Polecane posty

Bugii    689

Raczej barany. Przegkadalem wlasnie ogloszenia i w mojej okolicy  jest 10t pszenzyta po 600zl a w cedrobie czyli od tego barana 16 km 690 netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8523
1 godzinę temu, Bugii napisał:

Raczej barany. Przegdakałem wlasnie ogloszenia i w mojej okolicy  jest 10t pszenzyta po 600zl a w cedrobie czyli od tego barana 16 km 690 netto. 

to idź powiedz mu że cedrob kupuje po 690 a nie gdakaj tu głupio i nie wyzywaj innych od baranów

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
1 godzinę temu, Bugii napisał:

Raczej barany. Przegkadalem wlasnie ogloszenia i w mojej okolicy  jest 10t pszenzyta po 600zl a w cedrobie czyli od tego barana 16 km 690 netto. 

Czy to tak ładnie wyzywać od Baranów RACZEJ NIE  ktoś chce to sprzedaje po 600 wolno mu kup od niego i jeszcze zarobisz na tym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
2 godziny temu, witejus napisał:

nie powiedziałbym że barany,jak ktoś ma kilka ton a do skupu co płaci 100zł drożej 100 km a jeszcze nie ma czym zawieść i musiałby nająć transport to sam odpowiedz kto jest baranem

Myślisz że miałem na myśli ludzi spod granicy UA a skupy niedaleko portów?  Nie, piszę o swojej okolicy skup do 20 km od ogłaszających

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8523
Przed chwilą, pawel885 napisał:

Myślisz że miałem na myśli ludzi spod granicy UA a skupy niedaleko portów?  Nie, piszę o swojej okolicy skup do 20 km od ogłaszających

poznałeś powody dlaczego tak robią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
33 minuty temu, galan99 napisał:

Czy to tak ładnie wyzywać od Baranów RACZEJ NIE  ktoś chce to sprzedaje po 600 wolno mu kup od niego i jeszcze zarobisz na tym .

No wlasnie jutro jade. Po 580 zgodzone przez tel. Jutro powiem czy bylo warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

10% dla mnie za pomysł xD jak tegoroczna to będzie ok, gorzej jak z lewej przywalona owsem a z prawej żytem , Panie to i tak na śrutę powie.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12413

Baran to ten co kupuje kota w worku.  Dopóki nie widziałeś to się z kogoś nie śmiej bo może ono nawet 500 jest nie warte. 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

A dzisiaj ojciec mi mówi że wczoraj gdzieś w internecie, nie wiem czy nie na farmerze wyczytał artykuł jakiegoś redaktorka że na grudzień trzeba szykować się na spadek ceny pszenicy o 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
4 minuty temu, koniu napisał:

A dzisiaj ojciec mi mówi że wczoraj gdzieś w internecie, nie wiem czy nie na farmerze wyczytał artykuł jakiegoś redaktorka że na grudzień trzeba szykować się na spadek ceny pszenicy o 10%

O i to jest prorok. 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
17 minut temu, koniu napisał:

A dzisiaj ojciec mi mówi że wczoraj gdzieś w internecie, nie wiem czy nie na farmerze wyczytał artykuł jakiegoś redaktorka że na grudzień trzeba szykować się na spadek ceny pszenicy o 10%

Nie wiem jak to rozegrają ale jest z czego spadać...mamy listopaad a ceny jak styczen luty no i podejrzewam że każdy świeta w spokoju bedzie chciał przejśc .kuku na polach w 50% . no ok przetwe noworoczną i swieta przetrwają bo jakiś zapas zrobią ale co dalej. Rolnicy rzucą sie do sprzedaży po swietaxh i cena poleci a pośrwdnicy zamarkuja żniżki a podaż pogłebi ten manewr. Na dwoje babka wróżyła. Co do mojej transakcji telefonicznej to zakończyła sie fiaskiem zresztą z mojej przyczyny - musEze pozbyć sie pszenżyta aby dostać do pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    521
2 godziny temu, znawcawszystkiego napisał:

paszowa 800 netto Międzyrzec Podlaski całe auta

Kto tyle płaci?

2 godziny temu, znawcawszystkiego napisał:

paszowa 800 netto Międzyrzec Podlaski całe auta

Kto tyle płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Spadki na pewno będą tylko pytanie ,czy przed spadkami jeszcze podrożeje ,ja myślę że teraz stabilizacja czyli 850 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
11 minut temu, miwigos napisał:

Spadki na pewno będą tylko pytanie ,czy przed spadkami jeszcze podrożeje ,ja myślę że teraz stabilizacja czyli 850 netto

Też myślę,że do 850 netto dociągnie póki co.Zresztą już blisko bo u nas pasza trzyma cenę jakiś czas 800-820 a słyszałem z poczty pantoflowej 870.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

Jak nie ma towaru, to nikt się nie będzie wychylał ze zniżkami, co najwyżej stabilizacja poniżej giełdy, bo jak zaczną szczypać, to pojedzie na zachód, wystarczy, że ktoś da 20-30zł na tonie więcej i towar jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
2 godziny temu, 6465 napisał:

Baran to ten co kupuje kota w worku.  Dopóki nie widziałeś to się z kogoś nie śmiej bo może ono nawet 500 jest nie warte. 🙂

Podjechalem zobaczyc zeby nie jechac na marne ciagnikiem. Ladne zboze na klepisku w stodole, czyste bez robakow, zyta. Facet ucieszyl sie ze luzem turem zaladuje. Nie bedzie musial workowac.

Co do cen to moze byc roznie przez ten korona swir bo to co sie z tym dzieje przechodzi ludzkie pojecie. No i rolnicy dostana zaliczki doplat do konca listopada wiec nie bedzie im sie spieszylo przy rosnacej inflacji wyprzedawac towaru. Ktory w kryzysie jest lepszy od gotowki.

A ceny mialy juz zaczac spadac jak qq zaczna ciac. A tu brak spadkow. A qq zamiast z postepem zniw spasac to cena rosnie.

Edytowano przez Bugii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4087

Czy Biny już zamówione na nowe żniwa ?   czas ucieka !

2 godziny temu, koniu napisał:

A dzisiaj ojciec mi mówi że wczoraj gdzieś w internecie, nie wiem czy nie na farmerze wyczytał artykuł jakiegoś redaktorka że na grudzień trzeba szykować się na spadek ceny pszenicy o 10%

Jak dobrze pamiętam to Ty pracujesz na skupie zboża , chyba chcesz wywołać panikę u chłopów  !

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    521
1 godzinę temu, znawcawszystkiego napisał:

wipasz

To ładnie podnieśli. 3 tyg temu była po 700 później 740. 

Pszenżyto nie wiesz po ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurasman    10
7 godzin temu, znawcawszystkiego napisał:

paszowa 800 netto Międzyrzec Podlaski całe auta

kto tyle płaci?

1 godzinę temu, Daro20 napisał:

To ładnie podnieśli. 3 tyg temu była po 700 później 740. 

Pszenżyto nie wiesz po ile?

w poniedziałek pytałem u nich na miejscu była po 740 właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842
20 godzin temu, Wicherek napisał:

Czy Biny już zamówione na nowe żniwa ?   czas ucieka !

Jak dobrze pamiętam to Ty pracujesz na skupie zboża , chyba chcesz wywołać panikę u chłopów  !

Jaki miałbym w tym interes? Już nie pracuje na skupie. Skoro uważasz że ktoś coś pisze żeby inni zapanikowali to troche śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj