Polecane posty

jacek1296    1682
9 godzin temu, solek01 napisał:

Trzyma ktoś mokrą kukurydzę w rękawie i później suszy lub sprzedaje poza sezonem?

Mam ofertę oddać w "komis" do rękawa, sprzedaż od grudnia do lutego w momencie kiedy powiem po cenie dnia.

Gwarantowane 500netto, obsługa około 40netto za tonę?

Obsługa czyli załadunek w rękaw i rozładunek rękawa ma się rozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210
5 godzin temu, lisek napisał:

Mokrą do rękawa chcesz dać? CCM?

tak 

12 minut temu, jacek1296 napisał:

Obsługa czyli załadunek w rękaw i rozładunek rękawa ma się rozumieć.

tak, do tego waga, rękaw itd i to daje około 40 zł netto od tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

O samym ziarnie pchanym w rękaw, później to idzie na spir to nic nie przeszkadza co się z tym stanie czy będzie coś smierdzieć czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Nie koniecznie na spirytus bo ususzona z rĘkawa jest nawet bardziej wartościowa na paszę .Acena rękawa na 300T 1500 do 2000 zł .Jest też jakieś ryzyko strat (dostęp powietrza -dziura) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Kupiłem używaną rielę gtr1500 z przebiegiem 1590godzin za 80000netto, plus do tego instalacja na gaz za ok. 35000netto, plus roboty budowlane za ok.10000netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Bzk już 580 netto 

A jak sucha bo chyba już czas wypchnąć!?

Edytowano przez Zdzinio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

Jak ktoś potrzebuje to mam na zbyciu palniki  na GAZ PROPAN propan-butan do suszarni.  791209802

Ciekawostka jak sprzedawałem teraz suchą to w kontrakcie był zapis o sposobie suszenia/ gaz bezpośrednio (olej tylko wymiennik. )

image.png

Edytowano przez read
wizualizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
52 minuty temu, 6290 napisał:

Wipasz Zadąbrowie 580 netto. 

kontraktuja czy cena dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

Wipasz się w porę obudził ze snu i wyrównał z Bioagrą cenę na kontrakt ale pozycję w swojej okolicy ma i nikomu nie opłaci się 40 km dalej wozić za 20 zł/t więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

liczył ktoś koszty suszenia w tym roku po nowych cenach gazu? obecnie kontrakty już można trafić powyżej 600zl, pytanie czy qq mokra na wiosnę nie będzie po 1200?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
10 godzin temu, 6290 napisał:

Wipasz Zadąbrowie 580 netto. 

jestem ciekaw jak to będzie wyglądać jak ktoś tak jak ja ma kontrakt z cena minimalną, czy dopłaca jak pisze na umowe czy znajda jakis kruczek prawny


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
5 minut temu, Pajej napisał:

jestem ciekaw jak to będzie wyglądać jak ktoś tak jak ja ma kontrakt z cena minimalną, czy dopłaca jak pisze na umowe czy znajda jakis kruczek prawny

Masz frajera to go golisz proste

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

aż tak golić nie będą, bo nie ma zapasu towaru więc będą chcieli jak najwięcej skupić, chyba że będą takie momenty, że będzie za dużo towaru na rynku momentami to będą mogli wykorzystywać xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6290    17

Ja nie wiem jak kukurydza jest dajmy na to po 500zl to sie ludzie rzucają i kontraktują a potem jak idzie do góry to lamentują i proszą o anulowanie kontraktu po 500 bo teraz jest duzo wyższa. Jak ktoś sie deklaruje na piśmie ze sprzeda po 500 to po 500 a jakby spadła na 400 to by sie nawet nie zająknął. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

cedrob i parę innych firm zrobiło numer z cena minimalna 500zl , a reszta to cena dnia, takie zabezpieczenie żeby towar mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
19 minut temu, 6290 napisał:

Ja nie wiem jak kukurydza jest dajmy na to po 500zl to sie ludzie rzucają i kontraktują a potem jak idzie do góry to lamentują i proszą o anulowanie kontraktu po 500 bo teraz jest duzo wyższa. Jak ktoś sie deklaruje na piśmie ze sprzeda po 500 to po 500 a jakby spadła na 400 to by sie nawet nie zająknął. 

Ja podpisalem po 550 netto ale to w maju, jak na podkarpaciu dobije 600-620 to będzie góra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

ja raz w życiu kontraktowałem i to był zarazem ostatni raz, pomijając kwestie cenowe, to jest problem z ciężarówkami w sezonie, bo albo wszyscy wożą buraki, kamień i asfalt albo są dostępne małe łódki które załadują tylko około 22 tony co mi się nie kalkuluje. A tak odbierze lokalny skup, podstawi swoje auta za darmo i na jedno wyjdzie albo i lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj