraz żeby zakończyć MGR.. dostałem takie informacje od Pani dyrektor lokalnego ode. Jak dyrektor to chyba powinna wiedzieć napewno a tutaj ktoś pisze że nabór bez zmian

adam131    225

Kilka dni temu w agrobiznesie prezes ARiMRu mówił o młodym rolniku,że będzie ogłoszony pod koniec maja.

Lukash3060    126

Też to oglądałem akurat i tak jak mówisz podobno ma być na koniec maja nabór :) 

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Wiadomość z agroFakt.pl

barteko1    11
Napisano (edytowany)

Załatwiacie już coś u doradców? 

Edytowano przez barteko1

Nowak5425    29

Co tu załatwiać, jak jeszcze nabór nie ogłoszony..

Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

maniana    6

Przeznaczał ktoś kiedyś lub ma zamiar pieniądze z MR na budynek? Czy są z tym jakieś problemy? Wymogi? Chciałbym przeznaczyć ewentualną premię na nieduży  magazyn płodów rolnych i za te 150 k kupić konstrukcja + płyta a reszta z własnych pieniędzy i metodą powiedzmy gospodarczą. 

Słyszałem, że przy budowie na modernizacje jest bardzo ciężko z tym tematem, że nawet drzwi muszą mieć atesty itp i wieczne kontrole i milon faktur i rozliczeń.  A jak ma się sprawa z MR?

barteko1    11

Ja chcę wybudować dojarnie 35m2 na zgłoszenie bo dodatkowe 3 pkt za budowe, a nie mam szkoły więc przydadzą się. 

damianos95    90
59 minut temu, barteko1 napisał:

Ja chcę wybudować dojarnie 35m2 na zgłoszenie bo dodatkowe 3 pkt za budowe, a nie mam szkoły więc przydadzą się. 

Wystarczy ze masz srenie i 3 lata oplacany krus jako domownik i wystarczy na zaliczenie szkoly

barteko1    11
1 godzinę temu, damianos95 napisał:

Wystarczy ze masz srenie i 3 lata oplacany krus jako domownik i wystarczy na zaliczenie szkoly

Właśnie ja całe życie na zusie :D "srenie"? chodziło o  średnie?

damianos95    90

A to na zusie nie tak chodzilo o srednie wyksztalcenie 

Ale nwm czy nie mozna Kurs oplacic wstecz

adam131    225

Jakoś w połowie marca.Wniosek złożyłem na początku lutego.

Tak szybko? 

Mi 24maja będzie równo 90 dni a składane 24 luty. 

Z jakiego województwa jesteś?

adam131    225

No jakoś szybko poszło,województwo zachodniopomorskie.

suzuki18l    52

a ja mam jeszcze inne pytanie, czy ja mogę przepisać notarialnie odpowiednią ilość UR siostrze by się załapała na MR?

i jak to jest z tym że tą wartość ponoć ma się brać z wniosku o dopłaty? no ale jak jak ktoś np dopiero będzie nabywał ziemię, i nie miał ich we wniosku , i np nie zdąży ich zadeklarować w tym roku, tzn, będzie po terminie na składanie a napór dopiero na mr się zacznie , i czy wogule jest szansa bo za wiele punktów nie będzie , ani za maszyny, ani wykształcenie, bo będzie w trakcie robione, ani za przekazanie całego gosp, chyba że od brata też można nabyć całe gosp nie tylko od rodziców, 

5 minut temu, suzuki18l napisał:

a ja mam jeszcze inne pytanie, czy ja mogę przepisać notarialnie odpowiednią ilość UR siostrze by się załapała na MR?

i jak to jest z tym że tą wartość ponoć ma się brać z wniosku o dopłaty? no ale jak jak ktoś np dopiero będzie nabywał ziemię, i nie miał ich we wniosku , i np nie zdąży ich zadeklarować w tym roku, tzn, będzie po terminie na składanie a napór dopiero na mr się zacznie , i czy wogule jest szansa bo za wiele punktów nie będzie , ani za maszyny, ani wykształcenie, bo będzie w trakcie robione, ani za przekazanie całego gosp, chyba że od brata też można nabyć całe gosp nie tylko od rodziców, 

napisałem priv

maniana    6
Napisano (edytowany)

Dołączam się do pytania. Czy gdybym wziął ziemię w dzierżawę to muszę w momencie składania uwzględnić ja w dopłatach czy dopiero w roku przyszłym?

Czy do powierzchni gospodarstwa są wliczone obszary na które nie składam o dopłaty. Teren wokół budynków i  np teren na którym jest staw i wokół niego. Czy tylko te obszary pod pługiem i łąki?

Edytowano przez maniana

Od 3 czerwca do 1 sierpnia 2020 r. młodzi rolnicy będą mogli składać w ARiMR wnioski o przyznanie premii na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania z PROW 2014-2020.

7 godzin temu, maniana napisał:

Dołączam się do pytania. Czy gdybym wziął ziemię w dzierżawę to muszę w momencie składania uwzględnić ja w dopłatach czy dopiero w roku przyszłym?

Na dzień składania wniosku wystarczy 1 ha, możesz uwzględnić w przyszłym roku w dopłatach.

Czy do powierzchni gospodarstwa są wliczone obszary na które nie składam o dopłaty. Teren wokół budynków i  np teren na którym jest staw i wokół niego. Czy tylko te obszary pod pługiem i łąki?

Powierzchnia gospodarstwa liczona jest na podstawie wypisów z rejestru gruntów jeżeli chodzi o użytki rolne, a powierzchnia upraw liczy się z dopłat.

• Thanks 1

lukaschels    108

Ja mam pytanie. Czy można mieć większość w MR w dzierżawie. 2 ha własnego, 5 ha dokupię za dopłatę, a reszta długoletnia dzierżawa. Mazowieckie

freetaxi    827

W województwie mazowieckim musisz stworzyć gospodarstwo minimalnie o powierzchni 8,75 użytków rolnych. Z czego własność musi stanowić 70 %, czyli 6,13 ha. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

ThePerkins    245

Jak to by było z ciągnikiem , mocno czepiają się o moc ( mowa tu o tych 8,75 ha bo więcej nie mam ) 

freetaxi    827

Dobrze uzasadnisz to nie będzie problemu.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

Nowak5425    29

Orientuje się ktoś ile jest dokładnie punktów za konkretne kwalifikacje ? Nie mogę się nigdzie doszukać.

W moim przypadku M.01 M.02 M.46.

I jeszcze pytanie, czy muszę mieć dyplom technika, czy wystarczą dyplomy za poszczególne kwalifikacje, aby punkty zostały uznane ?

Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez lusssak
      3. Działanie
      „Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” Pomoc ta adresowana będzie do rolników, członków gospodarstw wiejskich, ubezpieczonych w systemie ubezpieczeń społecznych KRUS, którzy decydują się na podjęcie działalności pozarolniczej. Pomoc będzie wypłacana w formie premii – do 100 tys. zł, co najmniej w dwóch ratach w okresie maksymalnie pięciu lat.
      Zakłada się, że pomoc będzie mogła być przyznana, jeżeli:
      miejsce prowadzenia działalności będzie znajdować się na obszarze wiejskim;
      operacja będzie realizowana poza obszarem miast;
      zaplanowane zostanie utworzenie co najmniej jednego miejsca pracy w przeliczeniu średniorocznym (również samozatrudnienie);
      Pomoc będzie mogła być przyznana beneficjentowi tylko jeden raz w okresie realizacji Programu.
      Jednym z warunków przyznania pomocy będzie przedłożenie biznesplanu.
      Wypłacenie ostatniej raty uzależnione będzie od prawidłowej realizacji biznesplanu.

Witam. Natknąłem się ostatnio na powyższy program. Może zna ktoś więcej szczegółow dotyczących jak to mniej więcej będzie wyglądać. Z tego co sam ustaliłem, będzie to coś w stylu młodego rolnika, tylko że na założenie firmy.
    • Przez robert55555
      Zakładam wątek dotyczący dopłat bezpośrednich na rok 2019. 
      Temat na 2018 jest jeszcze otwarty, natomiast tutaj możemy już pisać o nadchodzącej edycji dopłat.
      Czy ARiMR udoskonaliła  składaniu e-wniosków przez aplikacje?
      Edit 
      Kwota obowiązuje z roku 2018. Biura już mają kwoty jakie umożliwiają logowanie.
      Dla tych osób którzy w 2018 roku składali oświadczenie. To konta są już utworzone, trzeba wejść w Ewniosek kliknąć nie pamiętam hasła i stoworzyc własne hasło. Pracownicy BP w 2018 roku rysowali za te osoby w aplikacji ewniosek i tworzyli konta i je blokowali. 

Trzeba  kliknac nie pamiętam hasła.
      Jakie nowe przepisy będą obowiązywać?
      Czy 2019 w rolnictwie będzie rokiem normalnym?

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez darsonspire
      100 tys na nawadnianie wie moze juz ktos cos na temat tego dofinansowania takich inwestycji. To bedzie zwrot inwestycji w takiej wysokosci czy taka pula do wykorzystania? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj