Polecane posty

Wicherek    4009
1 godzinę temu, wiesiek63zmc napisał:

A to nie jest czasem największy spekulant ? Jak zagwarantować że taka giełda rządowa bedzie się opierała na uczciwym handlu a polityka zostanie za drzwiami

Trzeba mieć nadzieję  , tylko to nam pozostało !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1260
2 godziny temu, Wicherek napisał:

szykujcie się na otwarcie giełdy towarowej i wożenie na skład od samych żniw do Ellewaru ,  mam nadzieję że to ruszy i zarobimy uczciwie !

Do Ellewaru? Zarobimy? uczciwie?😂

dwa tygodnie temu za jęczmień konsumpcyjny oferowali 580, a pszenicę 650, podczas gdy za dobry jęczmień można było dostać 700, a pszenicę podpisywać po 720-730. Porównując, to faktycznie uczciwie zarobić można na kontrakcie z rządem.

  • Like 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    967

Ludzie kochany żadna giełda, dopłaty, 500plusy,, nie pomoże nam nic bo dalej będzie helmut nam sprzedawać w lidlu swoje ziemniaki. Im więcej dają to więcej zabierają, dzisiaj nie jeden bez dopłat poszedł by z torbami.. a wystarczy stworzyć warunki rolnik ma produkować  i przetwarzać to co ziemia daję w każdej postaci . A społeczeństwo ma kupować u rolnika nawet jak to mleko śmierdzi oborą.. Tylko wiecie jacy są Polacy... Dlatego były rozbiory a teraz mamy pokłosie tego że wyprzedali pgr-y i spółki państwowe, fabryki etc ;A teraz nam śrubę podkręcają i trzymają nas za mordę.

U nas na wsi za 30 lat zostanie ze 100 numerów najwyżej 10 bo tyle jest młodych.. ale nikt nie mówi że nie ma opłacalności i każdy emigruje kto może... zboże z ukrainy.. to już wogólę jest kuriozum bezczelnośći tych rządów oni mają nas głęboko w duDpie.. albo 4 byki i 20 tyś.zł  tylko ludziom mamią jak dobrze nam jest w tv. a Polska to państwo teoretyczne..

Edytowano przez MarekUA
  • Like 2

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117

Sprzedana pszenica konsumpcyjne 730 netto Świtała Topola Wielka gościu przywiózł pszenżyto po 600 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
22 godziny temu, beata12596 napisał:

A tego to nie wiem , bo ja nie z tamtych okolic, chociaż dzisiaj na spotkaniu rozmawialiśmy z kolegą mieszkającym kawałek dalej to mówił, że ceny spadają, ale jak to jest w realu nie wiem, bo taka już ta mentalność na wsi, że mało który prawdę powie po ile kupił , bo a nóż wyjdzie na głupka , że przepłacił. My kupowaliśmy trzy lata temu prawie dwa ha obok naszego, przy głównej drodze i ok 500 m od gospodarstwa to płaciliśmy po 55 tys.

No to współczuję tyle płacić, kiedy to się zwróci. Ja to coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że wyszedłem na głupka bo dałem przy domu 26 tys za hektar. To co się słyszy jak KE chce ograniczyć wszystko, pestycydy, fungicydy i nawozy to myślę że lepiej było złożyć trochę kasy jeszcze dobrać kredytu i kupić mieszkanie na wynajem. Przynajmniej nie martwił bym się czy susza czy komuś pierdolec odbija w UE.

2 minuty temu, Damianek20 napisał:

 

 

Edytowano przez Damianek20
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

Widze że tam gdzie tania ziemia to jeszcze narzekają że drogo ,chyba będziecie musieli las posadzić że by odłogiem nie leżało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jeszcze troche ludzie rozumu mają żeby nie płacic po 50 tysiecy za hektar.
Pszenica 710 paszowa 740 konsumpcja brutto. Podlaskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
10 godzin temu, Damianek20 napisał:

No to współczuję tyle płacić, kiedy to się zwróci. Ja to coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że wyszedłem na głupka bo dałem przy domu 26 tys za hektar. To co się słyszy jak KE chce ograniczyć wszystko, pestycydy, fungicydy i nawozy to myślę że lepiej było złożyć trochę kasy jeszcze dobrać kredytu i kupić mieszkanie na wynajem. Przynajmniej nie martwił bym się czy susza czy komuś pierdolec odbija w UE.

 

Wiem , wiem, ale woleliśmy kupić to pole niż przez nieokreślony czas płacić dzierżawę, a położenie tego pola jest na tyle korzystne, że nie dość, że jest blisko to jeszcze graniczy z łąkami na których wypasamy krowy i po posianiu poplonu przez jakiś czas krowy mają co jeść. U nas w czasie kiedy je kupowaliśmy to były normalne ceny i zawsze u nas są chętni na powiększanie gospodarstwa. Mamy też dzierżawę 3 h , która obsiewamy już 15 lat, płacimy tonę z h , dopłaty zabiera właściciel ( to też u nas norma) , jak wzięliśmy to pole było zapuszczone jak ugór , a teraz rozważamy rozwiązanie umowy, bo zyski minimalne. Przez te lata gdybyśmy kupili to pole , wzięli kredyt niskooprocentowany, brali dopłaty, mieli ulgę w podatku to myślę, że o wiele lepiej byśmy na tym i już pole byłoby naszą własnością.

Pszenica paszówka 680 - 700 zł brutto pow. hrubieszowski.

Edytowano przez beata12596
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
1 godzinę temu, beata12596 napisał:

Wiem , wiem, ale woleliśmy kupić to pole niż przez nieokreślony czas płacić dzierżawę, a położenie tego pola jest na tyle korzystne, że nie dość, że jest blisko to jeszcze graniczy z łąkami na których wypasamy krowy i po posianiu poplonu przez jakiś czas krowy mają co jeść. U nas w czasie kiedy je kupowaliśmy to były normalne ceny i zawsze u nas są chętni na powiększanie gospodarstwa. Mamy też dzierżawę 3 h , która obsiewamy już 15 lat, płacimy tonę z h , dopłaty zabiera właściciel ( to też u nas norma) , jak wzięliśmy to pole było zapuszczone jak ugór , a teraz rozważamy rozwiązanie umowy, bo zyski minimalne. Przez te lata gdybyśmy kupili to pole , wzięli kredyt niskooprocentowany, brali dopłaty, mieli ulgę w podatku to myślę, że o wiele lepiej byśmy na tym i już pole byłoby naszą własnością.

Pszenica paszówka 680 - 700 zł brutto pow. hrubieszowski.

Ja już teraz nic nie kupuje chyba że się trafi coś sensownego do 16 tys max a dawać za dzierżawę tyle to szczerze mówiąc lepiej oddać swoje wziąć tonę i masz czym karmić krowy albo pójść do pracy. Mi już ręce opadają powoli na to wszystko. Mleko tanie bierze Hrubieszów, zboże tanie 660 pasza 690 konsumpcja brutto skup Perfect. Także powoli zaczyna się wszystko usy..ć, tyle że pracuje to jako tako jest z czego założyć ale to nie na tym polega. Młodzi robić nie chcą ,aby żyć z dnia na dzień jeszcze wyprzedać to co jest. O kobietach nie wspomnę tych młodych nie nadają się kompletnie do niczego. Także ogólnie sytuacja ma się bardzo źle. Na giełdzie zboże w górę w skupach albo w dół albo stoi, widmo zmian i wymogów wykończy nas.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
35 minut temu, Damianek20 napisał:

Ja już teraz nic nie kupuje chyba że się trafi coś sensownego do 16 tys max a dawać za dzierżawę tyle to szczerze mówiąc lepiej oddać swoje wziąć tonę i masz czym karmić krowy albo pójść do pracy. Mi już ręce opadają powoli na to wszystko. Mleko tanie bierze Hrubieszów, zboże tanie 660 pasza 690 konsumpcja brutto skup Perfect. Także powoli zaczyna się wszystko usy..ć, tyle że pracuje to jako tako jest z czego założyć ale to nie na tym polega. Młodzi robić nie chcą ,aby żyć z dnia na dzień jeszcze wyprzedać to co jest. O kobietach nie wspomnę tych młodych nie nadają się kompletnie do niczego. Także ogólnie sytuacja ma się bardzo źle. Na giełdzie zboże w górę w skupach albo w dół albo stoi, widmo zmian i wymogów wykończy nas.

Mam to samo zdanie co kolega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 godzin temu, Wicherek napisał:

Ale Wy tam macie  .....................................................!

Teraz jest najgorszy czas na sprzedawanie bo jest sucho i jest czas więc wszyscy się pchają a w Maju pszenicy zbraknie i będzie cena !

Tak zabraknie jak w ubiegłym roku i niejeden z towarem do dziś został jak tak dalej będzie to po żniwach pszenica po 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

Ty co roku krakasz te 500 ,nie doczekasz sie ,chyba że stenchła z wołkami,młyn zasypany i zapisuje na odstawe na początek marca ,o czymś to świadczy ,normalnie by cene obnizyli

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

ja uwazam ze jeszcze 5 lat i sie zmieni na wsi bo młodziez nie garnie sie do pracy na roli o hodowli nie chca slyszec takie gospodarstwa do 20ha to tylko emeryci powstrzymuja przed likwidacja bo pomagaja ile sie da bo pamietaj lepsze czasy i mówia ze trzeba przeczekac

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

W porcie Gdynia 6 statków Panamax aktualnie jest pod załadunek 

55-60tys ton każdy

czas na sprzedaż !! Póki euro w miarę drogie 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
2 godziny temu, Damianek20 napisał:

Ja już teraz nic nie kupuje chyba że się trafi coś sensownego do 16 tys max a dawać za dzierżawę tyle to szczerze mówiąc lepiej oddać swoje wziąć tonę i masz czym karmić krowy albo pójść do pracy. Mi już ręce opadają powoli na to wszystko. Mleko tanie bierze Hrubieszów, zboże tanie 660 pasza 690 konsumpcja brutto skup Perfect. Także powoli zaczyna się wszystko usy..ć, tyle że pracuje to jako tako jest z czego założyć ale to nie na tym polega. Młodzi robić nie chcą ,aby żyć z dnia na dzień jeszcze wyprzedać to co jest. O kobietach nie wspomnę tych młodych nie nadają się kompletnie do niczego. Także ogólnie sytuacja ma się bardzo źle. Na giełdzie zboże w górę w skupach albo w dół albo stoi, widmo zmian i wymogów wykończy nas.

Z jakiej ty gminy jesteś ? Miączyn, Trzeszczany , czy coś jeszcze dalej na wschód ? 16 tys za ha ? Ktoś tam za taką cenę będzie chciał kiedykolwiek sprzedać ? 

Chyba że Unia zakaże wszystkich środków, nawozów a dopłaty zostaną na tym poziomie albo jeszcze obetną to ludzie zaczną się zastanawiać nad sensem płacenia grubej kasy za pole.

Edytowano przez robercikj100
  • Like 1
  • Haha 3

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
15 minut temu, robercikj100 napisał:

Z jakiej ty gminy jesteś ? Miączyn, Trzeszczany , czy coś jeszcze dalej na wschód ? 16 tys za ha ? Ktoś tam za taką cenę będzie chciał kiedykolwiek sprzedać ? 

Chyba że Unia zakaże wszystkich środków, nawozów a dopłaty zostaną na tym poziomie albo jeszcze obetną to ludzie zaczną się zastanawiać nad sensem płacenia grubej kasy za pole.

Zobaczysz że będą za jeszcze mniejsze pieniądze sprzedawać o ile kurs pojebow z UE nie zmieni się i będzie szedł w tym kierunku co mówią. Nie ważne z której z tych gmin jestem. Ważne co nas czeka dalej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

to fakt, w uni mają teraz takiego pier.......ca na tą ekologie  że chyba doprowadzą do zniszczenia naszego rolnictwa

  • Haha 2

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
35 minut temu, robercikj100 napisał:

to fakt, w uni mają teraz takiego pier.......ca na tą ekologie  że chyba doprowadzą do zniszczenia naszego rolnictwa

W molodiatyczach jest 8 h blisko Bambrów i nikt nie chce dać po 40 tys. Ogłoszenie z TZ. Myślę że trzeba spłacić to co jest się krewnym i wedle powiedzenia " zapychać dziury gnojem i siedzieć za spokojem " albo coś koło tego 😁. Vatowcy mają prze.....e bo oni cofnąć się nie mogą tylko muszą iść do przodu w większe bagno, ale mają to co chcieli nikt im nie kazał iść na VAT i słuchać doradców że państwo odda 23 proc. Jak tylko kupi ciągnik albo coś innego 😂.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Po 5 latach można zawiesić VAT i wrócić do ryczaltu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    967

Typowe myślenie polaczków ja zęby zacisnę a reszta niech idzie z torbami... W tym kraju  nic się nie zmieni jeżeli dalej sąsiad będzie wrogiem. Zamiast wyjść na ulicę jak we Francji wylać gnojówkę i wysypać obornik na drogi to siedzicie w oknach czekając aż sąsiadowi zabierze nowego dżon dira lub ostatnią jałówkę komornik. im nas więcej tym lepiej a jak sie wykruszymy wyduszą nas jak kury lis w kurniku... Moje zdanie krótkie... polecam filmik

 


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

z powyższymi postami można się zgodzić, za 10 lat tak się pozmienia na wsi na gorsze tzn. brak młodych, większe wymogi itd że różnie to może być, dokręcą śrubę na maksa, 

niech jeszcze powiążą  normy spalin maszyn rolniczych z dopłatami, to znowu lasem zaczną porastać pola. 

 

"W porcie Gdynia 6 statków Panamax aktualnie jest pod załadunek 

55-60tys ton każdy

czas na sprzedaż !! Póki euro w miarę drogie "

co niektórzy w tych okolicznościach zarobią, niestety nie rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
11 minut temu, mus napisał:

Po 5 latach można zawiesić VAT i wrócić do ryczaltu

A nie jest prawdą to żeby wyjść z VAT trzeba wszystko zwrócić ?

Przed chwilą, Damianek20 napisał:

A nie jest prawdą to żeby wyjść z VAT trzeba wszystko zwrócić ?

Oczywiście mówię o vacie nie dotacjach dla jasności 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ile to juz lat tak ludzie gadają ze mlodzi wyjezdzaja i nie chcą robic na wsi ... ? 

W gospodarzeniu na roli chyba najbardziej przeszkadza sentyment i milosc do rolnictwa - bez tego woekszosc stalo by odlogiem "bo sie nie oplaca" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    967

Niektórzy fanatycy i hobbisci  ze swojej piździwulki nigdy nie wyjechali dalej jak na 100kilometrów...  A Ktoś kto pracował na roli wie że tego sobie nie kupi bo inwestuje to sprzęt to ziemia, budynki , rok nieurodzaj cena do d*py i narobi  się jak głupi a sąsiad przyjeżdża ze swoją dziewczyną wylaszczoną i żal ściska tyłek, kobiety patrzą aby im lepiej było i mało która pójdzie za chłopa wąchać obornik i chodzić w błocie... Jak mąż może zarabiać pracować chociażby za granicą i będą żyć JAK LUDZIE a nie jak psy czy  niewolnicy krów, kredytów i dopłat..

  • Like 1
  • Thanks 2

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
7 minut temu, MarekUA napisał:

Typowe myślenie polaczków ja zęby zacisnę a reszta niech idzie z torbami... W tym kraju  nic się nie zmieni jeżeli dalej sąsiad będzie wrogiem. Zamiast wyjść na ulicę jak we Francji wylać gnojówkę i wysypać obornik na drogi to siedzicie w oknach czekając aż sąsiadowi zabierze nowego dżon dira lub ostatnią jałówkę komornik. im nas więcej tym lepiej a jak sie wykruszymy wyduszą nas jak kury lis w kurniku... Moje zdanie krótkie... polecam filmik

 

Masz rację tylko zapomniałeś o jednej sprawie a mianowicie mały czy średni nie pójdzie za bambrem bo oni z językami na brodzie lecieli na 5 wioskę od siebie nabijali cenę i pchali się pod okno mieszkania i śmieli się że wykupią wszystkich i będzie trzeba ich w rękę całować żeby dali zarobić na chleb. Przynajmniej tak jest w mojej okolicy a raczej było bo już bambry siadają i płakać większość zaczyna jak im źle. Nie ma jakiegoś zegrania żeby każdy kto chciał coś dokupić mógł bez problemu. A dziś to że komornicy zabierają jelonki to nic nowego i to dopiero początek. Gdyby sąsiad żył z sąsiadem jak się należy jeden drugiemu nie był by wilkiem to było by z kim iść protestować ,a dziś krowa ma poród w dzień i nikt ci nie przyjdzie pomoc tylko trzeba dymać w godzinach pracy na złamanie karku żeby zdążyć. Rodzina jedno drugiego by zjadło. 

Oczywiście jestem za tym żebyśmy wszyscy wyszli na ulice i postawili co niektórych do pionu albo poziomu. Ale coś takiego by wypaliło gdyby rolnicy rozwijali się w miarę równo a nie kosztem na krzywy ryj innego. Jak by każdy miał 30-50 h to nie dało by się żyć ? A tak mamy 5 h, 10, 20, 50, 80, 120h. Po prostu jest za duża dysproporcja i złość ludzi.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj