Polecane posty

Roman176    4609
Dnia 16.02.2020 o 10:05, Wicherek napisał:

państwowych magazynów zbożowych ten zyska !

jeszcze istnieje coś takiego jak państwowe ??  elewatory kolesiostwo z pSL  przejęli  a największy terminal kiedyś polski jest Holenderskie  ,,Bałtycki Terminal Zbożowy''

 

 

Dnia 16.02.2020 o 10:05, Wicherek napisał:

Galan- Ty nie twórz nowych podatków , nie strasz nikogo , żadnych placów się nie tworzy !  a pszenica zdrożeje jak ruszy platforma żywnościowa , kto ma blisko do państwowych magazynów zbożowych ten zyska !

A ja myślę że ta platforma będzie pilnowała aby ceny nie osiągały zbyt wysokich pułapów bo to podnosi inflacje Taka giełda która podlega rządowi nie przyniesie nic dobrego

  • Like 3

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

Pierwszy raz sprawdzałem parametry:

białko 13.9%

gluten 33.8%

gęśtosc 71,8

Mozna za takie parametry cos wiecej gdziekolwiek dostac czy pasza?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Gęstość niska bardzo . Pasza 

7 godzin temu, wiesiek63zmc napisał:

A ja myślę że ta platforma będzie pilnowała aby ceny nie osiągały zbyt wysokich pułapów bo to podnosi inflacje Taka giełda która podlega rządowi nie przyniesie nic dobrego

O to najprędzej do czego może się przydać ta platforma.

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Wszędzie chyba jest 76.
Czasem jak miałem 75 i bardzo wysokie białko to przymykali oko i szło na konsumpcję, ale jak już spadało na 74 i niżej to pasza :P i na inny magazyn od razu.

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Pszenica paszowa ceny brutto na przelew

Witron Łabunie 640

Kicinski Łabuńki 660

Farmer Lipsko 670

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

A ja myślałem że u mnie najtaniej. A tu widzę w zamojskim są jeszcze lepsze kwiatki.

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 16.02.2020 o 09:28, galan99 napisał:

Jaki areał macie wyznaczony pod park maszynowy ?

Ile płacicie podatku do Gminy za ten plac maszynowy będąc na VAT ?

Pszenicy cena bez zmian jak była tak jest .

Rolnik nie płaci żadnego podatku od placu na maszyny.

Nie myl pojęć rolnik a DG to dwie oddzielne rzeczy.

Dnia 16.02.2020 o 12:56, galan99 napisał:

Bardziej mnie interesuje ten temat .

Przykład:
Rolniczka wraz z mężem prowadzi gospodarstwo rolne, jest rolnikiem ryczałtowym. Wzięła udział w programie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, z którego otrzymała dotację na utworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstwa. Zarejestrowała działalność gospodarczą w Urzędzie Gminy w zakresie działalności nierolniczej (niezwiązanej z gospodarstwem rolnym) - usługi wspomagające produkcję roślinną (kod PKD 01.61 Z).

Złożyła w Urzędzie Skarbowym zgłoszenie rejestracyjne, w którym zrezygnowała ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 i 9. W jej przekonaniu nie rezygnowała ze statusu rolnika ryczałtowego w odniesieniu do gospodarstwa rolnego.

Zdaniem organów nieprawidłowo wybrała rezygnację ze zwolnienia od podatku VAT, ponieważ w takim przypadku rolnik może być zarejestrowany, jako czynny podatnik VAT jedynie na podstawie art.43 ust.3 ustawy, i to w odniesieniu do całej działalności rolniczej również tej, która nie podlega zarejestrowaniu w Urzędzie Gminy.

https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-na-wsi/142116,Swiadczenie-uslug-rolniczych-podatkowe-problemy-praktyczne.html

 

Cena pszenicy bez zmian jak na razie .

A co konkretnie cię interesuje w tym temacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Nic go nie interesuje, tu jest temat o cenach pszenicy a nie podatkach i innych. Macie sprawę to piszcie prywatnie lub w odpowiednim temacie. Proszę trzymać się tematu i ostrzegam przed konsekwencjami pisania postów nie na temat. A i dorzucenie w ostatnim zdaniu pszenica 650 nikomu nie pomoże

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82
Dnia 16.02.2020 o 08:05, nisos napisał:

To czy trzeba zwracać VAT po 5 latach zależy od tego czy firma kończy działalność w sytuacji gdy firma zawiesza działalność na kilka miesięcy  nie musi  robić remanentu i zwracać podatku VAT .  Rolnik gdy rezygnuje z rozliczania na zasadach ogólnych i wraca na RR nie kończy działalności tylko zmienia formę rozliczenia VAT na ryczałt  (na fakturze  pisze - zryczałtowany zwrot podatku) i po 5 latach od zakupu maszyn(10 lat budynki)nic nie musi wpłacać do US

 

Dnia 16.02.2020 o 09:23, jahooo napisał:

Księgowej też zależy żebyś się u niej dalej rozliczał z VAT, więc kręci. Jak przejdziesz na rr to pewnie z jej usług zrezygnujesz.

Dzięki chłopaki! Zbadam temat w takim razie. Przepraszam za OT I fajnie, że ktoś tu  w końcu zacznie pilnować porządku;)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
5 godzin temu, daro189 napisał:

Pszenica paszowa ceny brutto na przelew

Witron Łabunie 640

Kicinski Łabuńki 660

Farmer Lipsko 670

I się rozwijamy aż łeb puchnie 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Górnicy na śląsku wysypali węgiel premierowi do biura poselskiego,,, Nam pozostaje wysypać pszenicę z ukrainy jak lepper to uczynił z wagonami ze starej unii , albo swoją pszenicę zawieść ardanowskiemu,  albo dać jemu srednią krajową ziemi niech sam robi za miskę ryżu... Wybaczcie ale odnoszę wrażenie że nikt mnie wtym kraju nie chce.. Urzędy to porażka coraz trudniej się rozwijać bo z pola niewiele zostaję a koszty produkcji  są bardzo wysokie

Edytowano przez MarekUA
  • Like 5

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Tomek "podobnież" gdzie dokładnie? Bo jutro będę to podjadę popytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie znam adresu . gościu ma na imię sylwek. jak coś to gdzieś powinienem mieć numer jak coś to poszukam i na pw mogę wysłac

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOHAN81    15

Farmeo Czastary nie chce na razie pszenicy bo magazyn pełny i nie ma gdzie sypać a większość to pasza. cena 710 brutto do 740 brutto za konsupcę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99
2 godziny temu, PanPawel napisał:

Żółkiewka pasz 690 brutto 10 w górę 

A ja wczoraj sprzedał w Żółkiewce 7,5 tony po 700 brutto

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

A u kogo? Bo ja dzwoniłem w czwartek. W Fajslawicach pasza 700 brutto a powyżej 12.5% białka 720 odbiór z podwórka powyżej 12 ton

Edytowano przez PanPawel
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Agropest. Robiłem próby i gęstość wychodzi na styk więc ze swoją nie będę się gdzieś dalej pchać, bo jeszcze wyjdzie, że dołożę do interesu :P Zostało jeszcze ze 30-35 ton i nie wiadomo co robić..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

730 netto z podwórka, propozycja Osadkowski Cybulski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Magazyn Grabowiec pasza 670 brutto -10 zł a konsumpcja 710 brutto + 10 zł. Ale każdy wie jak tam robią parametry i co jedzie w świat.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj