yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

Gość   
Gość
13 minut temu, danielursus3p napisał:

Aby nie z tych na wzór starej UG.

A co takie złe, założę odkładnice półśrubowe i w pole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, danielursus3p napisał:

Aby nie z tych na wzór starej UG.

Przecież teraz taki ryje i jak nieraz widzę po tych nowoczesnych zachodnich pola to rozpacz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Wszystko zależy od ustawienia pługa i operatora.

Już tak nie bądź ustawiony antyzachodni sprzęt.

Jak masz gdzieś okazje pożyczyć pług zagonowy zachodni i zrobić orkę to zobaczysz różnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
6 minut temu, Ursus932 napisał:

Przecież teraz taki ryje i jak nieraz widzę po tych nowoczesnych zachodnich pola to rozpacz 

Rozpacz to jest po UG 4 po orce ugoru🙉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9252

O którym UG4 mówicie, tym z niską wieżyczką 4x35 czy tym 4x30  ? Bo one trochę się różnią, orką też. te, co wysyłałem linki całkiem ładnie kryją. Oczywiście, źle ustawiony pług zachodni tez marnie orze i mam na to dowody w swojej okolicy, ale UG też da się orać i przykryć resztki. To tylko kwestia operatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, stempos1980 napisał:

Wszystko zależy od ustawienia pługa i operatora.

Już tak nie bądź ustawiony antyzachodni sprzęt.

Jak masz gdzieś okazje pożyczyć pług zagonowy zachodni i zrobić orkę to zobaczysz różnicę

Ale po co jak taki unia tur robi to samo 

U nas nikt zachodnich pługow nie ma, chyba że obrotowe, a z zachodnich mam schladzalnik i wystarczy 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, danielursus3p napisał:

Rozpacz to jest po UG 4 po orce ugoru🙉

Randap, talerzówka i UG idzie robota 

@danielursus3p lepsze nie lepsze, ale ile elementy robocze kosztują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Byle jakoś przekrecał ziemie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8523
1 godzinę temu, danielursus3p napisał:

Jeszcze konia nie kupił A pług kupuje. Weź to z dystansem. 

łatwiej o konia jak bat jest🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9252
10 minut temu, Ursus932 napisał:

Randap, talerzówka i UG idzie robota 

@danielursus3p lepsze nie lepsze, ale ile elementy robocze kosztują 

a ile wytrzymują ? co z tego, że lemiesz kosztuje 20zł, jak wystarcza na 10ha. Mój kosztuje 100 a wystarcza na 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
Ursus932 napisał:

19 minut temu, danielursus3p napisał:

Aby nie z tych na wzór starej UG.

Przecież teraz taki ryje i jak nieraz widzę po tych nowoczesnych zachodnich pola to rozpacz 

mam sąsiada przy polach co już czwarty pług ma w ciągu 15lat i jak poorze to zające na zimę schodzą się spać z całej gminy do góry i doliny 😁


MF675ursus napisał:

@slawek74 nadal chcesz 10 tys za tego akpila?

a ile mam chcieć🤔 przeorały ze 200ha drugie lemiesze i trzecie dłuta dopiero to prawie nowy a nowe to ponad 15tys


mi potrzebne obrotowe do łąk i wąskich zagonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4259
15 minut temu, Ursus932 napisał:

 

@danielursus3p lepsze nie lepsze, ale ile elementy robocze kosztują 

Cena to nie wszystko

4 minuty temu, jahooo napisał:

a ile wytrzymują ? co z tego, że lemiesz kosztuje 20zł, jak wystarcza na 10ha. Mój kosztuje 100 a wystarcza na 60

U nas najtańsze były po 30zl. Co kamień to śruby urwane, lemiesze do klepania, albo do wyjebania. Kiedyś na 4.5ha poszło mi 6lemieszy. Teraz jak mam kvernelanda, to przez 3sezony zjechałem jeden komplet dłut łącznie za ~80zl i jedno mi się złamało. Komplet lemieszy i dłut molbro na 4skibowy pług wyszło koło 8stow. A do unii dobre jakościowo ile wyjdą? Też że 150za lemiesz + dluto. To te 2-3stowy różnicy raz na kilka lat to aż taka roznica? Odkladnie oryginalne sporo kosztują, ale jak nie kupisz z już zajechanymi, to pewnie szybciej pług sprzedasz jak odkladnie będziesz kupował.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, jahooo napisał:

a ile wytrzymują ? co z tego, że lemiesz kosztuje 20zł, jak wystarcza na 10ha. Mój kosztuje 100 a wystarcza na 60

Za 100 to ja do Unii kupuje

@daron64 a tam kvernelandy, jakiś germaniec koło tego szczał a ja mam orac 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
14 minut temu, Ursus932 napisał:

Za 100 to ja do Unii kupuje

@daron64 a tam kvernelandy, jakiś germaniec koło tego szczał a ja mam orac 🙃

Widzę że robisz się drugi @Rolnik1973 

Sąsiad ma obrotowego kuhna multi mastera 102 i na próbę wziął od niego znajomy który ciąga zagonową unię tur 5 skibowego to otwarcie powiedział że mimo wagi obrotowego to w uciągu ciągnik ma lżej w kuhnie niż w uni

Edytowano przez stempos1980
Dopisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z zachodnich rupci co bym chciał to tylko prase pasówke i nowy ciągnik New holland , za resztę złomu dziękuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

gorzej, rolnik to poszedł i kupił ursusa moment i przyczepę i pług i sieczkarnię do kombajnu , obrotny chłop :D A Ursus sie czai jak szpak na j3banie 2 lata, a  nawet ładne ciągniki tu chłopaki wrzucali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9252

Znajomy ciągał UG3+1, pozyczył ode mnie obrotową 3 i od tej pory tego UG nie chce oglądać, bo szybciej zrobił robotę na 3 skiby i mniej ciągnik spalił. Ale widać niektórych nie da się przekonać, jak ojciec i dziadek redlili radłem, tak i on bedzie po kres swoich dni,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co z tego, że ładne jak albo za dużo wajch, albo kolor nie ten i inne bzdety :D Szuka tego ciągnika jakby miał z nim ślub brać  a to tylko kupa żelastwa którą można sprzedać jak się nie spodoba

 

Z zachodnimi pługami też nie zawsze tak kolorowo - ja kupiłem starego kvera na okrągłej ramie - model Hydrein - to za nic w świecie mi nim nie szło. Trafił się jakiś wyjątek - pogięty czy cós. Ożeniłem innemu po 3 latach i jeszcze 200 złotych zarobiłem. :D

 

https://www.otomoto.pl/oferta/massey-ferguson-3060-4x2-mocowania-faucheux-4-cyl-perkins-70km-silnik-do-poprawy-odpala-jezdzi-klimatyzacja-ID6D23Ng.html?

 

Szkoda, że bez napędu bo już bym po niego jechał jakby opuścił na jakieś 23-24k

Edytowano przez Partyzant85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
16 godzin temu, jahooo napisał:

84 konie wystarczą ci na obrotowy 3x40 i nic więcej, chyba, że gospodarujesz na płaskich jak stół polach V klasy, no to może z bólem 4x40

Wujo ma 90KM i targa 4x40 bez problemu ale w zagonie. Gleby od III gliny do VI piaski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9252
1 minutę temu, KlimekPL napisał:

Wujo ma 90KM i targa 4x40 bez problemu ale w zagonie. Gleby od III gliny do VI piaski 

Zgoda - weź pod uwagę wagę ciągnika, jakim jeździ i wagę pługa. Znam możliwości MTZ-ta i jego wagę. Na płaskim nie będzie problemu z lekką 4 obrotową, ale już lekkie górki i przód w górze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sintia
      Získání dokumentů EU, pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a lodního průkazu je s naší pomocí snadné. Nabízíme rychlou a efektivní službu, díky které získáte dokumenty, které potřebujete, během okamžiku. Kontaktujte nás https://continentaldocs.com/cs/
      Telegram: @ChooseAn
        E-mail: minskoert@gmail.com
       
    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj