Polecane posty

Miejscowy    24

jeśli we wrześniu cena będzie około 700zl za mokrą to zaczną kosić po 35℅ wilgotności. Plony zapowiadają się dobrze, więc w listopadzie ceny pewnie spadną

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

No jakby bylo 700 netto za mokrą to moze sprzedawać mokrą , gaz drogi do suszarni a jakby na mokro wyszlo 13ton to bylaby lux kasa , kukurydze mam w tym roku piekne

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
38 minut temu, Jurek87 napisał:

No jakby bylo 700 netto za mokrą to moze sprzedawać mokrą , gaz drogi do suszarni a jakby na mokro wyszlo 13ton to bylaby lux kasa , kukurydze mam w tym roku piekne

A po ile teraz gaz bo chcę kupić suszarnie i myślę o gazowej!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

13 ton mokrej to piękna kukurydza? Po mojemu bedzie jak z pszenicą, obwalą cenę na żniwa, a że mało kto suszy to ludzie będą przywozić w przeciwieństwie do pszenicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
3 godziny temu, Miejscowy napisał:

jeśli we wrześniu cena będzie około 700zl za mokrą to zaczną kosić po 35℅ wilgotności.

Akurat będzie we wrześniu 35%,+10% trzeba dodać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

FAO 210  36% około 15 października w ubiegłym roku , FAO 280 37% 

plon dużo wyższy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Nie wiem jak u was ale w mojej okolicy jest nasiane pełno kukurydzy.Dzisiaj jechałem przez wioski lokalnymi drogami wszędzie kukurydza,więcej jak zboża.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Poczekajmy do żniw kiszonkowych... U mnie w okolicy rzepaków było bardzo dużo

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210
8 godzin temu, krzysztofz14 napisał:

Nie wiem jak u was ale w mojej okolicy jest nasiane pełno kukurydzy.Dzisiaj jechałem przez wioski lokalnymi drogami wszędzie kukurydza,więcej jak zboża.

są rejony w Polsce że tak jest a są że ciężko kukurydzę zobaczyć, myślę że w dużej mierze zależy to od tego czy jest w okolicy duży odbiorca mokrej . W mojej rodzinnej okolicy odkąd powstał Wipasz to się zrobiło zagłębie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
10 godzin temu, Zdzinio napisał:

A po ile teraz gaz bo chcę kupić suszarnie i myślę o gazowej!?

1,6-1,7 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Chyba z tymi plonami super to chyba trzeba poczekać. Patrząc po plantacjach 10 ton mokrej w niektórych rejonach będzie super wynikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
22 godziny temu, pawel885 napisał:

13 ton mokrej to piękna kukurydza? Po mojemu bedzie jak z pszenicą, obwalą cenę na żniwa, a że mało kto suszy to ludzie będą przywozić w przeciwieństwie do pszenicy 

Bede mial na lepszych z 15 na gorszych 10 jak mi średnio wyjdzie 13 bedzie spoko , rok temu na sucho mi wyszla 10.9t mam swoja suszarnie ale i firme dom w budowie i sie nie wyrabiam 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
21 godzin temu, pawel885 napisał:

Poczekajmy do żniw kiszonkowych... U mnie w okolicy rzepaków było bardzo dużo

W mojej okolicy niektórzy jak widza cenę po 550-600 netto za mokra to mówią ze nie bedą kosić na kiszonke tylko wszystko na ziarno. Przy 10 tonach mokrej 30% maja po 5500-6000 netto auto wysłodków z buraków 1500-1800 w  zależności od kogo. Wiec rachunek prosty za hektar kukurydzy mogą mieć 3-4 auta wysłodków.

A wiemy ze 10 ton to nie jest jakiś wybitny plon.

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12389

Jeszcze na kiszonkę drożej kosztuje zbiór 1ha niż na ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Ale na kiszonkę nie możesz liczyć tylko ziarno ale dodatkowo plon masy zielonej, i nie wiem jaką wartość energetyczną ma ha kukurydzy a ile te 3 patelnie wysłodków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
2 minuty temu, solek01 napisał:

Ale na kiszonkę nie możesz liczyć tylko ziarno ale dodatkowo plon masy zielonej, i nie wiem jaką wartość energetyczną ma ha kukurydzy a ile te 3 patelnie wysłodków

Ale z qq na kiszonke też gruba kasa z resztkami ucieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
11 godzin temu, Jurek87 napisał:

Bede mial na lepszych z 15 na gorszych 10 jak mi średnio wyjdzie 13 bedzie spoko , rok temu na sucho mi wyszla 10.9t mam swoja suszarnie ale i firme dom w budowie i sie nie wyrabiam 🙃

Jaką masz suszarnię? Ile za nią dałeś? Jak wygląda sprawa z awaryjnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
3 minuty temu, Unexpected napisał:

Jaką masz suszarnię? Ile za nią dałeś? Jak wygląda sprawa z awaryjnością?

9ton na gaz sprowadzilem z irlandii 7 lat temu , przewozna taka jak drzewicz (opico gt 380) , mnie wyszla kolo 10tys za grosze kupilem tylko musialem pomalowac i przejrzec wszystko . Napedzana z wałka wom przerobilem na silnik elektry. W sumie to awarii wiekszych nie bylo jakies lozysko czy elektrozawor wymieniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Dnia 17.08.2021 o 17:58, Navara1988 napisał:

Agro as Grodków kontraktuja po 600

Najpierw kontraktują a później potrącają że i tak wychodzi cena jesienna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Trzyma ktoś mokrą kukurydzę w rękawie i później suszy lub sprzedaje poza sezonem?

Mam ofertę oddać w "komis" do rękawa, sprzedaż od grudnia do lutego w momencie kiedy powiem po cenie dnia.

Gwarantowane 500netto, obsługa około 40netto za tonę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj