Polecane posty

robercikj100    1010
1 godzinę temu, szaman1 napisał:

Pszenica będzie bić rekordy alejak ogłoszą zamach stanu to zabiorą wszystko. 

kto ma ten zamach stanu ogłosić ? poza tym takie rzeczy raczej raczej się nie ogłasza tylko robi

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

https://www.facebook.com/100124835222248/photos/a.104469194787812/104469178121147/

 

Mokra kukurydza
Skupujemy i odbieramy wlasnym transportem
Szybkie platnosci
Zamosc i okolocy
Tel. 882 124 639

Elewator Zbożowy " KROM" Brody Małe .

Oby więcej powstawało takich skupów to ceny w końcu się zrównają na wschodzie zachodniej strony a może będą wyższe ceny .

 

 

 

 

 
 
 
Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Wyrze? 😂

Bredzisz głupoty, znowu. Ceny nie są zróżnicowane dlatego, że coś jest wschodem, a coś zachodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

A i tu się grubo mylisz kolego. To jak wytłumaczysz odwieczną różnicę cen pomiędzy wschodem a zachodem Polski? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

No na południowym wschodzie zawsze będzie taniej ponieważ ciągną zboże z Ukrainy czy ze Słowacji co ma wpływ na ceny skupów to raz a dwa to odległość od portów. Transport też kosztuje. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

No właśnie, na Śląsku też z cenami nie szaleją, bo do portu daleko, a jakoś "wschodem" nikt go nie określa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
40 minut temu, damin1 napisał:

No na południowym wschodzie zawsze będzie taniej ponieważ ciągną zboże z Ukrainy czy ze Słowacji co ma wpływ na ceny skupów to raz a dwa to odległość od portów. Transport też kosztuje. 

Taniej zawsze jest na wschodzie  ale czym więcej powstanie skupów dużych tym będzie większa konkurencja do skupu pomimo że sprowadzają z Ukrainy .

800 ZŁ BRUTTO .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
1 godzinę temu, lukasz222 napisał:

No właśnie, na Śląsku też z cenami nie szaleją, bo do portu daleko, a jakoś "wschodem" nikt go nie określa.

Może dlatego że nie leży na wschodzie? 😃

1 godzinę temu, galan99 napisał:

Taniej zawsze jest na wschodzie  ale czym więcej powstanie skupów dużych tym będzie większa konkurencja do skupu pomimo że sprowadzają z Ukrainy .

800 ZŁ BRUTTO .

 

To prawda, większą konkurencja jest zdrowsza od monopolu. Ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Wiadomo że im więcej skupów tym trudniej im się zmówić ale nawet jak każdy będzie dyktował swoje ceny to i tak w nich musi uwzględnić transport, amortyzację maszyn, urządzeń , koszt pracowników, ruch na giełdzie i ewentualne ruchy cen itp. Ciężki temat choć wydaje się prosty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
18 minut temu, damin1 napisał:

Może dlatego że nie leży na wschodzie? 😃

Coś w tym może być... 🤔

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Taniej zawsze jest na wschodzie  ale czym więcej powstanie skupów dużych tym będzie większa konkurencja do skupu pomimo że sprowadzają z Ukrainy .

800 ZŁ BRUTTO .

 

Na wschodzie jest mocno rozdrobnione rolnictwo , u mnie połowa okolicy sprzedaje wszystko w żniwa po ile by nie było bo nie mają gdzie zmagazynowac albo mają tego mało i niema sensu przerzucać 10 ton , wywoziłem znajomemu w żniwa pszenice do młyna 640 netto . U mnie w okolicy kwestia kilku lat i ci najmniejszy wylecą z obiegu zresztą juz wypadają  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Nie wylecą tylko oddadzą w dzierżawę za 2 tyś + dopłata i kasa jest a kto dzierżawi nich się martwi czy się opłaci mu .

Ludzie pracują na etacie lub zagranicą siedzą .

To gospodarstwa do 3 ha i 5 ha . I nic na tym nie tracą . mają jak by pszenica była po 800 zł z dużym nakładem .

Powstają duże podmioty skupowe to lepsza cena się zaczyna pojawiać bo do tej pory byli tylko skupy małe co sprzedawali dużym a to zaczyna się kończyć .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379
1 godzinę temu, Jurek87 napisał:

Na wschodzie jest mocno rozdrobnione rolnictwo , u mnie połowa okolicy sprzedaje wszystko w żniwa po ile by nie było bo nie mają gdzie zmagazynowac albo mają tego mało i niema sensu przerzucać 10 ton , wywoziłem znajomemu w żniwa pszenice do młyna 640 netto . U mnie w okolicy kwestia kilku lat i ci najmniejszy wylecą z obiegu zresztą juz wypadają  .

Wysypać 10t  w stodole i za leżenie na kupie zarobić 1500zł? Myślę że jest sens przerzucać, nawet tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

U nas jak dzierzawca bierze doplaty to chca 2 tysiace. Niektorzy ida na to. Ja za tyle nie wezme i tak jest co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
3 godziny temu, galan99 napisał:

Nie wylecą tylko oddadzą w dzierżawę za 2 tyś + dopłata i kasa jest a kto dzierżawi nich się martwi czy się opłaci mu .

Ludzie pracują na etacie lub zagranicą siedzą .

To gospodarstwa do 3 ha i 5 ha . I nic na tym nie tracą . mają jak by pszenica była po 800 zł z dużym nakładem .

Powstają duże podmioty skupowe to lepsza cena się zaczyna pojawiać bo do tej pory byli tylko skupy małe co sprzedawali dużym a to zaczyna się kończyć .

Trochę głupoty pier**lisz. U mnie ci co jako tako zarabiają tylko czekają żeby sprzedać i mieć swoje 5 ha w d*pie. Aby kasę ktoś zapłacił, a że dojazdów nie ma to i kupujących ani wydzierżawiających nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884
Tomek90 napisał:

2 tys zejdź na ziemię człowieku bo do Marsa i tak nie sięgniesz. 

w okolicy doszli do 43dt


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
Przed chwilą, yacenty napisał:

w okolicy doszli do 43dt

co okolica to inne realia , niedaleko mnie też za podobną stawke poszła agencyjna ziemia . Stawka kosmos moze liczą na pierwokup kiedys bo ziemia pod miastem kolo 35ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Od kowru jeszcze rozumiem pewne jest i te prawo pierwokupu. Sam mam 7.8ha za 220dt. 

Jakieś ceny na owies? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
1 minutę temu, AndrzejRo napisał:

43  razy 85  to suma z księżyca

u mnie dobili do 35 jeśli mnie pamiec nie myli bo to bylo 4 lata temu i ziemia 4 klasa zaniedbana .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
1 godzinę temu, Jurek87 napisał:

Na wschodzie jest mocno rozdrobnione rolnictwo , u mnie połowa okolicy sprzedaje wszystko w żniwa po ile by nie było bo nie mają gdzie zmagazynowac albo mają tego mało i niema sensu przerzucać 10 ton , wywoziłem znajomemu w żniwa pszenice do młyna 640 netto . U mnie w okolicy kwestia kilku lat i ci najmniejszy wylecą z obiegu zresztą juz wypadają  .

Panie jak tak dalej będzie to małe i duże będą wylatywać z obiegu tylko czy będą kupować. Nie licząc tych co siedzą przy korytach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
3 minuty temu, Tomek90 napisał:

Od kowru jeszcze rozumiem pewne jest i te prawo pierwokupu. Sam mam 7.8ha za 220dt. 

Jakieś ceny na owies? 

zaraz Cie tu zjedzą za taką rozrzutność :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj