Polecane posty

AniaYogi    51
Dnia 23.05.2020 o 21:00, patfilmax napisał:

Kontrakt nowe zbiory 715zł netto dostawa wrzesień, -10zł dostawa sierpień. Co wy na to? bo ja się waham o chyba coś klepnę.

Kto tak proponuje takie umowy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A własnie jak tam z tym Woźniakiem jest ja coś słyszałem że miał bankrutować prawda to czy tylko ludzie sieją takie ploty ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A Wozniak ma konkurencję jakąś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
goralik napisał:

15 godzin temu, dzikiWschód napisał:

Dziś pojechalo 10t pszenicy po 800zl brutto

A dokładnie gdzie?

Cełujki agrosa, dziś byłem po fakture to właściciel mówił że już pszenicy nie skupuje bo ma pełny silos, czyli udało się w ostatniej chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1973
Napisano (edytowany)

Co się dzieje z @marks50? Zbudował tratwę i płynie z pszenicą do Afryki, żeby ją sprzedać po 1000 zł netto?

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Kuźwa może jeszcze nie odbił to mu zasypie swojej po 80 netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66
8 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Co się dzieje z @marks50? Zbudował tratwę i płynie z pszenicą do Afryki, żeby ją sprzedać po 1000 zł netto?

poczekajmy aż złapie wifi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060

Wszyscy się uczymy i nic nie wiemy , co roku jest inaczej i tylko Staszek ma zawsze rację a my żyjemy nadzieją ,czekam na deszcz , coś mi dzisiaj obiecują, jak się pszenica urodzi to mogę ją sprzedać po 750 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Ktoś wie ile dają na kontrakty na pszenice na sierpień  ? i kto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Wicherek napisał:

Wszyscy się uczymy i nic nie wiemy , co roku jest inaczej i tylko Staszek ma zawsze rację a my żyjemy nadzieją ,czekam na deszcz , coś mi dzisiaj obiecują, jak się pszenica urodzi to mogę ją sprzedać po 750 netto 

skoro już teraz proponują kontraktach po 750netto to znaczy że są duże szanse że cena będzie wyższa po zniwach, nie są przecież głupi i nie podpiszą kontraktu jeśli by czegoś nie wiedzieli i prognozowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dają bo muszą zabezpieczyć część dostaw a potem kupią sobie taniej z wolnego rynku i wyjdą na swoje rzadna nowośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116
2 godziny temu, center napisał:

Ktoś wie ile dają na kontrakty na pszenice na sierpień  ? i kto ?

Ja mialem propozycję za pszenicę 12.5 710 netto ale,,, z moim transportem do Teresina dla Polskich młynow.

Nie skorzystałem.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

SPRZEDANA kons po 770 netto rozbieżnośc pomiedzy pośrednikami 60 pln na tonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Bo liczą na dobrą cenę zagranicą ale nie u nas pada dość  mocno ,  plony będą dobre w Polsce a nam tyle zboża nie trzeba hodowla w kraju mała .

Na nalewania ziarna w kłosie wody wystarcza a padać ma cały prawie czerwiec wedle zeszłego roku to teraz na najsłabszych ziemiach będzie plon .

A cena to się zobaczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1973

Ciekawe gdzie będą te rekordy... Dobry deszcz potrzebny na wczoraj, w Wielkopolsce na wielu plantacjach poodrzucane pędy i mniejsze kłosy. Jak nie popada to zacznie usychać...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Na dobry plon to trzeba opadów rozłożonych w czasie lubelskie leje od południa. Jeszcze ponad półtora miesiąca do żniw. Przyjdą upały w czerwcu i zapali ziarko i po rekordach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Glan nie pier..l frazesów że u ciebie pada to nie znaczy że u nas wielkoplsce i na kujawach, w zeszlym roku też miałes tak mokro i takie mialy byc plony,tydzień upałów i pszenica ci padała,jak nie spadnie do 10 czerwca choć 10 mm to będzie kiepsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Bo liczą na dobrą cenę zagranicą ale nie u nas pada dość  mocno ,  plony będą dobre w Polsce a nam tyle zboża nie trzeba hodowla w kraju mała .

Na nalewania ziarna w kłosie wody wystarcza a padać ma cały prawie czerwiec wedle zeszłego roku to teraz na najsłabszych ziemiach będzie plon .

A cena to się zobaczy .

padać ma cały czerwiec  ? już pisałem -nie patrzcie na prognozy w interii , a gdyby tak padało to masz fuzariozę i po jakości i cenie 

4 godziny temu, dzikiWschód napisał:

skoro już teraz proponują kontraktach po 750netto to znaczy że są duże szanse że cena będzie wyższa po zniwach, nie są przecież głupi i nie podpiszą kontraktu jeśli by czegoś nie wiedzieli i prognozowali

kto tyle daje na wschodzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

U mnie tylko dzisiaj z 15l spadło, przez miesiąc? Z 50 na pewno... Na Lubelszczyźnie może być klęska... Ale urodzaju, chybaze zrobi Jak tamtym roku - powyklada, bo coś czytałem na fani pogody, że w czerwcu mogą być intensywne zjawiska pogodowe.. na zniwa jak będzie 700-750netto to biorę tzn oddaje w ciemno 😁

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
2 godziny temu, miwigos napisał:

Glan nie pier..l frazesów że u ciebie pada to nie znaczy że u nas wielkoplsce i na kujawach, w zeszlym roku też miałes tak mokro i takie mialy byc plony,tydzień upałów i pszenica ci padała,jak nie spadnie do 10 czerwca choć 10 mm to będzie kiepsko

Wielkopolska to nie cała polska to tylko mały rejon mało liczący się w produkcji rolnej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj