Polecane posty

karban    33

Panowie, a ja mam takie pytanie, właściwie dwa:

1. Ile każdy z Was wydaje na marketing swoich produktów? Jakie masz sposoby dotarcia do klienta? Czy wystawienie na olx i promowanie za 50zł załatwia całą sprawę? Czy stanie na rynkach to twój jedyny pomysł? 

Sorry, ale jeśli chcesz rywalizować z sieciami to musisz zagrać w tą grę. Sadzisz parę hektarów, to musisz przynajmniej parę tysięcy co roku wydać na reklamę i budowanie wizerunku ziemniaczarza. Nie ma przebacz i nie ma czego żałować. 

Warzywa mają wielką przyszłość w przeciwieństwie do mięsa, ale konkurencja też jest i będzie wielka.

2. Czy ziemniaki mają w sezonie priorytet przed wszystkim? Zapomnij o sianiu, oraniu, bronowaniu. Chcesz sprzedać ziemniaka to zajmij się sprzedażą. Inaczej zrobią to za Ciebie inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Raczej swoja marka niż ogłoszenia, jak masz dobry towar i kupujący zadowoleni to będą czekać aż wykopiesz przebierzesz aby kupić za przystępna cenę.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33
1 minutę temu, Strongman napisał:

Raczej swoja marka niż ogłoszenia, jak masz dobry towar i kupujący zadowoleni to będą czekać aż wykopiesz przebierzesz aby kupić.

Ok, ale to mówisz już o stałych klientach i zbudowanej marce. A tu widzę ludzi, którzy nie mają żadnej bazy odbiorców, a hektary nasadzone i co roku liczą, że się jakoś sprzeda. Żeby ich mieć tych stałych odbiorców to musisz do nich najpierw dotrzeć. Poza tym stali klienci (zazwyczaj starsze osoby jeśli idzie o detal) też się 'wykruszają' tzn. jednego już nie ma z nami, inny się wyprowadził, u trzeciego dzieci nie jedzą ziemniaków (stała śpiewka), u czwartego akurat zawaliłeś w zeszłym roku bo mu zgnite się trafiły, do piątego handlarz już przywiózł. Więc rotacja stałych też jest, u mnie z 10% na rok się wykrusza i trzeba ich stale uzupełniać, najlepiej powyżej 10%, żeby był progres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Są pośrednicy co wysyłają na mołdawie kto więcej sadzi i robi ci piorin próbę przechodzi i wysyłasz całego tira a to rynek taki ze tam niema ze już nakupili i mają już dość.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33
5 minut temu, Strongman napisał:

Są pośrednicy co wysyłają na mołdawie kto więcej sadzi i robi ci piorin próbę przechodzi i wysyłasz całego tira a to rynek taki ze tam niema ze już nakupili i mają już dość.

To mówisz o hurcie i to dużym i oddawaniu pośrednikom. Tylko potem nie narzekajmy, że są po 5 czy 10 zł za worek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Ogłoszenia nic nie dają, zawsze wystawiam na Ol-a i praktycznie zero odzewu, lub symboliczny. Chyba,że odpad paszowy, tu owszem i w tym roku raczej z uwagi na drogie zboża jest nawet ssanie na ten towar.

Detaliści zadowoleni z towaru sami nakręcają innych chętnych do zakupu i to jest najlepsza  reklama.Od kilku lat mam taką tendencję,żę wypada mi przykładowo 2-3 % a dochodzi 10% nowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8
Dnia 15.10.2021 o 15:48, pawelol111 napisał:

Nie. To jest to samo gadanie co rok.. Kazdy sie chce pozbyc. Prawda jest taka ze towaru jest. A 10 zl za worek to jak 10 lat temu 5zl

Nie jestem pewny czy tego towaru jest tak dużo skoro handlarz mi dzwonił już w wrześniu i mówił że mu zabraknie. U nas plon ok 25 ton w tym roku tylko i w naszym powiecie już się kończy ziemniak. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

jest cała masa drobnicy która sadzi 0,5-1 ha i oni własnie teraz przed zimią zapychają rynek bo chcą do zimy sprzedać w uwagi na brak zaplecza w postaci przechowalni itd. ale tak jak mówisz jeszcze trochę i cena pójdzie tylko w górę. dobrym symptomem już jest to że cena od dłuższego czasu jest w miarę stała a już napewno nie spada. Ja uważam, że będzie tylko lepiej. wkońcu ile można za przysłowiowe frytki robić jak komuś kukurydza sypneła 13-15 ton to na ciul ziemniaki sadzić o wiele lepszy interes na kukurydzy.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1113

Nie raz to słyszałem że nie ma ziemniaków Gdzie się nie zajechało to nie ma Na wiosnę się wszyscy obudzili jak nie było już komu sprzedać a ziemniak był miękki i miał kły 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

W Świętokrzyskim tanio. Giełdy w Pińczów, Skalbmierz, Proszowice ( juz małopolskie ) to ceny od 4.5 zł ( zółty ) do 7 zł za czerwoną belarose...  I każdy się zarzeka ze też pójdzie w "kukurydzę"... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762
14 godzin temu, Marl napisał:

W Świętokrzyskim tanio. Giełdy w Pińczów, Skalbmierz, Proszowice ( juz małopolskie ) to ceny od 4.5 zł ( zółty ) do 7 zł za czerwoną belarose...  I każdy się zarzeka ze też pójdzie w "kukurydzę"... 

To i w kukurydzy wasi biznesmeni zrobią manko😁 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
14 godzin temu, Marl napisał:

W Świętokrzyskim tanio. Giełdy w Pińczów, Skalbmierz, Proszowice ( juz małopolskie ) to ceny od 4.5 zł ( zółty ) do 7 zł za czerwoną belarose...  I każdy się zarzeka ze też pójdzie w "kukurydzę"... 

te rejony to czarna d*pa z cenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

a niech idą w tą kuku...każdy ma prawo wyboru. Panowie tak na marginesie u was też w tym roku problem z rdzawą plamistością ? W moich stronach każdy narzeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762
23 minuty temu, zbyszek8201 napisał:

a niech idą w tą kuku...każdy ma prawo wyboru. Panowie tak na marginesie u was też w tym roku problem z rdzawą plamistością ? W moich stronach każdy narzeka

W irdze?

Nwm bo wykopałem i sprzedałem do września. W kupnej to biore od znajomego i nic się nie trafia żeby bylo.

W bellarosie za to mi się trafia😣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

I Irga i w innych wrażliwych na rdzawą plamistość. W Moim rejonie w tym roku widocznie tak pogoda nie pasiła,że każdy niemal ma z tym problem w mniejszym bądż większym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeglat    6

Irga wiadomo wrażliwa na rdze. U mnie z jednego kawałka cieższej ziemi czysciutka a z lżejszej trafia sie ok 5-6%. Catania i ricarda z lzejszej ziemi czyściutka. Kiedyś na studiach rozmawiałem z doktorem co zajmuje sie chorobami ziemniaków to mówil że u odmian wrażliwych jest tyle czynników wpływajacych na to( np rozkład opadów wachania temperatury a nawet dzień sadzenia i to nie żart itp.) opowiadał ze robili doswiadczenie z irga właśnie i na jednym polu sadzili ja w ciagu dwóch dni to ta sadzona pierwszego dnia czysciutka a ta sadzona na następny dzień juz byla bardzo rdzewiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Dnia 11.11.2021 o 09:14, witejus napisał:

te rejony to czarna d*pa z cenami

Co roku zmniejsza się liczba "desperatów" jeżdzących na giełde i sprzedających po tyle "ile kto da..." . Przy tej cenie pszenicy i nawozów, będzie kolejna redukcja plantacji.

Co do jakości ziemniaka, nadal W Skalbmierzu możemy zakupić ziemniak wątpliwej jakośći który jest dokładnie zamaskowany. I to najbardziej wpływa na ilość kupujących. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1113

Desperaci to kupują na giełdzie Ja kiedyś tyle wpadek zaliczyłem że teraz to chociaż by mi ktoś za 1/3 dawał to i tak nie kupię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

Jaka odmiane polecacie na dlugie przechowywanie zeby sama z siebie nie kielkowala do lutego bo lordy. Denary odpadaja zreszta wszystkie wczesne odmiany a gwiazda za dlugo robi plon i odpowiednia do kopania jest tak po 5 pazdziernika a to juz troche za pozno bo jak bedzie mokro to tego nie utytrasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

 

Dnia 25.10.2021 o 21:49, karban napisał:

Panowie, a ja mam takie pytanie, właściwie dwa:

1. Ile każdy z Was wydaje na marketing swoich produktów? Jakie masz sposoby dotarcia do klienta? Czy wystawienie na olx i promowanie za 50zł załatwia całą sprawę? Czy stanie na rynkach to twój jedyny pomysł? 

Sorry, ale jeśli chcesz rywalizować z sieciami to musisz zagrać w tą grę. Sadzisz parę hektarów, to musisz przynajmniej parę tysięcy co roku wydać na reklamę i budowanie wizerunku ziemniaczarza. Nie ma przebacz i nie ma czego żałować. 

Warzywa mają wielką przyszłość w przeciwieństwie do mięsa, ale konkurencja też jest i będzie wielka.

2. Czy ziemniaki mają w sezonie priorytet przed wszystkim? Zapomnij o sianiu, oraniu, bronowaniu. Chcesz sprzedać ziemniaka to zajmij się sprzedażą. Inaczej zrobią to za Ciebie inni.

Sory , a Kupowałeś kiedyś ziemiali czy tylko swoje jadasz ? to sobie kup , wiekszość tych sprzedawanych nie nadaje się na marketing bo jak bedziesz miał wybór to po nie wrócisz a marketnig wystarczy do worka z ziemiakami doczepić kartke z np . nazwiskiem swoim lub jak sami sprzedajemy na samochodzie swoje nazwisko czy nazwe gospodarstwa napisać , wiele osób rezygnuje z jedzenia ziemiaka bo są nie dobre .  Czy warzywa mają przyszłość to tak ale raczej te sprzedawane w marketach , coraz więcej jabłek jest firmowanych i są sporo droższe od tych no name .              latem na targowisku kupiłem ziemiaki z doczepioną nazwą gospodarstwa z okolic wyszkowa i była dobre , niestety za tydzień już ich nie było być możę się sprzedały .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

Jak masz dobry towar i z karteczką , nazwiskiem sprzedającego i numerem telefonu ale taki towar sprzedaje z domu nie na targu .

Na targu to sam handlarz kupuje gdzie się da  najtaniej a zachwala że to jego własne .

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

POS, 8zł przy 100 woreczkach 15kg obecnie sprzedaję. Odbiorca zadeklarował chęć odbioru czerwonych odmian, jak cenowo ''wychodzą'' do odmian o żółtej skórce? i jaką odmianę polecacie 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj