yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9244

Blachę odradzam, bo głośna i wpada w wibracje, drewno lepiej tłumi. Tak jak pisałem, płyta szalunkowa albo OSB obite blacha ocynkowana i masz na 20 lat spokój aż stelaż szlag trafi. A jak pociągnięć całość jakimś impregnatem to cię przeżyje. Poza tym blat drewniany będzie lżejszy. 

Ja mam małą krajzege na kółkach, która mogę sam ciągać po podwórku, silnik 2,2kW trójfazowy, na dwa paski SPA 13mm i do cięcia gałęzi wystarcza, grubsze niż 20cm i tak tnę piła żeby nie dźwigać na blat. Blat mam z suszonego jesionu, heblowane, bo taki miałem materiał w tym roku pod ręką. Pociągnąłem lakierobejca i na parę lat wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2202

 do wzdłużnego rzadkie 4-5 zęby i przerwa,przy tym wolne obroty,do przecznego cięcia gęsty ząb i wysokie obroty,by nie złapało kęsa tylko troszeczkę na ząb i z łap ci nie wyrwało. Szpara musi byś bo jak na krazie piła zagrzeje się ,to po wyjściu z klocka faluje Rób z blachy,plus wałki jak do wzdłużnego,po jednym na końcu blatu i po jednym akurat przed jak i za piłą. Do przecznego przykręcisz na wierzch na dwa wałki takie płaskowniki by klocek wałka nie dotykał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760
12 godzin temu, krzysiek1979 napisał:

Skoro rozmowa o krajzegach w mojej starej po dziadku jest walek o śr 40mm pod tarcze.Dzisiaj nie ma w sprzedaży tarcz z takim otworem .I tu jest problem czy dało by sie powiększyć i czym otwór np z 35 mm na 40mm?

Kiedyś na allegro była firma która sprzedawała tarcze marki Gator, i oni dorabiali otwór jaki chciałeś 

11 godzin temu, stempos1980 napisał:

Duże obroty są potrzebne do cięcia wzdłużnego a do cięcia w poprzek już nie muszą być  tak wysokie obroty.Nie kazda piła jest przystosowana do wysokich obrotów

To nie o obroty chodzi, a o prędkość liniową tarczy.

14 minut temu, jahooo napisał:

 

Ja mam małą krajzege na kółkach, która mogę sam ciągać po podwórku, silnik 2,2kW trójfazowy, na dwa paski SPA 13mm i do cięcia gałęzi wystarcza, grubsze niż 20cm i tak tnę piła żeby nie dźwigać na blat.

Mam i ja taką, tnę nią wszystko co się da, na całą zimę. Jak nie chce się przeciąć na raz to przecinam na dwa i też daje radę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Nie każda piła się nadaje do cięcia wzdłużnego, a ta do wzdłużnego słabo tnie w poprzek. Jest różnica w wielkości i geometrii zębów. Ja mam pile globus do cięcia poprzecznego i do opału wystarcza. Deski rzadko robię, listewkę czasem się utnie.

Przecież globus robi dobre, jak robiłem na stolarni to tylko glubus lub ewentualnie czeska faba , jakieś włoskie gówno nie sprawdziło się 

Koledzy  kiedyś cieli bale a w środku był hak od starych wrót, przecieli to  to globus tylko do delikatnego ostrzeżenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1320
13 godzin temu, krzysiek1979 napisał:

Skoro rozmowa o krajzegach w mojej starej po dziadku jest walek o śr 40mm pod tarcze.Dzisiaj nie ma w sprzedaży tarcz z takim otworem .I tu jest problem czy dało by sie powiększyć i czym otwór np z 35 mm na 40mm?

Ja wierciłem otwór w tarczy wiertłem stożkowym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150
13 godzin temu, krzysiek1979 napisał:

Skoro rozmowa o krajzegach w mojej starej po dziadku jest walek o śr 40mm pod tarcze.Dzisiaj nie ma w sprzedaży tarcz z takim otworem .I tu jest problem czy dało by sie powiększyć i czym otwór np z 35 mm na 40mm?

https://alfatools.pl/do-ciecia-poprzecznego-kb/5539-pila-tarczowa-zwykla-dnpda-630x40x40-84z-kb-globus.html

https://trak24.com.pl/pila-tarczowa-Globus-630x40x4,0-8x5z-WA-gorzow

a jednak są !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210
igor10246    380

 

Dnia 3.10.2020 o 12:00, Bananek napisał:

też nie lubię taki dni, że nie ma co ze sobą zrobić i się na siłę robotę wymyśla.

to zapraszam do mnie, roboty w pizdu 

15 godzin temu, jahooo napisał:

Prędzej przetoczysz wałek na 35mm

 

znajomy jeden to wiertłem stożkowym jechał a drugi odkręcił piłę, włączył i pilnikiem jechał, prawie jak na tokarce, puźniej gwintownikiem, i jakoś to chodzi

6 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Na jedno wychodzi. Im większe obroty tym większa prędkość.

tak, ale policz sobie prędkość liniową tarczy o średnicy 10 cm a 50 cm, to tak samo jak byś porównywał prędkości samochodu z normalnymi kołami i takimi od ciągnika np 24 lub 28 

  • Like 1

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760
17 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Na jedno wychodzi. Im większe obroty tym większa prędkość.

Tak jak kolega wyżej napisał, prędkość liniową to nie tylko obroty, A również średnica piły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
Krzysztof81    3877
bratrolnika napisał:

17 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Na jedno wychodzi. Im większe obroty tym większa prędkość.

Tak jak kolega wyżej napisał, prędkość liniową to nie tylko obroty, A również średnica piły

Ale zazwyczaj jak masz taką piłe do drewna to zazwyczaj wsadzasz cały czas taką samą tarcze +/- 10cm. Nie spotkałem się żeby ktoś z 100 przechodził na 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

Zakładasz tarcze raptem 10cm większą i prędkość liniowa zmienia ci się o 30%,jeśli miałeś dobrane max. możliwe przełożenie to zamiast coś uciąć palisz piłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210
1 godzinę temu, witejus napisał:

tym na pewno ,zobacz moc silnika w parametrach🤣

no właśnie widzę że mają 2,5 i 2,2 kw i jak na mój rozum to pociągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

Szczerze mówiąc to nic podobnego w moich tworach nie widzę, praktycznie każda rzecz rozwiązana inaczej

Ogólnie to co raz więcej jest takich co lepią właśnie jednoosiowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
3 godziny temu, witejus napisał:

tym na pewno ,zobacz moc silnika w parametrach🤣

  • Moc silnika:
    2500 KM
    2 godziny temu, solek01 napisał:

    no właśnie widzę że mają 2,5 i 2,2 kw i jak na mój rozum to pociągnie

     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taki z Ciebie handlarz a dalej nie wiesz ile cenić za sprzęty 🤣🤣

 

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19723

powinien dopisać ,ze od pól roku w posiadaniu rolnika

https://www.olx.pl/oferta/massey-fergusson-6290-od-rolnika-CID757-IDEQ7ME.html#2d11bf1ecd;promoted

Przed chwilą, daron64 napisał:

@Agrest chyba ostatnio szukał, to powiernikiem być w temacie.

sprzedał taką lekko zdezelowaną

tego to pogięło po całości

https://www.olx.pl/oferta/dokumenty-z-rama-CID5-IDFbHuM.html#c9860a72db

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sintia
      Získání dokumentů EU, pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a lodního průkazu je s naší pomocí snadné. Nabízíme rychlou a efektivní službu, díky které získáte dokumenty, které potřebujete, během okamžiku. Kontaktujte nás https://continentaldocs.com/cs/
      Telegram: @ChooseAn
        E-mail: minskoert@gmail.com
       
    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj