maniana

Members
 • Ilość treści

  188
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez maniana

 1. Witam. Burak w tym przypadku czerwony siany tydzień temu ( w dodatku na raty) jest w fazie wschodów (40%). Mogę to już pryskać powertwin + goltix czy czekać aż będzie wszystko na górze. Jest duża presja chwastów.
 2. Witam. Ile czasu czekaliście za 2 ratą od momentu złożenia wniosku o płatność? Czy przychodzi jakaś decyzja? Była delikatna zmiana upraw razem z wnioskiem i przyszła tylko decyzja o akceptacji założeń biznesplanu.
 3. Jakie są u was ceny soli potasowej i npk? Kupować czy też czekać jak z azotem?
 4. Właśnie to chcialbym wiedzieć. Bo nie wiem czy warto testować inne środki. Jeśli nie zniszczyć to chociaż bardzo przyhamować.
 5. Jaka substancja zniszczy wschodzące ziemniaki w buraku ćwikłowym? Ochrona goltix + powertwin nie daje sobie rady.
 6. Witam. Od miesiąca mam j pieniążki na koncie z noboru w ubiegłym roku. Czy jest możliwość zmiany przeznaczenia pieniędzy na inne maszyny? W związku z podwyżkami zrobiło się niewesoło. Praktykował ktoś takie rozwiązanie. Czy dużo z tym zachodu i czepiania się?
 7. Miałoby to sens gdyby te środki były w podobnej cenie. Syngenta zawsze miała dobry marketing i lubi drenować kieszenie. Moim zdaniem nie warto przepłacać , szczególnie na ten pierwszy zabieg.
 8. Ostatnio robiłem poprawkę w buraku na ostrożeń majorem (chlopyralid) na stanowisku po ziemniakach, które miejscami wyskoczyły. Ostrożeń skasowany a na ziemniaku nie widać objawów. Jeśli nie masz tego dużo możesz zrobić testy na własną odpowiedzialność XD. W tej fazie to nic innego za wiele nie pomoże.
 9. Czy mogę teraz potraktować buraka lontrelem w dawce 0,3? Zwalczy lub chociaż osłabi komosę i przy okazji skasuje ostrożeń?
 10. Czy mogę teraz potraktować buraka lontrelem w dawce 0,3? Zwalczy lub chociaż osłabi komosę i przy okazji skasuje ostrożeń?
 11. Gala jest raczej mało wrażliwa na metrybuzyne wiec możesz dać 200 aurelitu i rimsulfron połowa dawki. Ja tak poprawiłem i jest ok. Tyle że ja przedwschodowo nie pryskałem metrybuzyną.
 12. Jak zwalczyć rdest i ostrożeń w 20cm ziemniakach? rimsulfuron, metrybuzyna? Mieszanina? I w jakiej dawce?
 13. Jakiej szerokości talerzówkę polecacie do mtz 82? Obecnie mam 2m od 60 i jest zdecydowanie za mała. 2,7 w ukladzie V byłaby odpowiednia? Czy może da radę z 3,15? Używana byłaby do likwidacji poplonów, upraw po wykopkach, ściernisk. Przglądając ogłoszenia zauważyłem, że np bomet ma wersje v z 2 wałami i z 4 (podwójne V) tej samej szerokości. Które rozwiązanie lepsze?
 14. Widziałem, bardzo fajne i pewnie mocniejsze. Niestety przyczepa musi być fabrycznie nowa.
 15. Witam. Chciałbym zakupić nową fabrycznie przyczepę 6 tonową. Z racji że, że ceny przyczep ostatnio bardzo poszybowały w górę zastanawiam się nad przyczepą od mniejszego producenta, za którym przemawia cena. Czy ktoś użytkuje lub oglądał przyczepy wodziński, marpol kubik, roltrans lub innego producenta który wykonuje takie przyczepki? Jakie jest wasze zdanie na ich temat? Czy warto się w to pchać czy lepiej omijać szerokim łukiem? Chodzi mi o podstawową najtańszą przyczepkę 6 tonową dwuosiową + podwójne burty. Plandeki, zaczepy, balkony są mi zbędne. Przyczepka byłaby trzecią (d55, d732) w 15 ha gospodarstwie warzywniczym. Pola wokoło gospodarstwa, ewentualnie jakiś wyjazd 20km 3 razy w roku. Przyczepka współpracowałaby z MTZ i często wrzucona na ogon do d55. Ważne aby była w miarę stabilna przy kiprowaniu 6t do tyłu.
 16. Czym spalić ziemniaka w buraku. Po ochronie goltixem i betanalem ziemniaki dalej rosną
 17. Ponawiam pytanie. Jak wygląda sprawa z budową na MR i rozliczaniem się z agencją? Chcialbym wnioskować o budowę hali z płyty warstwowej ktorej koszt to około 250 tys. Mam zamiar robić dużo w własnym zakresie, a za 150 tys kupić materiału (konstrukcja + płyta itp. ). Rozumiem, że potrzebny kosztorys na cały budynek. Pytanie czy trzeba rozliczać poźniej wszystko czy tylko te 150 tys. Czy są z tym jakieś problemy? Do doboru maszyn są wytyczne, ale czy mogą być jakieś problemy z wielkością budynku itp.?
 18. Uprawiam buraka (czerwonego) na polu po zeszłorocznych ziemniakach i mam problem z właśnie z tymi ziemniakami, bo bardzo dużo tego powschodzilo. Czym się tego pozbyć myślałem że metramidon i betanal załatwią sprawę ale trochę przypaliły i ziemniak dalej rośnie?
 19. Dołączam się do pytania. Czy gdybym wziął ziemię w dzierżawę to muszę w momencie składania uwzględnić ja w dopłatach czy dopiero w roku przyszłym? Czy do powierzchni gospodarstwa są wliczone obszary na które nie składam o dopłaty. Teren wokół budynków i np teren na którym jest staw i wokół niego. Czy tylko te obszary pod pługiem i łąki?
 20. Przeznaczał ktoś kiedyś lub ma zamiar pieniądze z MR na budynek? Czy są z tym jakieś problemy? Wymogi? Chciałbym przeznaczyć ewentualną premię na nieduży magazyn płodów rolnych i za te 150 k kupić konstrukcja + płyta a reszta z własnych pieniędzy i metodą powiedzmy gospodarczą. Słyszałem, że przy budowie na modernizacje jest bardzo ciężko z tym tematem, że nawet drzwi muszą mieć atesty itp i wieczne kontrole i milon faktur i rozliczeń. A jak ma się sprawa z MR?
 21. Za rurki to nie bo lubią się zgiąć jak nieumiejętnie to zrobisz. Najlepiej za ramę widlakiem albo turem kołek w poprzek a jak szeroka łyżka to już w ogóle bajka. Ewentualnie pas i z góry. Ja jeszcze mam patent przedłużka na widły i od strony traktora podjeżdżam. Trzeba brać pod uwagę że opuszczając punkt podparcia zmienia położenie w poziomie.
 22. Większość uprawy intensywnie nawadniam i nawet linuron nieutrzymał do zbioru czystego pola. Nie chciałbym kopać łąki. Na jednoliścienne i tak zazwyczaj muszę czymś poprawić po pierwszym podlaniu. Nie stosowałem ani jednej ani drugiej mieszanki i sam nie wiem co lepsze. Ktoś coś doradzi?
 23. Jako że w przeszłości głownie opierałem się na lunuronie. W tym roku muszę zastosować inne środki i zastanawiam się jak ktoś tu wcześniej wspomniał boxer 2,5 kg + mistral 0,5kg przed wschodowo? Vinety nie sadzę. Chciałbym zastosować to w denarze i gali. Stosował ktoś w tych odmianach metrybuzynę. Gleby lekkie. Zasadniczo to jest arcade tylk otrochę w innych dawkach. Moim zdaniem bandur to nowość i na siłę go promują żeby wypełnić lukę po afalonie, a cena kosmos.
 24. https://allegro.pl/oferta/lampa-ostrzegawcza-kogut-80-led-smd-12-24v-trzpien-6605978695 Czy taki kogut bedzie jakoś widoczny z maksymalnie 1 km, czy lepiej zwykły halogenowy z ta obracającą tarczą? Chciałbym zamontować na deszczowni do podlewania, żeby świecił gdy rozłączy napęd. W nocy to wiadomo, ale w dzień przy słońcu? I jaki jest jego pobór mocy? Będzie większy czy mniejszy niż te 55w h1? akumulator trzeba ładować w domu więc przydałoby się żeby dużo prądu nie zjadł
 25. Komu sprzedać pewnie tak, bardziej martwi mnie kto to będzie zbierał.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj